Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie przyroda i beton

    Witam,

    i proszę o komenetaż zacne grono.




    zdaje sie że żdjęcie nie chce się pokazać ....

  2. #2

    Talking Odp: przyroda i beton

    MOŻE TERAZ?

  3. #3

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    tak szczerze to zdjęcie jest nijakie w/g mnie .. to architektura czy przyroda ? motywem jest drzewo czy ten pochylony budynek ? jesli to architektura to fajnie byłoby zobaczyć cały budynek.. jestem na nie

  4. #4

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    Cóż, wielkie miasto, wszech obecny beton zalewa miasta, nie dając szansy na egzystencje przyrody, drzewo choć mniejsze i bezbronne w konfrontacji z postępem cywilizacji wtapia sie w wieżowiec pokazując jego kruchość, zaznaczając swa obecność w masie betonu pokazuje swą wyższość
    A walory techniczne ?

  5. #5

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    serio- szkoda czasu na dorabianie górnolotnych teorii do słabego zdjęcia. Zamiast dorabiać filozofię PO, trzeba było zastanowić się PRZED- np. nad kadrem, bo jak na razie to jakieś drzewo zasłania budynek

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    A walory techniczne ?
    przepraszam, jakie walory? "walory" to zwykle coś co ma zdjęcie uatrakcyjnić a tu:
    Ekspozycje skopałeś, nie da się ukryć- nie dostrzegasz całej ciemnicy wokół budynku? Nie wspominając o pierwszym planie. Ciekawe czy byś znalazł piątaka, jakby upadł Ci gdzieś koło tej kałuży

    Próbuj dalej, ale najpierw zastanów się co chcesz osiągnąć na zdjęciu.
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  6. #6

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    i ciut leci w prawo.
    Martin

    D300 | N 70-200-2.8 VR | N 50-1.8 | N 24-2.8 | SB 800 | iMac 24"|

  7. #7

    Wink Odp: przyroda i beton

    Cytat Zamieszczone przez ozzy Zobacz posta
    serio- szkoda czasu na dorabianie górnolotnych teorii do słabego zdjęcia. Zamiast dorabiać filozofię PO, trzeba było zastanowić się PRZED- np. nad kadrem, bo jak na razie to jakieś drzewo zasłania budynek



    przepraszam, jakie walory? "walory" to zwykle coś co ma zdjęcie uatrakcyjnić a tu:
    Ekspozycje skopałeś, nie da się ukryć- nie dostrzegasz całej ciemnicy wokół budynku? Nie wspominając o pierwszym planie. Ciekawe czy byś znalazł piątaka, jakby upadł Ci gdzieś koło tej kałuży

    Próbuj dalej, ale najpierw zastanów się co chcesz osiągnąć na zdjęciu.
    choć dłuuugo zastanawiałem się nad tym co przeczytałem, pewnie i jest w tym sporo prawdy piątak a znaleźć jednak było by ciężko nie z powodu ostrego światła i mocno kontrastowego cienia na dole kadru. Piątaka ciężko było by znaleźć z innych powodów bardziej technicznych, poszukam zgodnie z radą nowych tematów i nie omieszkam ich tu zamieścić bałem sie bardziej krytyki co do WB czy innych ustawień ale widzę że jest to akceptowane co mnie troszkę dziwi choć cieszy, generalnie podsumowując zdjęcie odkryłem po powrocie do domu a i starałem sie je troszkę wyprostować choć jak widzę nie do końca sie udało. Dziękuję za krytykę i zapraszam do dalszej oceny jest dla mnie bardzo konstruktywna.

  8. #8
    bombel
    Gość

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    bałem sie bardziej krytyki co do WB czy innych ustawień ale widzę że jest to akceptowane co mnie troszkę dziwi
    Źle to zrozumiałeś. NIkt nie dotarł do kwestii WB, czy innych szczegółów, skoro na samym wstępie leży ekspozycja. Po cóż to komentować jakieś zawiłości, skoro podstawa jest licha.

    Zdjęcie nie nadaje się do poprawki, ale do wyciągnięcia wniosków i wyrzucenia.

  9. #9

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Źle to zrozumiałeś. NIkt nie dotarł do kwestii WB, czy innych szczegółów, skoro na samym wstępie leży ekspozycja. Po cóż to komentować jakieś zawiłości, skoro podstawa jest licha.

    Zdjęcie nie nadaje się do poprawki, ale do wyciągnięcia wniosków i wyrzucenia.

    Ok, rozumiem że złoty podział przestał być trendy ? nie chcę bronić za wszelką cenę tej foty jest jedną z wielu, choć nie mogę się zgodzić podstawy ekspozycji wręcz książkowe, choć faktem jest że nie zamierzone.....

  10. #10

    Domyślnie Odp: przyroda i beton

    myśle kolego, ze mylisz ekspozycję z kompozycją. Ekspozycja to jest naświetlenie, a kompozycja to harmonijny układ elementów fotografii.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •