Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    116

    Domyślnie Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    Witam!

    Mam taki problemik:
    Robie sobie zdjęcie (jak to aparatem bywa) zapisuje jako RAW. (dokałdnie *.CR2 (bo mam canona))
    Wrzucam fotkę do PSa, koryguje sobie suwaczkami i zapisuje jako *.jpg

    Problem jest taki, że zdjęcie widoczne w PSie różni się od tego które jest w *.jpg. Zdjęcia po zapisie są bardziej "blade".
    Co może być nie tak? Z kąd ta rozbieżność kolorów po zapisaniu zdjęcia? Różnica jest dość spora i nie akceptowalne.

    Oprogramowanie CS3 , camera RAW 4, adobe RGB (199, 16bit, 240ppi.

    Zaraz padną uwagi, że mam canona, ale przez kilak lat miałam i nadal mam i canona i poczciwego D70s, a bardziej jestem związany z forum nikona bo bardziej je lubi niż forum canona.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    ACR ma domyślnie inne ustawienia, niż puszka Canona, dlatego RAW-y wołane tym konwerterem będą miały inny wygląd niż jpegi wywołane przez konwerter puszki. Uwaga ta tyczy wszystkich aparatów cyfrowych - ACR nie stara się naśladować ustawień aparatu, bo jest to bez sensu. Jeśli komuś dlaczegoś zależy na b. prostym uzyskiwaniu podobnych rezultatów z puszki i konwertera, to skazany jest na konwerter firmowy (czyli dla Canona - DPP, Nikona - NC itd.)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    Chyba raczej jest problem z przestrzenią barwną w PSie. Ostatnio też się tak przejechałem. Zrobiłem fajne fotki w PSie, zapisałem do jpga, nie sprawdziłem i wrzuciłem na forum (tak to wyglądało)- wyszło dokładnie tak jak mówisz. Spostrzegłem się dopiero po fakcie, że w PS miałem ustawiony w zakładce proof setup - working CMYK zamiast poprawnego (albo custom albo monitor RGB).

  4. #4

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    prosta sprawa, po oborbce wybierasz konwertuj profil, wybierasz sRGB ( czyli taki uzywany w monitorach)
    zapisujesz jako jpeg i bedzie dobrze ...
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  5. #5

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    Laik prosi o pomoc . Mam problem identyczny jak opisany w wątku ,Rawy po korektach w CS2 (nikon D 80) i zapisie do jpg. stają się blade .Sposób podany przez anchel nic nie pomógł , gdzie tkwi problem ?
    Odyniec! Atakuje ! Uciekajmy do domu !

  6. #6

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez MAGNETO Zobacz posta
    Laik prosi o pomoc . Mam problem identyczny jak opisany w wątku ,Rawy po korektach w CS2 (nikon D 80) i zapisie do jpg. stają się blade .Sposób podany przez anchel nic nie pomógł , gdzie tkwi problem ?
    Skonwertuj do sRGB (ew. do przestrzeni monitora - wtedy będzie idealnie, ale nie polecam).

  7. #7

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Skonwertuj do sRGB (ew. do przestrzeni monitora - wtedy będzie idealnie, ale nie polecam).
    A dlaczego "nie polecam"?
    Odyniec! Atakuje ! Uciekajmy do domu !

  8. #8

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez MAGNETO Zobacz posta
    A dlaczego "nie polecam"?
    Temu, że o ile po skonwertowaniu do przestrzeni monitora u nas wszystko będzie cacy, o tyle na wszystkich innych monitorach już wcale cacy nie będzie.

    Temu, że co będzie, jak zmienimy monitor? Konwertowanko wszystkich zdjęć do przestrzeni nowego monitora? Każda konwersja w jakimś stopniu psuje tonalność i wprowadza przeliczeniowe błędy kolorymetryczne.

    Temu, że jeśli przyjdzie nam fantazja kalibrować monitor, przestrzeń monitora na przestrzeni czasu będzie się zmieniać.

    Temu, że można używać kilku kalibracji monitora do różnych celów, a każda z nich utworzy inną przestrzeń.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Dziwne kolory z PSa po zapisie do jpg

    OK. dzięki za odp.
    Odyniec! Atakuje ! Uciekajmy do domu !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •