Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie nikon d50-dziwne zachowanie

    Parę dni temu robiąc zdjęcia moim D50 zauważyłem dziwne jego zachowanie. Zgasł wyświetlacz, na górnym wyświetlaczu migał symbol akumulatora i nie było widać licznika zdjęć. W okularze był widoczny przekreślony symbol karty pamięci. Oczywiście aparat nie działał! Wykonałem reset, ale bez rezultatu. Telefon do serwisu i zalecenie, abym wysłał do nich aparat. Wyjąłem akumulator i aparat leżał sobie i czekał na wysyłkę. Wczoraj w przypływie desperacji (Święta bez fotek) założyłem akumulator i aparat "ożył". Wszystko wróciło do normy i mogę nadal nim focić! Proszę o informację, czy ktoś z Kolegów miał takie zdarzenie.

  2. #2

    Domyślnie Re: nikon d50-dziwne zachowanie

    Cytat Zamieszczone przez zbynek
    Parę dni temu robiąc zdjęcia moim D50 zauważyłem dziwne jego zachowanie. Zgasł wyświetlacz, na górnym wyświetlaczu migał symbol akumulatora i nie było widać licznika zdjęć. W okularze był widoczny przekreślony symbol karty pamięci. Oczywiście aparat nie działał! Wykonałem reset, ale bez rezultatu. Telefon do serwisu i zalecenie, abym wysłał do nich aparat. Wyjąłem akumulator i aparat leżał sobie i czekał na wysyłkę. Wczoraj w przypływie desperacji (Święta bez fotek) założyłem akumulator i aparat "ożył". Wszystko wróciło do normy i mogę nadal nim focić! Proszę o informację, czy ktoś z Kolegów miał takie zdarzenie.
    Naladu AKU i ozyje.... gwarantuje ))
    mialem to samo... i to nie byl paitek 13-go....
    pozdrowienia, tOMEK

  3. #3

    Domyślnie

    nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę TU:
    otórz zauważyłem że zawsze gdy uruchamiam wbudowaną lampę, to w wizjerze i na panelu kontrolnym "mruga" wskaźnik kompensacji mocy błysku... czy tak powinno być?/ nie znalazłem o tym w instrukcji, więc troszke mnie to zaniepokoiło...


    dodam, że sytuacja taka ma miejsce w trybach PASM.. we wszystkich tematycznych ( w tym w Auto) nic takiego się nie dzieje.
    Pozdrawiam!! Krzysiek


    | D50 | N 18-55 DX |

  4. #4

    Domyślnie

    Masz przestawiony Flash Mode w Menu z TTL na MANUAL. Migający symbol korekcji przypomina Ci, że aparat nie ma wpływu na siłę błysku - zależy ona tylko i wyłącznie od twoich ustawień w Menu. W programach tematycznych ten symbol się nie pojawia ponieważ, nizezależnie od twoich ustawień, aparat zawsze tam pracuje w trybie TTL .

    [ Dodano: Sro 10 Maj, 2006 ]
    PS. W instrukcji str. 99 na dole.

    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Zbynek
    Część elektronicznego sprzętu niestety od czasu do czasu się zawiesza.
    Mam czasami takie przypadki i za pierwszym razem też się spociłem tak mnie to wk.... .
    Zawsze pomagało bez wyjątku wyjęcie baterii, policzenie do trzech i włożenie.
    Czasem dwa razy dziennie innym razem pół roku. Ktoś to nazwał jako stany nieustalone w elektronice – czy coś takiego.
    x

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki.. faktycznie przestawiona była opcja Flash Mode.. mea culpa
    Pozdrawiam!! Krzysiek


    | D50 | N 18-55 DX |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •