Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Wymiana matówki w D80

    Witam !

    Chciałbym wymienić sobie matówkę na taką:
    http://www.katzeyeoptics.com/item--N...-prod_D80.html

    Czy to warto ?

    Z jednej strony sto parę dolarów oraz głosy: "Gdyby to był dobry pomysł, to Nikon umożliwiłby to powszechnie. Ostrzenie manualne jest za mało dokładne."

    Z drugiej strony: w starszych modelach jest ostrzenie ręczne.

    Czy może ktoś słyszał o wymienionej matówce na taką z klinem (np.) i jak to zdaje egzamin ?

    Bardzo proszę o jakieś wieści na ten temat.

    Pzdr.

    PS.
    Serwis Nikona podał mi tylko, że nie utracę gwarancji aparatu, wątpiąc czy to w ogóle jest możliwe w D80.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #2

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Wydaje mi się, że warto. Ja to planuję zrobić w najbliższym czasie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    ...Serwis Nikona podał mi tylko, że nie utracę gwarancji aparatu, wątpiąc czy to w ogóle jest możliwe w D80.
    Witam,
    Też zainteresował mnie ten produkt. Zastanawai mnie tylko to co powiedział Ci serwis: nie wiedzą czy jest możliwa wymiana matówki, czy też tego czy po wymianie będzie działać jak należy ?
    Co myślicz o tych dodatkowych "patentach: do matówki ?
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  4. #4

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Moim zdaniem, jeśli przed oddaniem do serwisu ładnie przywrócisz oryginalną matówkę na miejsce to raczej gwarancji nie stracisz.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Cytat Zamieszczone przez JanuszWaw Zobacz posta
    Witam,
    Też zainteresował mnie ten produkt. Zastanawai mnie tylko to co powiedział Ci serwis: nie wiedzą czy jest możliwa wymiana matówki, czy też tego czy po wymianie będzie działać jak należy ?
    Co myślicz o tych dodatkowych "patentach: do matówki ?
    Pozdrawiam -
    Kierownik serwisu powiedział, że nie jest pewien, czy jest przewidziane, zeby zmieniać matówkę na niestandardową w D80. (Więc interpretacja różna). Natomiast Amerykanie nie produkowaliby czegoś, co się nie sprzeda.

    Moim osobistym zdaniem: technologia wykonania tej matówki (z klinem) przewyższa technologię wykonania tej standardowej. Świadczy o tym chociażby kilkakrotnie wyższa cena. Poza tym do ustawiania GO ten klin jest otoczony specjalnym pierścieniem ciemniejszej matówki. Pisze, że jest produkowana laserowo.

    Na ostrzenie (lub pomiar ekspozycji) mógłby mieć wpływ dodatkowy strumień światła, pochodzący od wizjera.
    Ponieważ przy krótkich czasach jest to do pominięcia, więc nie ma się o co obawiać (matówka nie bierze udziału w torze pomiaru AF).

    Kwestia jasności: dobrze byłoby, gdyby ta nowa matówka miała w sobie soczewkę Fresnella. Kosztowałaby wtedy kilkatrotnie więcej (oceniam na ok. 500$). Podobno takie bywają, nie wiem, czy do D80.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 25-04-2008 o 21:26
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Moim osobistym zdaniem: technologia wykonania tej matówki (z klinem) przewyższa technologię wykonania tej standardowej. Świadczy o tym chociażby kilkakrotnie wyższa cena.
    heheheh...dobre

  7. #7

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Wymiana matówki ma sens jeśli się używa lub planuje używać szkieł manualnych. W innym przypadku raczej mija się z celem. Chociaż widoczek w wizjerze będzie miodzio. Taki old school

  8. #8

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Witam
    i dziękuję za wyczerpującą informację.
    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    ...Amerykanie nie produkowaliby czegoś, co się nie sprzeda.
    Też tak myślę. Swoją drogą "wychowałem się" na różnej maści analogach i stąd pewnie pokusa wymiany matówki. Nęci mnie też to wykończenie OptiBrite, bo faktycznie choć istotnie podnosi cenę, to w konkretnych przypadkach mogłoby to być bardzo użyteczne.
    Na stronie PhotoProShop znalazłem coś takiego 178,50Euro i ciągle "biję się z myślami"
    Asortyment producenta bardzo szeroki, a gdy zajrzałem w to pole (na ich formularzu zamówienia), gdzie umożliwiają zamówienie dodatkowej liniatury na matówce, to doszedłem do wniosku, że faktycznie - chyba z tego "żyją" (czyt. znaleźli niszę).

    Piotrze, ale od czasu do czasu przełączam na MF'a i wtedy jakość "tego co mam" jest taka sobie. Masz rację, że to kwestia przyzwyczajenia z dawnych lat.

    A TU znalazłem opis wrażeń użytkownika (ków) tych matówek. Co prawda dla D200, ale to zawsze coś. A ponieważ nie były to tylko "ochy i achy" myślę, że warto przeczytać. Choć mój zapał do pomysłu nie wygasł
    Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję -
    Ostatnio edytowane przez JanuszWaw ; 26-04-2008 o 07:13 Powód: Uzupełnienie informacji.
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  9. #9

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Ja też czasami lubię wypróbować MF ale robię to rzadko. O wymianie matówki myślałem bo chciałem zakupić manualnego 35 1.4 AI-s. Wtedy byłaby idealna. Jak Nikon nie wypuści w najbliższym czasie czegoś nowego to trzeba będzie wrócić do tego planu.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Wymiana matówki w D80

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Ja też czasami lubię wypróbować MF ale robię to rzadko...
    Podobnie ja. No cóż lenistwo robi swoje. Badacze pisma twierdzą, że lenistwo matką postępu: ten co nie chciał nosić wymyślił koło, a "chwilę potem" wziął się za ostrzenie (MF/AF)
    No i gdy to lenistwo mnie dopadnie to zaczynam kręcić nosem, bo kręcenie pierścieniem pogłębia wytrzeszcz moich ślepków.
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •