Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.

    Wg tego co doszukałem się w necie, z przykładowych fotek które widziałem na krótkiej ogniskowej to 12-24 mm dla d70 rzeczywiście szeroki kąt i nie ma takiech olbrzymich zniekształceń jak mogło by się wydawać. Pewnie 12mm dla pełnej ramki to bardzo szeroko, ale APS-size wykorzystuje jednak znacznie mniejszy kąt. Nawet bardzo poważnie o nim myślę. Z tego co się o nim doczytalem to ma tak naprawdę jedną wadę.... Cenę ! Ostrością podobno dorównuje Nikorom stałym 20mm 2.8 i 24mm 2.8 i to nawet przy pełnej dziurze. Poza tym ma minimalną aberację ( w samplach z sigmy co nieco tego widziałem, ale różnica w cenie jest kolosalna)
    Co do Tamrona 17-35 to podobno rewelacja. Widziałem porównanie fotek właśnie z Nikora 12-24 i Tamrona 17-35 Di i zdajsie przy 17mm i tych samych warunkach obraz z tamrona był bardziej ostry, zwłaszcza na obrzeżach. Ale przy dużych kontrastach miał zauważalną aberację ( ale nie rażącą ).
    Widziałem parę zdjęć krajobrazowych zrobionych przy 12 mm na APS-size i przemawiają do mnie ich głębia. Ale nie widziałem fotek z pomieszczeń czy architektury. Nie wiem jak tam rzucają się w oczy zniekształcenia.
    W każdym razie na pewno będę chciał mieć w swojej foto-torbie Nikora 12-24dx lub coś z takim zakresem ( albo tamrona 11-18Di-II jak się okaże równie dobry jak 17-35di)

    Pozdrawiam
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Wiecej takich odpowiedzi(dobry rocznik )
    Chcialbym jeszcze uslyszec kogos kto pstrykal(pstryka)analogowym aparatem i jednoznacznie mi napisze ze 24 to za wasko i trzeba miec w zapasie cos szerszego czyli w realiach cropa 11,12.
    D70 - bez kitu :O

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yoss
    Wiecej takich odpowiedzi(dobry rocznik )
    Chcialbym jeszcze uslyszec kogos kto pstrykal(pstryka)analogowym aparatem i jednoznacznie mi napisze ze 24 to za wasko i trzeba miec w zapasie cos szerszego czyli w realiach cropa 11,12.
    moim zdaniem 15 w zupełności wystarczy...cykam 34 lata i nigdy nie potrzebowałem szerokiego poniżej 24
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #34
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    12mm to bardzo fajna zabawa.Ja tam nie bronie zadnej marki ale nie mam nic do zarzucenia mojej Sigmie

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •