Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: BRONICA SQ-A

  1. #1

    Domyślnie BRONICA SQ-A

    Chce kupi Bronice SQ-A. Ile taka impreza kosztuje jaki kupi obeiktyw do tego? Potrzebuje jakis super obiektyw portretowy. Za wszelkie rady bede wdzieczny. czy w 1800 zł zmieszcze sie z obiektywem?? Ile powinienem wydac? Chce dobry aparat 6x6 ale nie P6 ani Kiev a na Hassela mnie nei stac.

  2. #2

    Domyślnie

    A może Mamiyę RB? Bardziej popularna, tania, dużo szkła na rynku? Bronki są u nas trochę bardziej egzotyczne...

  3. #3

    Domyślnie

    tylko ze ja chce 6x6 i nic innego zadne 6x7 czy 6x4,5

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cwieku
    tylko ze ja chce 6x6 i nic innego zadne 6x7 czy 6x4,5
    Do RBeki zakładasz kasetę 6x6 i masz 6x6 - żadne 6x7 czy 6x4,5. A jak ci się kiedyś odwidzi kwadrat, to zawsze możesz założyć 6x7 6x8 czy 6x4,5

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Cytat Zamieszczone przez cwieku
    tylko ze ja chce 6x6 i nic innego zadne 6x7 czy 6x4,5
    Do RBeki zakładasz kasetę 6x6 i masz 6x6 - żadne 6x7 czy 6x4,5. A jak ci się kiedyś odwidzi kwadrat, to zawsze możesz założyć 6x7 6x8 czy 6x4,5
    ale ciezar nie ten sam
    Bronica jest zgrabna i leciutka

    ja polecam SQ-B lub SQ-Ai ( nie A)
    i radze szukac na ebayu uk.
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  6. #6

    Domyślnie

    a majac te 2 tysiace? to da sie cos takiego znaleźc? najchętniej to mógłbym nie miec standartowego obiektywu tylko zamiast tego jakiś powiedzmy 120 mm. taki bardziej portretowy.


    czym się różnie SQ-A od SQ-B od SQ-Ai??????????????????????????

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cwieku
    a majac te 2 tysiace? to da sie cos takiego znaleźc? najchętniej to mógłbym nie miec standartowego obiektywu tylko zamiast tego jakiś powiedzmy 120 mm. taki bardziej portretowy.


    czym się różnie SQ-A od SQ-B od SQ-Ai??????????????????????????
    jakis rok z okladem kupilem na UK ebayu Bronica SQ-B z jedna kaseta i 80/2,8 PS ponizej 2000.
    Dzis ceny mocniej spadły.

    Najmłodszym dzieckiem byla SQ-B niskobudzetowa - czas maximum 8 sekund, brak kontaktów elektrycznych
    taki calkiem manuala ale bez baterii nie pojdzie

    AI - jest troszke strasza ale pelen wypas - po zalozeniu pryzmatu z pomiarem masz autmatyke naswietlania z priorytetem przyslony. Ma tez czas B. A jest starsza wersja - nie jestem pewien w tej chwili czym sie rózni pd AI.
    Jednakw obu przypadkach byly to konstrukcje uzywane przez profi - mocno uzywane - SQ-B raczej amatorskie.

    Szkla sa te same.
    Szukaj szkiel PS.
    Maja lepsze powloki, ponoc Tamron juz bardzo malo informacji podaje.

    Kasety do Sq-b pasuja wszystkie z serii SQ.
    Do sq-ai trzeba miec z kontaktami przenoszacymi czulosc.

    ze szkiel - portretówka to 150 - bardzo ponoc dobre jest makro 110.
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Do RBeki zakładasz kasetę 6x6 i masz 6x6 - żadne 6x7 czy 6x4,5. A jak ci się kiedyś odwidzi kwadrat, to zawsze możesz założyć 6x7 6x8 czy 6x4,5
    Odświeżę wątek mimo lat ... kasety 6x6 chyba (niemal) nie istnieją na ebayu. Owszem 6x7 i względna ilość 6x4.5 ale kwadratowych ni hu-hu.

    Kibicuję średniakom, ale jako obstawiony prostokątami do sytości, myślę że chodzi mi o kwadrat. Poza sprzętem Układu Warszawskiego gdy mowa o SLR są bronki, hasle ... Pentax ani Mamiya nie miała kwadratu (oprócz RB/RZ)
    takie pytanie: jeśli bronka to tańszy zamiennik hasla, gdy chodzi o niski budżet (na 2011/2012 jakoś w grę to poszło strasznie), lepsza ona będzie czy leciwe i zużyte haselblady?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #9

    Domyślnie

    Jak rozważasz Haasa to zastanów się nad Rolleiem. Szklarnia jest ta sama (głowy nie dam czy w 100 procentach), pomijając mocowanie, a co do zaawansowania korpusu i ceny, sam sobie dobierzesz co ci odpowiada. Patrząc na ceny, Hassy ma doliczony Wow Factor, a nie wchodząc w szczegóły korpus Rolleia oferuje więcej za tą samą cenę. Jeśli sakiewkę masz skromniejszą pozostaje coś z mocowaniem Psix: Pentacon, Kievy, Araxy, chyba Exakta, ale tego systemu nie znam.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    jeśli bronka to tańszy zamiennik hasla, gdy chodzi o niski budżet (na 2011/2012 jakoś w grę to poszło strasznie), lepsza ona będzie czy leciwe i zużyte haselblady?
    No ale to kompletnie dwie różne inszości, ew. zużycie vs jakość/ergonomia/szkła... Plejstik vs metal. Hasselblady były uzywane przez zawodowców lub amatorów z zasobniejszym portfelem. Mozna trafić na 500ki w swietnym stanie, a można też za jakąś chwilę dokładać do ceny w serwisie. Z drugiej strony to nie współczesna elektronika ktora sie psuje po gwarancji. Jesli kupisz Hasa w dobrym stanie, to Bronia się moze pod łóżko schować.
    Völkchlor

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •