Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118
  1. #1

    Domyślnie D2H - kilka pytań

    Mam prośbę do użytkowników wspomnianego w tytule korpusu. Czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś przykładowe NEF-y i/lub jpg przy większych czułościach (iso800 i w górę)? Ewentualnie mogą być namiary na jakieś skupisko nef-ów z D2H w sieci Czytając opinie na forum wnioskuję raczej, że użytkownicy chwalą ten aparat, ale mimo to chciałbym bezpośrednio zapytać - jaka jest Twoja, Drogi Użytkowniku D2H, opinia na jego temat? Czy 4.1MP to nie za mało (np. w przypadku publikacji fotografii w formacie A4 w magazynie "kolorowym" itp.)? Jak wygląda współpraca D2H z obiektywami sigmy (prędzej czy później będą tylko N), np. to co mam w podpisie - 70-200 2.8?

    Dlaczego pytam? Zaznaczam, że póki co na pewno aparatu zmieniać nie będę, bo nie ma takiej koniecznej konieczności . $ pozwalająca na zmianę nawet dziś jest (teoretyzuję, że uda mi się sprzedać kochane D50 za sensowne pieniądze), aczkolwiek dobrze będę musiał się zastanowić w co ulokować oszczędności (najpierw muszę zmienić N18-55 na przynajmniej N18-70). Z resztą... i tak jeżeli w ogóle, to najwcześniej w marcu lub kwietniu podejmę decyzję, więc mam czas. W przypadku ewentualnej zmiany w grę wchodzi D200 lub właśnie D2H. Za pierwszym wariantem przemawia jak dla mnie tylko większa rozdzielczość i "fabryczne" sterowanie lamp z poziomu body, nie mam jeszcze zdania co do jakości obrazu. W przeciwieństwie do D200, D2H nigdy nie miałem w rękach, nie mówiąc już o dłuższym używaniu, stąd też jest to dla mnie w pewnym sensie egzotyk.

    Za opinie/pomoc/wskazówki/sample - dziękuję serdecznie
    Ostatnio edytowane przez KozaK ; 04-01-2008 o 21:00
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  2. #2

    Domyślnie

    odpuść sobie szybko d2h bardzo szybko..
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    odpuść sobie szybko d2h bardzo szybko..
    Również się pod tym podpisuję.

  4. #4

    Domyślnie

    A jakieś argumenty?
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  5. #5

    Domyślnie

    po co ci on?
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KozaK Zobacz posta
    A jakieś argumenty?
    d2x

  7. #7

    Domyślnie

    Byłbym zapomniał - chodzi mi oczywiście o używane d2h - za cenę używanego d200 można takowy upolować (zakup niekoniecznie w PL). D2X - niestety odpada, nie stać mnie na to.
    po co ci on?
    Ogólnie rzecz biorąc - do tego do czego został rzekomo stworzony - reporterka i sport (głównie sporty motorowe, czyt. rajdy, wyścigi itp.).

    Nie upieram się na to d2h, po prostu biorę go pod uwagę i to wszystko. Na decyzję o zakupie mam sporo czasu.
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  8. #8

    Domyślnie

    Do reporterki i sportu D2H na pewno jest lepszy od D200 (szybszy, duuużo lepszy AF, doskonała bateria), o ile tylko ktoś umie go używać. Pisałem o nim na forum całe elaboraty i używam po dziś dzień.

  9. #9

    Domyślnie

    na takie to jak najbardziej.. ale to tylko 4Mb, wszystko inne niż sport będzie lepsze wychodziło z twojej d50, zainwestuj lepiej w jakiś jasny zoomik standard, poza tym d2 nie lubi szkieł nie nikkora i możesz być zawód..
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  10. #10

    Domyślnie

    do reporterki i sportu D2H/Hs jest doskonały - szybki, wygodny, znakomity AF, małe NEFy których mnóstwo mieści się na karcie i szybko obrabia je komputer, bardzo wydajne zasilanie. Do noszenia typu wycieczkowego za duży.

    do A4 matryca 4,1MP jest trochę przymała, ale pliki z D2H bardzo dobrze się interpolują.

    Wbrew opinii niektórych kolegów uważam tą matrycę za znacznie lepszą od D50/70s/200 pod względem jakości obrazowania - kolory są bardzo naturalne i pięknie nasycone, przypominające w odbiorze slajd, a obrazek jest ostry do bólu nawet na 100%. Ewentualne korekty takiego pliku to też sama przyjemność, nawet na wolnym kompie. A korygować czasem trzeba, bo WB często daje ciała. Niektórzy twierdzą że ma małą DR, ale z NEFa można bardzo dużo wyciągnąć.
    Niestety nie jest wcale wyjątkowo niskoszumny, podobno D2Hs jest pod tym względem nieco lepszy.
    Gdyby istniał korpus typu D200 z matrycą D2H kupiłbym go natychmiast.

    Nie miałem problemów ze współpracą z żadnym szkłem, w tym Tamronem i Tokiną. Nie korzystałem nigdy z Sigmy.

    Sprzedałem go tylko ze względu na wielkość i ciężar oraz brak wbudowanej lampy ( do bezprzewodowego wyzwalania innych ), a i fotografią sportową raczej się nie zajmuję.

    jeżeli chcesz jakieś NEFy, to wyślij mi PM z adresem mailowym
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •