Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie pytanie o plaster miodu

    słuchajta spece ze studiami mam prośbe podajcie mi jak byście mogli jaką szerokość ma pasek w palstrze miodu takim na softbox a konkretnie to co pokazałem na obrazku z góry dzięki


  2. #2

    Domyślnie

    Ja na razie tylko teoretyk jezdem, ale jak na mój gust, jeden wymiar to za mało i znajomość tylko jego niewiele da. Ważna jest też odległość między tymu paskami, czyli wielkość dziur. Im większe, tym szerszy musi być pasek, żeby odpowiednio światło ukierunkować
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 07-01-2008 o 17:03

  3. #3
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    jak mi podadzą ten wymiar to już mi wystarczy ale narazie kiepsko z informacja

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ajt ma racje. Ten wymiar sam w sobie jest nieistotny, liczy się proporcja. Szym szersza taśma i czym mniejszy odstęp między taśmami tym lepiej bo twardziej, mniej świeci na boki (lub mając te lampę pod światło - można się mniej przejmować ewentualnymi blikami w obiektywie - rózne są potrzeby stosowania tych pasków). Jednak jak taśma będzie za gęsto to są większe straty światła - weź to pod uwagę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    34

    Domyślnie

    rozumiem że ten plaster miodu ma za zadanie zmiękczać, już zmiękczone światło z softa , tak ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ma za zadanie ukierunkować strumień światła tak by świeciło ono do przodu a nie na boki.

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie dziury są 4 na 7 w przybliżeniu a grubość około 4,5 cm.

  8. #8
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    ok dzięki za wszystkie informacje

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dadan Zobacz posta
    rozumiem że ten plaster miodu ma za zadanie zmiękczać, już zmiękczone światło z softa , tak ?
    wręcz przeciwnie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    34

    Domyślnie

    ciekawe, dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •