Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Trudny wybór

  1. #1

    Arrow Trudny wybór

    Do końca marca mam zamiar kupić lustrzankę cyfrową +teleobiektyw do zdjęć sportowych ( piłka nożna przy świetle dziennym). Body mam już niby wybrane - D80 (nówka ze sklepu) , niby bo po spadkach cen używanych d200 te body stało się dla mnie dostępne. D200 ma zalety które przydadzą mi się do piłki nożnej takie jak 5 klatek na sekundę przyda się też zwiększona wytrzymałość obudowy. Tylko jest jeden problem boje się tego aparatu czy przesiadka z coolpixa 5900 nie będzie dla mnie barierą nie do pokonania, przeraża mnie mnogość ustawień i brak trybów tematycznych które przydały by się na samym początku, brakowało by mi też polskiego menu.
    Co do obiektywu to do moich zastosowań mam 3 opcje co prawda są jeszcze sigmy i na dniach ma być tamron ale mój wybór ograniczam do:
    - Nikkor 70-300 VR
    - Nikkor 80-200 (pompka/AFS)
    - Nikkor 70-200 VR
    Co do pierwszego szkła podoba mi się w nim fajny zakres ogniskowych i VR, ale niestety nie jest to jasny obiektyw. Obiektyw a może raczej obiektywy które wymieniłem na drugim miejscu zachęcają dobrym światłem i przystępną ceną jeśli chodzi o pompkę (starszą i nową wersję), jeśli chodzi o AFS to jest on trudniej dostępny i z tego co czytałem trzeba jeszcze trafić ze szkłem w swoje body - FF . Trzeci obiektyw wszystko super tylko dlaczego w zamożniejszych Stanach Zjednoczonych jest on tańszy niż ten sam używany obiektyw w jeszcze póki co biednej Polsce czyli jak na razie odpada.
    No i jeszcze kwestia finansowa do marca uda mi się zgromadzić okuło 5000 zł z ewentualną "pożyczką" nawet do 3000zł myślę, że nie było by problemu.
    Proszę was o pomoc przy wyborze aparatu (wiem, że były już takie tematy ale 95% z nich straciła ważność na początku grudnia). Aparat tak jak już pisałem będzie używany głównie do zdjęć sportowych ( piłka nożna i od święta siatkówka) będzie on używane amatorsko choć udało mi się sprzedać (nie ukrywam że za groszowe stawki) już kilka zdjęć lokalnym gazetą.
    Ostatnio edytowane przez rychu_cmg ; 29-12-2007 o 19:41

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie D 200. Mnogości ustawień nie należy się bać, większości z nich nie będziesz codziennie zmieniał, co nie znaczy, że są niepotrzebne. Dzięki nim dostroisz aparat do własnych potrzeb.
    Obiektyw zdecydowanie jasny, niestety poza Nikkorem chyba nie bardzo jest w czym wybierać. Dobra by była Sigma 70-200/2,8, ale nie ma ogranicznika dystansu, który w fotografowaniu sportu jest bardzo pożądany.

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że mam możliwość przetestowania Sigmy 70-200/2,8 ale z body Canona. Z wymienionych ponadto obiektywów przez 5 minut miałem okazje testować w "warunkach piłkarskich" N 70-300VR

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    brak trybów tematycznych które przydały by się na samym początku.
    Po przesiadce na lustro, przede wszystkim trzeba zapomnieć o programach tematycznych, bo żadnego body nie opanujesz. Z polską instrukcją, obcojęzyczne menu też nie takie straszne. Po małym treningu będziesz je znał na pamięć.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Po przesiadce na lustro, przede wszystkim trzeba zapomnieć o programach tematycznych, bo żadnego body nie opanujesz. Z polską instrukcją, obcojęzyczne menu też nie takie straszne. Po małym treningu będziesz je znał na pamięć.
    Pisząc, że tryby tematyczne by się z początku przydały miałem na myśli pierwsze tygodnie użytkowania z stopniowym odchodzeniem z drugiej strony do sportu można ustawić w miarę uniwersalne ustawienia i w miarę potrzeb korygować ISO, czasy itp. Angielskie menu mam w coolpixie i większych problemów z jego obsługą nie miałem, tak jak piszesz zawsze można zerknąć w instrukcje.
    Widzę ,że jesteś z pobliskiego Trzemeszna czy ewentualnie dało by radę żebym zobaczył twojego D200 i porównał go w odniesieniu do D80 z którym miałem styczność ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Pisząc, że tryby tematyczne by się z początku przydały miałem na myśli pierwsze tygodnie użytkowania z stopniowym odchodzeniem z drugiej strony do sportu można ustawić w miarę uniwersalne ustawienia i w miarę potrzeb korygować ISO, czasy itp. Angielskie menu mam w coolpixie i większych problemów z jego obsługą nie miałem, tak jak piszesz zawsze można zerknąć w instrukcje.
    Widzę ,że jesteś z pobliskiego Trzemeszna czy ewentualnie dało by radę żebym zobaczył twojego D200 i porównał go w odniesieniu do D80 z którym miałem styczność ?
    He he. Dopiero załapałem ze jesteś z Mogilna
    Opanowanie tematu zależności czas/przysłona/ISO to 1/2 godziny, dla przeciętnie kumatego humanoida. Po tej wymęczającej czynności, programy tematyczne stają się zbędną ozdobą kółka nastaw.
    Skąd przeświadczenie że mam D200 (nie mam)? Jeżeli chcesz pomacać ów szpej pogadaj z Grześkiem (glisek), nie powinno być problemu, chyba że wcześniej sprzeda.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    jak masz kase to tylko 70-200 vr ale moze sie okazac za krotki w niektórych sytuacjach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    He he. Dopiero załapałem ze jesteś z Mogilna
    Opanowanie tematu zależności czas/przysłona/ISO to 1/2 godziny, dla przeciętnie kumatego humanoida. Po tej wymęczającej czynności, programy tematyczne stają się zbędną ozdobą kółka nastaw.
    Skąd przeświadczenie że mam D200 (nie mam)? Jeżeli chcesz pomacać ów szpej pogadaj z Grześkiem (glisek), nie powinno być problemu, chyba że wcześniej sprzeda.
    Ja dopiero załapałem ,że pomyliłem cię z Gliskiem . Coraz bardziej nakręcasz mnie na opcje z wyjątkowo tanim ostatnimi czasy D200. A do gliska już wysyłam PW
    Cytat Zamieszczone przez shaddixx Zobacz posta
    jak masz kase to tylko 70-200 vr ale moze sie okazac za krotki w niektórych sytuacjach.
    W tym problem ,że na nowy kosztuje tyle ile ja zarabiam przez pół roku i wchodziłby w rachubę tylko przy zakupie na raty tyko pytanie czy warto. Co do N 80-200 AFS to raczej nie ryzykował bym zakupu tego szkła osobno gdybym trafił je razem z body w którym nie ma problemów z tym obiektywem. Wiec chyba na razie lepiej kupić albo 80-200 (pompka albo starszej albo najnowszej generacji) z którą jest mniej problemów albo ciemniejszego 70-300 VR za którym przemawia fajny zakres. A potem jak się trochę obędę z fotografią cyfrową wystartować w kierunku 70-200 VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •