Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie adobe photoshop cs - czy widzi NEF-y?

    witam,

    pierwszy raz zrobiłem kilka fotek w NEF-ach. mój znajomy ma photoshopa cs ale program nie chce ich otworzyć? nie rozpoznaje formatu. czy ten program ich nie widzi czy czy o co tu chodzi??? miałem ochotę przesiąść się z JPEG-ów na NEF-y i byłem przekonany że to program jak najbardziej do tego.

    będę wdzięczny za pomoc.

    pozdrawiam

    D90 + SY14/2,8UMC+ N18-55 + N35/1,8 + N50/1,8 + SY85/1,4AE + N70-300VR + SB-600 + grip alpha

    http://www.photoblog.pl/paul27

  2. #2

    Domyślnie

    Zaktualizuj Adobe Camera Raw
    Pozdrawiam, Lolas

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    141

    Domyślnie

    Tylko zwróć uwagę na odpowiednią wersję ACR'a do PS CS. Ostatnie aktualizacje chodzą tylko w CS3.

  4. #4

    Domyślnie

    ... zaczyna mi się odechciewać tych NEF-ów...

    i pozostanę puki co przy JPEG-ach...

    dzięki

    D90 + SY14/2,8UMC+ N18-55 + N35/1,8 + N50/1,8 + SY85/1,4AE + N70-300VR + SB-600 + grip alpha

    http://www.photoblog.pl/paul27

  5. #5

    Domyślnie

    W zbiorach nef z D40 wystarczy zamienić D40 na D50 i CS oraz inne programy jak NC4 będą czytać RAW'y
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #6
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel777 Zobacz posta
    ... zaczyna mi się odechciewać tych NEF-ów...

    i pozostanę puki co przy JPEG-ach...

    dzięki


    do oglądania i najbardziej podstawowej konwersji NEF-ów masz bezpłatny ViewNX - zastępuje on to co dostałeś z aparatem czyli Picture Project.
    Do ściągnięcia z supportu Nikona.

    ViewNX jest zdecydowanie lepszy co do idei, niestety okrojony z tych raptem i tak kilku funkcji edycyjnych w stosunku do Picture Project.
    Także kłania się polityka producenta, co do RAW polityka Nikona jest tragiczna i zmusza do szukania nielicznych darmowych programów albo dodatkowego płacenia za Capture NX (bardzo fajny dla amatora).
    Ale ekspozycję możesz zmieniać i balans bieli. Zawsze coś.

    w ViewNX podejrzyj sobie np. dachówkę albo inne charakterystyczny wzory na fotce przy podglądzie zwykłym a następnie kliknij RAW. Różnica w szczegółach jest dość znacząca inna sprawa jakiej wielkości musiałby być wydruk by to ujrzeć ale RAW na pewno jest jak gdyby znacznie ostrzejszy i fajniejszy (chociaż pytanie jakiego JPG on pokazuje bo jak Basic to wszystko jasne). Piszę o d40x.

    Jak szukasz fajnego rozwiązania do ultraszybkiego pierwszego odsiewu to polecam bezpłatny utils Preview Extractor (pogogluj). Błyskawicznie wyciąga on z każdego NEF-a zaszyty w nim JPG Basic i czyni opcję zapisu w body RAW+JPG z lekka śmieszną
    Ostatnio edytowane przez ziuteczny ; 18-11-2007 o 20:27

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziuteczny Zobacz posta
    Jak szukasz fajnego rozwiązania do ultraszybkiego pierwszego odsiewu to polecam bezpłatny utils Preview Extractor (pogogluj). Błyskawicznie wyciąga on z każdego NEF-a zaszyty w nim JPG Basic i czyni opcję zapisu w body RAW+JPG z lekka śmieszną
    I dodatkowo można szybko sprawdzić ilość zdjęć zrobionych aparatem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    W zbiorach nef z D40 wystarczy zamienić D40 na D50 i CS oraz inne programy jak NC4 będą czytać RAW'y

    co to znaczy ... jak to fizycznie zrobić... czytałem link który mi podesłałeś ale dalej nie zaskoczyłem...

    D90 + SY14/2,8UMC+ N18-55 + N35/1,8 + N50/1,8 + SY85/1,4AE + N70-300VR + SB-600 + grip alpha

    http://www.photoblog.pl/paul27

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel777 Zobacz posta
    co to znaczy ... jak to fizycznie zrobić... czytałem link który mi podesłałeś ale dalej nie zaskoczyłem...
    Gdzieś na forum miał być dostępny program do przeróbki D40 na D50. Mała zamiana z zbiorze RAW pozwala w starszych programach, które otwierały D50 otwierać również zbiory z D40.
    Zgłoś się do JK po program.

    Mój program został w fazie testowej więc nie mogę go udostępniać.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •