Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaka optyka do D50 w przystępnej cenie?

    Witam,

    Wiem, że taki lub podobny temat z pewnością przewinął się już wielokrotnie przez to forum, ale jestem prawie że kompletnie nowy jeśli chodzi o cyfrowe lustrzanki, a temat z tego co się już zdążyłem zorientować jest bardzo obszerny.

    Wchodzę właśnie w posiadanie body D50 i chciałbym do niego dobrać jakąś niedrogą, ale satysfakcjonującą na począek optykę. Do tej pory używałem głuptaka z obiektywem opowiadającym 37-300 dla 35mm i jasności 2.8-3.1. Co byście mi doradzili na początek? Kitowego Nikkora 18-55?, a może 18-70, albo którąś ciekawą Sigmę czy Tamrona? Do tego jakieś telezooma rzędu 55-200? A może lepiej zainwestować w Sigmę 18-200?? (z tym że ponoć czasami występują problemy z ostrością zdjęć - niektóre egzemplarze Sigmy gryzą się ponoć z D50).
    Nie chciałbym na początek wydawać zbyt dużych pieniędzy - tak powiedzmy w granicach 1000 góra 1500 zł.

    Poradzicie coś?
    Pozdrawiam, Piqs

    D50 + ??

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piqs Zobacz posta
    Witam,

    Wiem, że taki lub podobny temat z pewnością przewinął się już wielokrotnie przez to forum, ale jestem prawie że kompletnie nowy jeśli chodzi o cyfrowe lustrzanki,
    Dlatego polecam opcje szukaj i to nie jest złosliwość z mojej strony
    na ten temat było już naprawdę dużo nie zależnie czy masz d50, d70, d80 te same szkła pasują
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #3

    Domyślnie

    Nikor 18-70mm na początek chyba najlepszy < podstawowy obiektyw ale nieżle ostrzy i zniekształcenia niewielkie szkiełko daje ,
    5/5 cena /jakość wykonania obiektywu .

  4. #4
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz to mogę Ci sprzedać Sigmę 70-300 DG APO z filterkiem UV Hoya. A jeżeli chodzi o szeroki kąt to bierz 18-70mm to jest bardzo dobre szkło.

  5. #5

    Domyślnie

    N18-70 i N55-200VR i będzie OK!
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  6. #6

    Domyślnie

    Do D50 pasują wszystkie szkła z Nikona więc pronuję wejść do katalogu dotyczącego obiektywów, np:

    http://nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=73

    Ta grupa raczej nie jest od tego.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #7

    Domyślnie

    A nie lepiej od poczatku kupic jakies jasne szklo typu tamron 17-50, czy sigma ze swiatlem 2,8 ( to koszt kolo 1300 zl) a nie pozniej bawic sie w sprzedawanie ciemnego kita. Porobic troche na tym zakresie a pozniej dozbierac na tele. A poszukac na forum swoja droga - tamatow bylo kilka.

    Pw. za kolega powyzej o tej grupie.
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    manio dobrze pisze o tym np. Tamronie
    D800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    zniekształcenia niewielkie
    z tymi znieksztalceniami to sie nie zgodze, bo beczke ma pokazna. Tez popieram to co pisze manio
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Panowie (mam nadzieję, że nie uraziłem żadnej Koleżanki kryjącej się pod którąś z ksyw) za cenne i celne uwagi

    Z pewnością postudiuję jeszcze szczegółowo to forum i wiele testów różnych szkieł, ale ... body mam już w ręku i chcę jak naszybciej zacząć nim się cieszyć (czytaj: strzelać fotki) i tu Wasza opinia bardzo mi pomogła.

    Ten jasny Tamron prawie mnie już uwiódł, z tym że zobaczymy czy żona da się przekonać do wydatku na poziomie kosztu aparatu tak na samym początku pokrywając na dodatek tylko szeroki kąt.

    Raz jeszcze dzięki i mam nadzieję, że za kilka miesięcy będę mógł się pochwalić jakąś ładną fota na tym forum
    Pozdrawiam, Piqs

    D50 + ??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •