Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jaki aparat ??

  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat ??

    Witam mam pytanko jaki aparacik byście polecili do robienia zdjęć dokumentowych chodzi mi o zwykłom cyfre(myśle że tak 4mpix powinno starczyć) , bo lustrzanki mi troche szkoda czymać cały czas na statywie i uwazac zeby sie nic nie stało. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cdamian21 Zobacz posta
    Witam mam pytanko jaki aparacik byście polecili do robienia zdjęć dokumentowych chodzi mi o zwykłom cyfre(myśle że tak 4mpix powinno starczyć) , bo lustrzanki mi troche szkoda czymać cały czas na statywie i uwazac zeby sie nic nie stało. Pozdrawiam
    DSLR (lustrzanki cyfrowe) są lepsze od zwykłomych cyfrów, a i od statywu dają się odpiąć /zdjąć. Nie trza cały czas czymać...

    A tak poważniej, to spokojnie upolujesz dSLR starszego typu o mniejszej liczbie pikseli, gdzie jego cena może być zupełnie porównywalna do jakiegoś cyfrowego bridge (all in one, albo cośtam).
    2x Fuji S5 Pro; MB-D200, Tokina 12-24 /4; Tamron 17-50 /2.8; Nikkor 18-105 /3.5-5.6 VR; Sigma 70-200 /2.8 APO HSM; Sigma Macro 50 /2.8; Nikon SB-900 i SB-800, Manfrotto, i conieco drobiazgów.

  3. #3

    Domyślnie

    do dokumentw fotki to spokojnie mozna cykac fotki starym dobrym olkiem c2020 lub innymi seri Cx0x0
    do tego drukarka olympusa bodajze 330 w nazwie po wlozeniu karty wyswietla obraz na tv np 4 zdjecia obok siebie
    mozna drukowac na niej (termosublimacja CMY) albo klasycznie wywolac jpg po obrobce
    z wad - jest nieco slamazarna - odczyt na kartach SM (obsluguje tez inne) jest powolny rzedu 300kb/s

    i nie mowic ze od razu canon mark5 albo D3 musi byc - to sa zdjecia na znaczki pocztowe do legitki i czy dowodu (wtorne skanowanie w urzedzie) - te 2-3Mpix absolutnie wystarcza - sam mam takie fotki w dyplomie mgr etc i sa ok

  4. #4

    Domyślnie

    dokładnie tak, nie strzelajmy do muchy z armaty
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  5. #5

    Domyślnie

    D2h...
    D1
    Fuji S5 pro, NIKON F601, NIKON EM... I KILKA ZABYTKOW...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •