Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Soczewka makro +10 na 55mm vs Konwerter Raynox DCR-250 MAKRO

    Witam.
    Mam pytanie czym różnią się w/w przedmioty nie chodzi mi o wygląd zewnętrzny tylko w praktyce. Jak będą wychodziły zdjęcia jak z głębią ostrości itp.
    Czy różnica polega tylko na tym że jedno ma mocowanie uniwersalne do różnej średnicy obiektywów (Raynox) a drugie tylko do konkretnego fi
    Proszę o odpowiedź tylko bez wygłupów.
    D 70s + nikkor AF-S 18-70mm f3,5-4,5 + sigma 70-300mm APO DG f4-5,6 + nikkor 50mm f1/8D + Tamron 90mm f2,8 + SB 600 + NANEU Pro ALPHA
    http://szelak.myjalbum.net/Gallery/index.html

  2. #2

    Domyślnie

    Witam z raynoxem nie miałem doczynienia natomiast z soczewkami tak. zaleta soczewek jest cena natomiast wady to bardzo bardzo bardzo mała głebia ostrości szczegolnie przy +10d im mniejszy close-up tym głębia wieksza ale powiększenie mniejsze więc dalem sobie z nimi spokój Af sie gubi wiec tylko manual a pozatym musiałem walnąć ze sto fotek żeby z jedną wybrać. odradzam lepiej kupić szkło
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  3. #3

    Domyślnie

    czy z raynoxem będzie tak samo??
    D 70s + nikkor AF-S 18-70mm f3,5-4,5 + sigma 70-300mm APO DG f4-5,6 + nikkor 50mm f1/8D + Tamron 90mm f2,8 + SB 600 + NANEU Pro ALPHA
    http://szelak.myjalbum.net/Gallery/index.html

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem podobno jest lepszy i af dziala normalnie ale nie wiem i mysle ze to zalezy od szkla np przy soczewkach w obiektywie 70-300vr af lepiej nie mowic tylko manual a przy 18-70 bylo lepiej ale mysle ze dlatego ze 18-70 ma mniejsza skale odwzorowania niz 70-300 to znaczy przykladowo powiekszenie na 70-300 z soczewka +1 bylo takie jak na 18-70 z soczewka +4 wiec z rajnoxem chyba bedzie podobnie czyli bedzie zalezec od obiektywu ale moge sie mylic najlepiej pocztaj na forach od ludzi ktorzy uzywaja wpisz w googlach raynox +forum i nic tylko czytac
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Raynoxa. Zniekształcenia obrazu raczej nie są problemem. Jednak mała GO dość często mi doskwiera.

  6. #6

    Domyślnie

    Mialem kiedys soczewke, mam raynoxa. Optycznie raynox lepszy - praktycznie brak znieksztalcen itp. Na tamronie 17-50 na dlugim koncu duza wineta (zeby nie powiedziec ogromna) ale AF dziala dobrze. Jednak zeby zrobic dobre macro to troche za malo wiec zakladam go na tele. Tu problemem jest AF - nie potrafi ustawic ostrosci wiec tylko w manualu go uzywam. Poza tym rzeczywiscie mala GO. Na takim zestawie problemem jest zrobic nieporuszone zdjecie - jak ktos powyzej napisal: trzeba napstrykac ich troche zeby choc jedno udane zrobic...

  7. #7

    Domyślnie

    Zaoszczedz troche kasy nie pij piwa i kup uzywanego tamrona 90/f2.8 Makro za ok 1000zl nie bedziesz zalowal
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  8. #8

    Domyślnie

    a możecie mi powiedzieć czy ta GO w raynox dla zupełnego amatora bedzie zauważalna chciałem go założyć na kit nikona d40 ? chciałbym porobić zdjęcia makro a nie stać mnie żeby oprócz lustra dokupić odrazu 2 obiektyw za 1000. Macie gdzies przykładowe foto tego z konwertera ?

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelak Zobacz posta
    Czy różnica polega tylko na tym że jedno ma mocowanie uniwersalne do różnej średnicy obiektywów (Raynox) a drugie tylko do konkretnego fi
    praktycznie to tak. Z tym, że uniwersalne nie powinno być lepsze więc dobra dopasowana soczewka powinna się spisywac lepiej.
    oba rozwiązania sa typowo zastępcze (czyli kiepskawe w porównaniu doi pierścieni czy do obiektywu makro)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Używałem i soczewek i Raynoxa z kompaktem [s5600]. Różnica jest ogromna, zwłaszcza przy soczewce +10.
    Raynox'em praktycznie zawsze trafisz z ostrością a i jakość jest znacznie wyższa niż przy soczewkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •