Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie kryrtyka d80-z k.... 18-200 VR mile widziana

    od dwóch miesięcy d80 z 18-200 vr. Kolejnośc pstrykania zdjęć czasowa odwrotna. Doświadczenie żadne. czasu brak na czytanie forum. wkurwienie na obiektyw straszne. Motywy z VR znane. Jak wyciągnąc jasność i ostrość z tego obiektywu ??????. Pewnie to wiecie proszę .... o sugestie i myki co za co

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=5
    a może się zamienisz ? dam ci 18-70 - może ci z nim lepiej pójdzie
    GALERIA D300s + MB-D10 | T 17-50 f2.8 | N 70-200 VRII | SB-800 |

  4. #4

    Domyślnie

    Jak już nie możesz z tym obiektywem wytrzymac to może ja go od Ciebie wezmę? Uwolnię Cię od kłopotów....
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  5. #5

    Domyślnie

    nie bardzo wiem co chcesz od tych fotek,
    nie bardzo tez wiem czego sie spodziewales po tym obiektywie... wiadomo ze z taka rozpietoscia to cos za cos

  6. #6

    Domyślnie

    jak nie ma podpowiedzi to ja jako laik cos powiem
    VR używać JAK CI RĘKA LATA (np. na kacu) System niepotrzebny jeżeli ktoś wcześniej robił zdjęcia. Spojrzysz w wizjer , poczekasz chwile i ręka przestaje drgać (cud). Taki Gadżet , ale raczej niepotrzebny. Nawet laikowi trzeba poiwiedzieć że musi potrzymać troche aparat zanim zdjęcie zrobi bo inaczej lipa. Z automatycznych ustawień wychodzi coś ... niecoś... takie tam. Dopiero na pełnym manualu można coś tam zrobić, cały czas wajcha na przesłonie i czasie i kręcimy szybciutko bo na dużej ognisowej się zmienia że nie można nadążyć. Ogniskowa 200 lepiej nie używać , chyba że musisz. Do 130 jako tako powyżej tylko na ślubne chałturnicze Brakuje w nim żylety ale coś za coś

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szloser Zobacz posta
    od dwóch miesięcy d80 z 18-200 vr. Kolejnośc pstrykania zdjęć czasowa odwrotna. Doświadczenie żadne. czasu brak na czytanie forum. wkurwienie na obiektyw straszne. Motywy z VR znane. Jak wyciągnąc jasność i ostrość z tego obiektywu ??????. Pewnie to wiecie proszę .... o sugestie i myki co za co
    Nie robić przy f/5.6 na 200 mm, ponieważ mydło będzie straszne. Nie robić przy f/5.6 na 18 mm, ponieważ winietowanie będzie straszne. Ogólnie - przymykać to szkło; od f/8 jest naprawdę znośnie.
    To moje sugestie po dłuższym użytkowaniu tegoż spacerzumika.

  8. #8

    Domyślnie

    szloser, nie nadążam za tym, co piszesz. Jak chcesz jasno to kup worek stałek i będziesz miał jasno. Dodatkowo otrzymasz ostrość gratis. A jak będzie nadal źle, to zamień worek stałek Nikona na kilka stałek Canona i do tego 5D. Poza tym znajdź lepiej czas na poczytaniem forum - tutaj można dowiedzieć się bardzo dużo, dzięki czemu pewnie oszczędzisz kasę na te stałki

  9. #9

    Domyślnie

    to fakt. dzisiaj robiłem zdjęcia i używałem F 7,1 do 9.. Foty oK ale czegoś mi w nich brakuje

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    szloser, nie nadążam za tym, co piszesz. Jak chcesz jasno to kup worek stałek i będziesz miał jasno. Dodatkowo otrzymasz ostrość gratis. A jak będzie nadal źle, to zamień worek stałek Nikona na kilka stałek Canona i do tego 5D. Poza tym znajdź lepiej czas na poczytaniem forum - tutaj można dowiedzieć się bardzo dużo, dzięki czemu pewnie oszczędzisz kasę na te stałki

    Kasa to kasa ale czas też ważny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •