Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Mechanicznie uszkodzona matryca...

    Mialam pewien problem jakis czas temu. Pojawialy mi sie na zdjeciach plamy, czarne wiec zanioslam aparat do serwisu (D70) co by mi wyczyscili matryce. Nastepnego dnia okazalo sie ze nie pobiora ode mnie kosztow bo mam plame nie do usuniecia. Z ekspertyzy wynika ze jest to uszkodzenie mechaniczne spowodowane przeze mnie. Ja zapewniam ze tak nie jest bo nie wsadzalam tam nic, nie rysowalam, nie zachlpapalam nie wymienilalam obiektywu na deszczu ani na budowie...wszystko zgodnie z przenaczeniem. no ale nikon stwierdzil ze to moja wina. Aparat mam od lipca wiec jest na gwarancji, no ale jak moge zareklamowac cos jesli oni twierdza ze to moja wina. Pan z serwisu odeslalal mnie do sklepu w ktorym kupilam sprzet zebym tam zerklamowala no i facet w sklepie zaczal dzwonic do nikona. ponoc powinnam zglosic sie do dzialu handlowego bo tak powiedzieli mu w serwisie nikon ale potem jak przyszlam po aparat byl tak mily i zadzwonil do dzialu handlowego, gdzie to niby ja sie mialam z tym problemem zglosic. w dziale handlowym powiedzili ze tym sie zajma w serwisie wiec przelaczyli pana do serwisu a w serwisie ze oni sie tym nie zajmuja i przelaczyli pana do kierwonika ktory czytaj jak wyzej stwierdzil ze ja jestem temu winna bo uszkodzenie jest mechaniczne (no bo skoro plama byla przed czyszczeniem i jest po to cos sie z ta matryca musialo stac)...

    no i w takim razie co powinnam zrobic?
    mam gwarancje ale matryce wg kierownika powinnam wymienic na swoj koszt...

  2. #2

    Domyślnie

    sproboj oddac sprzet na niezgodnosc towaru z umowa - chociaz prawdopodobnie odpowiedza to samo.. iz plama powstala z twojej winy. chyba niewiele jest tu do zrobienia, bo jak udowodnisz ze to nie ty?

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj
    Ja to wiedze w ciemnych barwach spróbuj sprawdzić czy ta plama była na pierwszych zdjęciach, jakie robiłaś a na początku mogłaś nie zauważyć, sprzedawca mógł ci wcisnąć egzemplarz z jakiegoś zwrotu jak masz pierwsze zdjęcie, jakie tym aparatem zrobiłaś sprawdź programem oPanda ile miał zrobionych zdjęć

  4. #4

    Domyślnie

    Przewage masz taka ze ty nie musisz nic udowadniac...to sprzedawca musi ci udowodnic ze usterka wynika z twojej winy (ustawa "konsumecka") a to zazwyczaj jest trudne.
    Yashica 124G|D3000|D700|S 12-24|N 24-70|N 50 1.4 AF-S|N 80-200 AF-S|SB-800|

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotone
    Przewage masz taka ze ty nie musisz nic udowadniac...to sprzedawca musi ci udowodnic ze usterka wynika z twojej winy (ustawa "konsumecka") a to zazwyczaj jest trudne.
    tiaaa....
    Walisz samochodem w drzewo, zawozisz auto do sprzedawcy i on Ci musi udowodnić że samochód jak odbierałeś od niego nie był rozbity ? A jak mu się nie uda, to pewnie Ci zrobi remont kapitalny w ramach ustawy "konsumenckiej"

    FeelMe , nie mówię że uszkodziłeś matrycę. Ale jest uszkodzenie mechaniczne i trudno Ci będzie dowieść że coś takiego było w momencie zakupu
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    sprawa raczej beznadziejna...
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  7. #7

    Domyślnie

    Jesli plama na matrycy powoduje widoczne slady na zdjeciu, udowodnij serwisowi lub rzeczoznawcy ze na zdjeciach sprzed oddania do serwisu jest niewidoczna, po powrocie z serwisu jest. jak to zrobic, plikiem NEF sprzed naprawy, najlepiej wykonanym mozno przymknietym obiektywem.

    I jeszcze jedno. W wine serwisu (uszkodzenie mechaniczne) nie uwierze!

  8. #8

    Domyślnie

    sprawa jest beznadziejna.
    coz plama byla ale tak jak twierdze nie ejst to moja wina. choc oni i tak udowodnia mi ze jest. tylko co ja teraz moge zrobic? co powinnam? wymiana matrycy jest raczej nieoplacalna a moze sprobowac zareklamowac na zasadzie rękojmi? tylko ze jaka bedzie ich cena za to body....

    [ Dodano: Sob 29 Paź, 2005 ]
    oto zdjecia sprzed czyszenia i po wykonane w serwisie (czemu zielone? bop balans bieli taki ustawili a sciana jest biala)

    http://img430.imageshack.us/my.php?image=dsc00630vu.jpg
    http://img430.imageshack.us/my.php?image=dsc00884xw.jpg
    http://img430.imageshack.us/my.php?image=dsc00894uy.jpg

    poradzcie mi cos, prosze

  9. #9

    Domyślnie

    nie ma rekojmi - jest niezgodnosc z umowa

  10. #10

    Domyślnie

    tak mi facet w serwisie powiedzial o rekojmi...ja juz tego chyba nie rozumiem

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •