Dobry wieczór
Mimo, że forum przeglądam i szukam tu wiedzy i inspiracji od kilku lat to mój pierwszy post. Zatem na początek dziękuję za przyjęcie i witam wszystkich.
Mam na dziś d700 i F-801s. Kiedyś skończę na D850. Tak, wiem, że dziś tylko bezlusterkowiec, że lustrzanka to przeżytek. Ale mój PESEL zaczyna się na 7... i mam taki kaprys.
Moje pytanie jest następujące.
Zastanawiam się nad obiektywami do posiadanego zestawu. Mam N 28-80G, N 50 1.8 (bez D i G - manual), N 105 2.8 Makro.
Chciałbym skompletować obiektywy w zakresie 16-300, które dałyby mi co najmniej dobry obrazek i pełną funkcjonalność na obu posiadanych aparatach.
Preferuję obiektywy używane (bo to póki co tylko moje hobby i to nie tanie . Nie ma większego znaczenia czy stałki czy zoomy, byle obejmowały ww. zakres ogniskowych.
A gdyby któryś, kiedyś "odnalazłby się" w parze z D850, to byłoby jeszcze milej.
I kończąc swój post - naprawdę nic innego od 2-3 lat nie robię (oprócz zdjęć) niż czytam to forum, acz inne też. I mam coraz większy mętlik w głowie.
Zatem liczę na Waszą pomoc.
i już dla pełnego obrazu - raczej preferuję portret i reportaż (w tym wakacyjno-rodzinny), pejzaż i architektura, to raczej nie moja bajka.

Pomożecie?....