Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Jakiego nikona wybrac?

    Witam
    Fotografuje od 2 lat... (zaczalem niestety od cyfry, najpierw fuji s5000 teraz D70) Mysle nad zakupem analoga, zastanawiam sie co wybrac czy f80 czy moze starszy ale bardziej pro f90? Myslalem tez o f801. Modele f90 i f801 sa zdecydowanie bardziej solidnie wykonane (takie sie odnosi wzazenie) f80 ma w sobie wiecej elektroniki i dziala z nowymi lampami i obiektywami (i-TTL) Co proponujecie?
    Dzieki za pomoc i pozdrawiam

    30/10/2005
    No wiec zakupilem f801... (wlasnie do mnie jedzie) Zgodnie z sugestiami chcialem f801s ale trafilem okazje. Zakupilem komplecik w idealnym stanie; F801+AF50mm F1,8+ AF35-70 F3,3-4,5 + dwie lampy + torba, wszystko za 550 Polskich zlotowek
    Dziekuje wszystkim za i porady

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to F80 nie ma iTTL-a. Ale moze się mylę. Sam mam F80 i uważam go za niezły sprzęt.
    Za wyjątkiem kółka do wyboru pola AF, które odleciało mi po miesiącu jest nawet w miarę wytrzymały.
    Możliwościami w niektórych momentach przewyższa nawet F90 (bez wymyślnych tylnych ścianek).
    Nie mówiąc o współpracy z nowszymi obiektywami, lampami itp. Poleciłbym każdemu, kogo nie zrazi
    jego lekka plastikowość.

    Boo
    D200|N50 1.8|SB800

  3. #3

    Domyślnie

    Sorry to fak nie ma i-TTLa. no wlasnie ta plastikowosc mnie troche irytuje

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    F80 jest spoko! to jest nikon, ja go mam i na żaden inny oprócz F100 bym nie zamienił
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  5. #5

    Domyślnie

    A w jakim celu przechodzisz z D70 na analoga? D70 ma wszystko co potrzebuje kazdy amator... a nawet wiecej. Jadyny atut fotografii analogowej, jak dla mnie, to mozliwosc robienia slajdow.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak napisalem zaczalem fotografie od cyfry ale powoli zauwazam roznice w jakosci zdjec miedzy cyfra a analogiem... chce zatem zakupic analoga. D70 do robienia zdjec wszedzie i wszystkiego a analog aby pobawic sie w tradycyjnego fotografa(oczywiscie slajdy). Taki moj plan

  7. #7

    Domyślnie

    powoli ?
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli korpus D70 ci odpowiada, to F80 też ci na pewno bedzie pasował - aparaty różnią sie zaledwie kilkoma duperelnymi detalami. Ogólnie to b. dobry aparat jest!

  9. #9

    Domyślnie

    Jadyny atut fotografii analogowej, jak dla mnie, to mozliwosc robienia slajdow.
    Zapominasz o czerni-bieli ... tak tak i to nie C41 a klasycznych materialach srebrowych. Jak nigdy nie zrobiles sam od poczatku do konca czegos w cz-b to nie wiesz o czym mowa. Z cyfry dostajesz cos co nedznie próbuje imitowac cz-b, nie te przejscia tonalne.

    A co do puszki do przy obecnych cenach kup F100.

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie naamówili na F80 i jestem bardzo zadowolony

    [ Dodano: Sro Paź 12, 2005 7:53 am ]
    I do tego mozna go kupić za śmieszne pieniądze

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •