Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Filtry do zdjęć nocnych

    Czesc wszystkim, mam pytanko związane z fotografowaniem w nocy. Mam aparat Nikon D70 i robiąc zdjęcia w nocy np. ulicy, światła latarni mają dziwny oddcień. Czym to moze byc spowodowane? Może musze zastosować jakis filtr do zdjęć nocnych. Jeśli tak to jaki. Prosze o rade.

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz ustawic odpowiednio balans bieli.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    Juz próbowałem na różnych ustawieniach balansu bieli i zawsze odcień świateł jest inny niż w rzeczywistości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawzyn
    Juz próbowałem na różnych ustawieniach balansu bieli i zawsze odcień świateł jest inny niż w rzeczywistości.
    "what is real...? how do you define real?" - akurat kolory swiatla zarowego to cos z czym nasz mozg sobie kiepsko radzi. trudno tu mowic o czyms co sie "widzialo", bo oczy sie mocno myla przy zarowce. mozna co najwyzej mowic o kolorach przyjemnych.

    mozesz probowac robic balans bieli na biala kartke - zarowki maja rozne spektrum, a co za tym idzie temperatury barwowe i jeden preset WB w aparacie nie jest dobry dla wszystkich sytuacji. lepiej to recznie poprawic.

    pewnym rozwiazaniem jest tez zakup filtra konwersyjnego typu KB15 (80A) lub jeszcze lepiej KB20. koryguje on barwy na tyle, ze nawet przy bardzo slabych zarowkach czy wrecz lampach ulicznych (o gleboko bursztynowej barwie) uzyskasz dobre odwzorowanie barw. wtedy powinno sie udac nawet fotografowanie przy automatycznym balansie bieli.

    wady rozwiazania: cena (nawet rzedu 100zl za filtr) i strata swiatla (jakies 2,5 dzialki jesli mnie pamiec nie myli). ale jesli robisz duzo takich zdjec i konsekwentnie kolory wychodza nie takie jak by sie chcialo... ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli robisz w RAW-ach to potem możesz zawsze ustawić WB w np. Nikon Editor.
    Zwykle przestawienie na Incandescent "przebarwia" na normalne kolory.

    KS
    Deluxe Limited Edition with Bonus Track & DVD

  6. #6

    Domyślnie

    Problem polega przede wszystkim na tym ze lampy uliczne daja swiatlo monochromatyczne i za Chiny nie ustawisz poprawnego WB. Jedyne wyjscie to stosowanie odpowiedniego filtra konwersyjnego - dla lamp sodowych robi je Lee.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c2h5oh
    Problem polega przede wszystkim na tym ze lampy uliczne daja swiatlo monochromatyczne i za Chiny nie ustawisz poprawnego WB. Jedyne wyjscie to stosowanie odpowiedniego filtra konwersyjnego - dla lamp sodowych robi je Lee.
    no ale oko tez nie widzi prawidlowo kolorow w swietle sodowek i jakby nie kombinowac ocieplenie po prostu bedzie. dlatego najczesciej chodzi raczej o wydobycie w miare "wiarygodnych" kolorow a nie wiernych.

  8. #8

    Domyślnie

    No i jeszcze jeżeli na lampach są różne rodzaje żarówek...

    KS
    Deluxe Limited Edition with Bonus Track & DVD

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k_sko
    No i jeszcze jeżeli na lampach są różne rodzaje żarówek...

    KS
    albo podobne o różnej barwie światła...widziałem to w sklepie - przeżyłem szok...stały żarówy, a każda o innej barwie co kilkaset stopni...niech skubani wymienią z różnych dostaw i zabawa na całego
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •