Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Moja Liwia

  1. #1

    Domyślnie Moja Liwia

    Proszę o pomoc. Mam mocno zaszumione zdjęcie i bilans bieli nie jest najlepszy. Poradzicie coś? Lubię w B&W.

    Scarlet

  2. #2

    Domyślnie

    Balans bieli a nie "bilans bieli". Spróbuj odszumić to zdjęcie, ewentualnie zmienić balans bieli jakimś programem. Ja ostatnio poprawiałem balans JPG'ów w RAW Therapee i jakoś nie było najgorzej.


  3. #3

    Domyślnie

    jak już się rozchodzi o pomoc to wrzucaj też NEFa. Bo takie małe jpg to sobie można.... bez urazy oczywiście...

    [/IMG]

    wrzuć NEFa to się pokombinuje

  4. #4

    Domyślnie

    nie mam
    odszumianie nie bardzo mi wychodzi, bo fotka jest zagłaskana
    Scarlet

  5. #5

    Domyślnie

    A nie byłoby łatwiej zrobić poprostu dobre zdjęcie, zamiast ratować coś na siłę?
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    A nie byłoby łatwiej zrobić poprostu dobre zdjęcie, zamiast ratować coś na siłę?
    no pewnie tak, ale tą fotkę cyknelam tylko przy słabym świetle z okna i na 800 lub 1600 już wychodzi mi ziarno
    Scarlet

  7. #7

    Domyślnie

    Moze doswietl kadr lampa i swiatlem odbitym z prawej strony. Zawsze mniejszy szum tylko pobaw sie z natezeniem owego swiatelka.

  8. #8

    Domyślnie

    Może trochę pomogłem...



    B&W.....we własnym zakresie.....
    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  9. #9

    Domyślnie

    No faktycznie balans bieli uciekł i to bardzo daleko. Ale wszystko da się naprawić Trochę zabawy poziomami, bo zdjęcie samo w sobie jest ciemne, trochę krzywych, color balance i można trochę podciągnąć. Na koniec odszumienie i delikatne wyostrzenie.
    Poniżej moja propozycja obróbki, niestety mały materiał wyjściowy to i jakość taka jak widać.


    Tak jak Andrzej wyżej napisał B&W we własnym zakresie.

    Pzdr4all

  10. #10

    Domyślnie

    Endryou coś popsułeś. Nawet oryginał lepiej wygląda. Materiał jak materiał a porównaj moje odszumianie z Twoim. :>

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •