Close

Strona 272 z 324 PierwszyPierwszy ... 172222262270271272273274282322 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 711 do 2 720 z 3237
  1. #2711

    Domyślnie

    Rkę znam dobrze, pracowałem długi czas na tym aparacie i wiem co kupuję do prywatnego użytku więc ani euforii z nowej zabawki nie bedzie, ani rozczarowań po okresie zachwytu.
    Sony? Nie. za dużo tych aparatów przerobiłem. Aspekty technologiczne to nie wszystko - Sony celowo projektuje aparaty aby starzały się jak mleko, a nie jak dobre wino.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #2712

    Domyślnie

    Może warto się jeszcze wstrzymać. Fujifilm X Summit 2022 - podczas tego wydarzenia poznamy 5 generację aparatów Fujifilm

  3. #2713

    Domyślnie

    Jakie wstrzymać, męska decyzja już podjęta.
    Jestem zepsuty, czuję wewnętrzny przymus testowania sprzętu fotograficznego z lupą 300% i jak widzę serie 5 zdjęć w idealnych warunkach w dzień, na statywie z samowyzwalaczem na których część zdjęć jest nieostra bez wyraźnej przyczyny to zaczynam zadawać sobie pytania co było powodem.
    I tego powodu nie znajduje w innej przyczynie niż nieskuteczny soft lub błędy w hardware.
    Najdokuczliwiej to doświadczyłem na 23 F2 gdzie jakieś 10% zdjęć było nieostrych "bo tak" oraz 50-140 f2.8 w którym potrafił nie trafić statecznego obiektu, lub pojawiały się efekty ruszonego zdjęcia na 1/2000 1/4000 a nawet 1/8000s. Ba! Na części zdjęć z 50-140 pojawiały się obszary ostre i nieostre, losowo niezaleznie czy przy włączony czy wyłączonym OS - błędy w sofcie/czujnikach?

    Obiektywy sprawdzone, body też wszystko sprawne.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio przy użyciu Tapatalka
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #2714

    Domyślnie

    Ludzie migrują, czasem wracają, ale też nie odchodzą, bo przecież zdjęcia nadal robią i się nimi dzielą. Ja przerobiłem już 3 systemy (Olympus E1, Canon 5D, Nikon Z5, krótkiego epizodu z Sony A7 nie chcę pamiętać), gdybym nie rzucił "pro" i nie wrócił do hobby, to pewnie też miałbym dzisiaj Canona R. Fuji jest fajny, bo sprawia radość i przyjemność, ale w "pro" nie jest to priorytetem.
    Niedawno sprzedałem GFX50s z osprzętem (przypadkiem z zyskiem, tak te ceny się zmieniają), pobawiłem się "średnim" formatem, marzenie spełnione, obyło się bez fajerwerków, które pamiętam z Pentacona Six TL.
    Za to X-T3 dostarcza mi wszystko z nawiązką - nawet ekran odchylany w sposób pozwalający na kadrowanie jak w TL mi pasuje
    No ale ja tylko hobby uprawiam, dla siebie, nigdy więcej zleceń - to niszczy radość...
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 07-04-2022 o 12:59
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #2715

    Domyślnie

    Tez to jest teraz tylko hobby, ale pewne przyzwyczajenia zostały.
    Nie pisze że sprzęt Fuji jest zły. Wręcz przeciwnie! Żaden inny nie spełniał mi tyle frajdy. Po prostu pewne niezwykle niszowa cechą sprawiła że czułem się czasem rozczarowany. A optyka jaką ma Fuji jest przodującą i inni mogliby się uczyć od tej marki jak robić dobre szkła.

    W końcu chodzi o to by gonić króliczka a nie go złapać.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio przy użyciu Tapatalka
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #2716

    Domyślnie

    To masz szansę ocucić wątek dotyczący zdjęć z naszych Canonow jeśli taki istnieje
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  7. #2717

    Domyślnie

    Ja z pochodzenia też kanoniarz, będzie okazja to zostawię fuji, z ulgą.

  8. #2718

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Ja z pochodzenia też kanoniarz, będzie okazja to zostawię fuji, z ulgą.
    Opowiadaj, bom ciekaw, acz wątek zły to temat dobry.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #2719

    Domyślnie

    Bunt na okręcie. Najlepiej wszystko zgonić na sprzęt.

  10. #2720

    Domyślnie

    Albo przejsc na serie x-100xxx i ustawić sobie manualny focus, przysłonę i nie mieć problemów z ostrością.}}}}
    Aczkolwiek nie wiem czemu, ale i wtedy ta ostrość trochę kuleje w porownaniu do innych systemów.
    a niektóre też nie mają {w moim przypadku} stabilizacji jak fuji x-100xxxx.

Strona 272 z 324 PierwszyPierwszy ... 172222262270271272273274282322 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Opinie mile widziane....
    By Kosy8 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 20:31
  2. Kto z Wrocka na piwo. 24/2.8 mile widziane
    By genghiskhan in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 11:59
  3. [ Krajobraz ] Uczę się , porady mile widziane :)
    By Patryk Olczyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 12:51
  4. Tokina 50-135 mm f/2.8 AT-X PRO - opinie mile widziane :]
    By Funky_Koval in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 19:54
  5. [ Przyroda ] No ostro - czarne tło mile widziane.
    By admin in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-02-2007, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •