Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    D610 już za 4kzl z kartą 64gb
    Ładne ceny na Nikony z 2013/2014 r.
    Myślę, że nie ma znaczenia, z którego roku są te Nikony, ale co na dzisiejsze czasy potrafią
    Trochę puszek i szkiełek

  2. #32

    Domyślnie

    @Dariusz Breś
    Oczywiście najprościej zadzwonić i zapytać Natomiast te 3 sklepy, które wymieniłeś, to ja uważam za typowe firmy sprzedające sprzęt poza dystrybucją Nikon Polska, co wielokrotnie u nich widziałem szukając sprzętu dla siebie.
    Nie mówię, że to zawsze złe, bo kiedy d750 kosztował 8k, a na ebay 5,5, to wybór dla mnie był prosty, ale różnica 5,5 v 6k... raczej dopłacę za gwarancję. Tysiąc też.

    Ps. w żadnej z tych ofert nie jest napisane "gwarancja 2 lata Nikon Polska" co też o czymś świadczy na dzień dobry.

  3. #33

    Domyślnie

    miałem dość długo D600 i tez miałem przez pewien czas pożyczony D750 jeśli tylko masz możliwości finansowe to zdecydowanie warto dołożyć do D750 - używki widzę teraz u nas za około 4 tys zł więc zdecydowanie wolałbym używaną D750 niż nowe D610/D600.
    W D750 świetny autofocus, uchylny ekran LCD , WIFI, lepsza ergonomia itd.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @Dariusz Breś
    Oczywiście najprościej zadzwonić i zapytać Natomiast te 3 sklepy, które wymieniłeś, to ja uważam za typowe firmy sprzedające sprzęt poza dystrybucją Nikon Polska, co wielokrotnie u nich widziałem szukając sprzętu dla siebie.
    Nie mówię, że to zawsze złe, bo kiedy d750 kosztował 8k, a na ebay 5,5, to wybór dla mnie był prosty, ale różnica 5,5 v 6k... raczej dopłacę za gwarancję. Tysiąc też.

    Ps. w żadnej z tych ofert nie jest napisane "gwarancja 2 lata Nikon Polska" co też o czymś świadczy na dzień dobry.
    Pełna racja, ja też wolę dystrybucję PL, należy się jednak sprostowanie, nie ma już nikon polska, teraz jest Nikon CEE GmbH Sp. z o.o.

  5. #35

    Domyślnie

    Skrót myślowy , choć sprzedawcy dalej piszą dystrybucja Nikon Polska, itp.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Można to sprawdzić dzwoniąc i pytając czy dystrybucja europejska.

    tu ładne ceny są
    5 753 zł
    https://www.pasazfoto.pl/nikon-d750

    5 953 zł + karte 128 GB dostajesz
    https://cyfra.eu/product-pol-951-Lus...-s-GRATIS.html

    5 852 zł
    https://fotopanorama.pl/pl/nikon-d750.html?x-t20
    Przecież to wszystko są aparaty ściągane z dalekiego wschodu, bez gwarancji producenta, czyli w razie awarii wysyłasz do sklepu a oni gdzieś... w sumie nie wiadomo gdzie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    No, no, d750, nowy, krajowy, ze znanego sklepu za 6k... w weekend pokazywało, że niedostępny, myślałem, że to tylko takie promowanie się sklepu, ale dziś chyba można faktycznie kupić..
    Rzuć mnie linkiem do d750 za 6k z nikon polska, z góry dziękuję.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #37

    Domyślnie

    Jest wyżej link do promocji ABfoto.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    Myślę, że nie ma znaczenia, z którego roku są te Nikony, ale co na dzisiejsze czasy potrafią
    Dokładnie
    Potrafią bardzo wiele . W sumie to dobrze , że trwa pogoń za nowinkami i większość szuka nowosci w sklepie . Przez to takie fajne puszki można nabyć w bdb cenach.
    R | 35 | 50 | 135

  9. #39

    Domyślnie

    Jakoś mam wrażenie, że u samego Nikon'a pomiędzy już obecnym na rynku od jakiegoś dłuższego czasu D750, a o ile się nie mylę ostatnio wydanym D850 dużej różnicy nie ma (nie patrzę tutaj co prawda na techniczne aspekty związane z obrazkiem, tudzież filmem, bo wiadome są różnice w parametrach). A posiadanie lub nie Wi-Fi czy też BT w korpusie, aż tak istotne nie jest myślę.
    Mnie może jedyne co brakuje to kwestii z łatwiejszym (najlepiej, żeby nic nie robić) tagowaniem pozycji GPS w zdjęciu, a nie jak to jest obecnie w osobnym pliku.

    Sam miałem podobny dylemat blisko pół roku temu, kupując D750, a może nawet większy, bo się bałem, że jesienią wyjdzie następca i trochę kasę utopię, ale jednak zostały same bezlusterkowce zaprezentowane

    Co do obiektywu, to zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy faktycznie jest Ci niezbędny 24-70 f2.8, już nie ważne jakiego producenta. Myślę, że możesz spokojnie kasę zaoszczędzić lub w tym budżecie mieć 2x obiektywy, gdybyś wziął np. 24-120 f4 lub 16-35mm f4. A jak bardzo zależy Ci faktycznie na świetle np. do portretu to weź sobie wtedy do tego 50 czy 85mm f1.8.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  10. #40

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Co do sensu kupowania 2.8. Chcę mieć jeden obiektyw, który będę używał w zdecydowanej większości przypadków. F4 w domowych warunkach nieraz jest za ciemny o czym sam się przekonałem. Pozostanę przy wyborze kupna d750. Czy nikkor czy tamron jeszcze nie zdecydowałem. VR w tamronie wygląda obiecująco, ale czytałem jedną z opinii że system nie wyłącza się przy wyłączeniu aparatu i trzeba ręcznie wyłączać za każdym razem na obiektywie. Inaczej bateria leci. Czy jest to prawda?
    Co do Z6. W chwili obecnej nie za wiele obiektywów jest do nich. Jako że jest to nowość te, które będą wychodziły w następnym roku będą zapewne drogie. Skoro nikon zapewnił kompatybilność bezlusterkowców z istniejącymi obiektywami, za jakiś czas jak zdecyduję się na wymianę puszki dokupię adapter + Z6.
    Dzięki za wszystkie posty i porady.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto, zamiana d7200 na d750
    By jacekni in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 12:25
  2. Zmiana D750 na D3s warto?
    By Paapaj in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 11:11
  3. Czy odważysz się tam wejść?
    By Bonthyc in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •