Cześć, jestem amatorem, po wieloletnim korzystaniu w pracy - fotografowanie wydarzeń, koncertów, spotkań itd. ( i czasem hobbystycznym foceniu po pracy - przyroda, ludzie, portrety) na Nikonie d3100, obecnie d5300, chciałbym zakupić sobie swój własny aparat, który służyłby mi do robienia zdjęć rodzinie, a przede wszystkim nowonarodzonemu dziecku, w plenerze, podczas spacerów, wycieczek, koncertów itd. Zależy mi na mobilności i uniwersalności. Czytam już cały dzień to forum... początkowo zastanawiałem się nad d300s i d7000, potem wpadłem na d7100 i póki co przy tym mógłbym zostać(?).
Co do obiektywów w d3100 miałem nikkora 18-105 kitowy, w d5300 mam 18-55 kitowy i dokupiłem nikkora 55-200, ale to rozwiązanie na dwa obiektywy kompletnie mi nie odpowiada. Myślę więc, że najrozsądniejszym wyborem byłby nikkora18-105, choć wolałbym mieć do 200 (albo i do 300 - ale ten jest już poza zasięgiem finansowym). Chcę kupić używkę, budżet jaki mogę przeznaczyć to 2.000zł, jeśli będzie trzeba dorzucić parę złotych do lepszego rozwiązanie to mogę te 300zł dorzucić Utwierdźcie mnie proszę lub wyprowadźcie z (o)błędu. Pozdrawiam.