Close

Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 172

Wątek: Nikkor Z 50/1.8

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co to za "dorownywanie" jesli mowimy o obiektywie wielkosci normalnej i porownujemy go z przecietnej wielkosci wiaderkiem na farbe do pomalowania salonu (trzema warstwami).

    serio???
    No ale że co mam tłumaczyć wagą i wielkością? Jak Nikkor wypuszcza 50 1.4G to nie pisze, że ze względu na gabaryty szkła powinno się używać od 2.0, bo wtedy jest akceptowalnie ostre. Mi wielkość i waga sprzętu nie przeszkadza jeżeli spełnia on swoje zadanie na 100%...

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No ale że co mam tłumaczyć wagą i wielkością? Jak Nikkor wypuszcza 50 1.4G to nie pisze, że ze względu na gabaryty szkła powinno się używać od 2.0, bo wtedy jest akceptowalnie ostre. Mi wielkość i waga sprzętu nie przeszkadza jeżeli spełnia on swoje zadanie na 100%...
    Po prostu łatwiej jest zrobić duże dobre optycznie szkło niż małe i dobre. Różne są oczekiwania, ale dla mnie mimo całej swej optycznej doskonałości nowa 50 Sigmy to wybór najgorszy z możliwych. Chętnie bym zobaczył jak Sigma w końcu dorównuje innym szkłom kompaktowością

    https://camerasize.com/compact/#487.759,794.353.4,ha,t

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Po prostu łatwiej jest zrobić duże dobre optycznie szkło niż małe i dobre.
    zgadza sie

    chociaz prawda jest tez, ze duzo latwiej zaprojektowac niektore ogniskowe na poziomie optycznego wypasu do bagnetu Z niz do bagnetu F. co widac niejako na zalaczonym obrazku

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No ale że co mam tłumaczyć wagą i wielkością? Jak Nikkor wypuszcza 50 1.4G to nie pisze, że ze względu na gabaryty szkła powinno się używać od 2.0, bo wtedy jest akceptowalnie ostre. Mi wielkość i waga sprzętu nie przeszkadza jeżeli spełnia on swoje zadanie na 100%...
    mysle, ze 99% zainteresowanych korpusami Z (zamiast F) wagi i gabarytu nie ma w d* i jakies 90% pozostalych fotografow

    odpowiednia wage i gabaryt musza miec 70-200/2.8, zeby sie dobrze trzymaly z Dx/1Ds/5D. a stalki nie musza miec rozmiaru i wagi wiaderka z litrem farby olejnej

  4. #64

    Domyślnie

    Idę o zakład, że Sigmie się ten projekt 50ki do Zetek nie uda (w sensie kompaktowości). Po prostu zatrudnią spawacza i zamówią u Chińczyka trochę tulejek.

  5. #65

  6. #66

    Domyślnie

    Różnica jest dość duża, ale to nic w porównaniu do różnicy w wadze, a raczej środku ciężkości całego układu
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No ale na prawdę w gabarytach szkieł porównywalnych jest aż tak znacząca różnica?

    https://camerasize.com/compact/#794....9,487.684,ha,t
    Zeissowi ta 50 też się wyjątkowo nie udała. Z resztą niemal wszystkie Zeissy ostatnio są ogromne. Podobna strategia co u Sigmy.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No ale na prawdę w gabarytach szkieł porównywalnych jest aż tak znacząca różnica?
    ja powiem tak: mialem niegdys Sigme 50/1.4 EX i teraz mam Canona EF 50/1.4. jakosciowo kolo tej Sigmy nie do konca lezal, bo o ile ostrosc jeszcze jako tako, o tyle bokeh Sigmy bez porownania latwiejszy (tyle co, ze Sigma miala zwyczajowa zoltaczke, a Canon ma neutralne, lekko chlodne kolory).

    rzecz rozbijala sie o zagadnienia praktyczne. w praktyce to Sigma czesto lezala. na polce, w domu. bo ni cholery nie chcialo mi sie kloca targac. Canon 50/1.4 jezdzi praktycznie wszedzie. w ciagu miesiaca robi wiecej fajnych zdjec, niz Sigma zrobila przez cale 2 lata jak ja mialem (na polce).

    i tyle bym chcial powiedziec. historycznie duzo lepsze mam te wszystkie zdjecia, ktore zrobilem mniej wypasionymi optycznie szklami, niz te ktorych nie zrobilem wypasionymi optycznie obiektywami lezacymi w domu. taki klimat


    i rozumiem, ze kwestia jest subiektywna. ale subiektywnie, jesli mowimy o Z, to mowimy raczej o tych osobach, co wola mniej zapakowac na plecy. niz wiecej.

  9. #69

    Domyślnie

    No ale to kwestia indywidualna. Ja Sigmę 50 Art mam ze sobą właściwie zawsze. A jeżeli potrzebuję lekkiego zestawu, to też rezygnuję z jakości kosztem gabarytów. Dla mnie lepiej mieć wybór, niż go nie mieć

  10. #70

    Domyślnie

    50 1,8 to nie 50 1,4 więc psów na sigmie nie wieszajcie bo jestem ciekawy jak wyjdzie nikkor 1,4 do Z jaka będzie waga i gabaryty.
    Apropo Camera Size ma błąd w wadze Sigma 50 Art waży 815g a nie 470g jak podają.
    Ostatnio edytowane przez Myszowor ; 23-01-2019 o 19:26
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •