Close

Strona 345 z 493 PierwszyPierwszy ... 245295335343344345346347355395445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 441 do 3 450 z 4926
  1. #3441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Wybaczcie moją szyderę, po prostu mnie wzięło
    Tak szkło canona podpięte przez adapter pod tego soniacza.

    Ale spokojnie, dziś zabieram natywne 24-70 2.8 sssssony na klub, więc nagram.

    Tak offtop i tylko moja opinia: powiem szczerze, ten soniacz to szrot dla mnie jest. Pomijając AF, mega, mega, mega słaby wizjer. Potrafi klatkować jak złapie highlitsy lub poruszenia.
    Fotografowanie nie sprawia mi przyjemności przez ten wizjer, ja mu wciskam rób foto a on ma laga i robi foto jak ja już opuszczam body. Obraz pływa na potęgę jak AF pracuje, w natywnym 24-70 2.8 też.
    Potrafi się zaciąć na głupim obiekcie i pływać, trzeba powtórnie wciśnąć AF, a przecież to ciągły.
    Zetki lepszy wizjer mają.

    https://youtu.be/g9FQdhGbDls

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A tak a propo pracy AF w bezlustrach. Pływanie to standard. System robi dużo czynności (info z serwisu NPS):

    1. Dojechanie do punktu ostrości
    2. Przejechanie za punkt ostrości
    3. Trafienie w punkt ostrości

    stąd w wizjerze obraz pływa, tak każde bezlustro pracuje.

    A jak w lustrzankach?

    1. Trafienie w punkt ostrości

    I teraz jeśli procesor jest na tyle szybki aby zliczyć ten AF to będzie działało ok. Chociaż w ruchu będzie gorzej niż w lustrze.
    To co opisujesz to jest poprzednia generacja af w bezlustrach. Mam porównanie D850 do A7iii, posiadam równolegle oba aparaty. AF-c w słabych warunkach działa zdecydowanie lepiej w A7iii, to jest duża różnica.

    1. Zainstaluj wersję 3.0 oprogramowania, jeżeli możesz, jeżeli nie to w ustawieniach musisz przypisać eye-af pod wygodny przycisk (np af-on).
    2. Jeżeli masz wersję 3.0 to przestawiasz w tryb ac, wybierasz wide zone, ewentualnie strefę, wciskasz spust do połowy i skupiasz się tylko na kadrowaniu ujęcia. W podanych przez Ciebie warunkach 95% ujęć będziesz miał trafionych w punkt
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #3442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    A tak a propo pracy AF w bezlustrach. Pływanie to standard. System robi dużo czynności (info z serwisu NPS):

    1. Dojechanie do punktu ostrości
    2. Przejechanie za punkt ostrości
    3. Trafienie w punkt ostrości
    Ale to cechy pracy AF opartego na detekcji kontrastu. Fazowy niczego nie przejeżdża.

  3. #3443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    1. Zainstaluj wersję 3.0 oprogramowania
    O i to jest dobra podpowiedź, już ściągam, mam nadzieję że teraz zmiażdży mojego D5

  4. #3444

    Domyślnie

    Nie łudzimy się, że od Twojego D5 lepsze będzie dopiero Twoje D6

  5. #3445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    O i to jest dobra podpowiedź, już ściągam, mam nadzieję że teraz zmiażdży mojego D5
    NIe żartuj , to byś musiał spróbować z A9 a i tak możliwe, że byłby problem. To jak już ściągniesz i zainstalujesz to pamiętaj aby ustawić af-c wide zone lub ewentualnie strefę i w ustawieniach priorytetu af-c wybrać zrównoważony nacisk. Wciskasz do połowy spust i strzelasz. W takich warunkach zamiast evf lepiej robić chyba przez ekran niż wizjer, zmieniać perspektywę, pamiętaj tylko, że w A7riii detekcją fazy masz pokryte jedynie około 60% kadru chyba, jak wyjdziesz poza tę strefę masz gównianą detekcję kontrastu. A7iii ma detekcją fazy poryte 90% kadru, to większa różnica niż D750 vs D850. Kurczę, ciekaw jestem Twojego testu U mnie z kundelkiem 35 1.4 w ciemnych warunkach A7iii hula aż miło.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #3446

    Domyślnie

    @Xavier80
    Ok, softa nie ściągnałem najnowszego bo baterię chciał pełną do aktualizacji, a musiałem już grzać do klubu.
    Więc na wersji 3.0 test dopiero będzie, jeszcze się nie poddaję

    Na natywnym szkle sony 24-70 2.8 GM na ciągłym af identyczne zachowanie jak na przejściówce. Highlitsy mu naprawdę przeszkadzają.



    Natomiast na ustawieniach podpowiedzianych przez kolegę Xaviera80:
    (przestawiasz w tryb ac, wybierasz wide zone, ewentualnie strefę, wciskasz spust do połowy i skupiasz się tylko na kadrowaniu ujęcia.)

    Jest lepiej, wygląda jakby af pracował jak lustrzanka, to nie jest czasem fazowy?
    To tryb auto niestety i bardzo często się mylił, wychodził poza obiekt i łapał highlitsy gdzieś daleko. Nawet jeśli złapał kurtkę lub koszulę to oczy nie były ostre.



    Zainstaluję dziś 3.0 i polecimy dalej.
    Sory za offtop tak w ogóle, ale podobnie zastosuję test do Z6 i Z7.

  7. #3447

    Domyślnie

    Taki offtop to przy tym co tu się dzieje to wręcz wypowiedz w temacie
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  8. #3448

    Domyślnie Nikon Z6 i Z7 oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    @Xavier80
    Ok, softa nie ściągnałem najnowszego bo baterię chciał pełną do aktualizacji, a musiałem już grzać do klubu.
    Więc na wersji 3.0 test dopiero będzie, jeszcze się nie poddaję

    Na natywnym szkle sony 24-70 2.8 GM na ciągłym af identyczne zachowanie jak na przejściówce. Highlitsy mu naprawdę przeszkadzają.

    https://youtu.be/-1G-pUdQ-RE

    Natomiast na ustawieniach podpowiedzianych przez kolegę Xaviera80:
    (przestawiasz w tryb ac, wybierasz wide zone, ewentualnie strefę, wciskasz spust do połowy i skupiasz się tylko na kadrowaniu ujęcia.)

    Jest lepiej, wygląda jakby af pracował jak lustrzanka, to nie jest czasem fazowy?
    To tryb auto niestety i bardzo często się mylił, wychodził poza obiekt i łapał highlitsy gdzieś daleko.
    Nie jestem pewien czy to jest lepiej jak łapie ostrość nie wiadomo gdzie. Na Zetce możesz sprawdzić z AF 9 punktowym i pojedynczym punktem.

    Co do tego ze to nie był test na AF 3.0 to mogę tylko powiedzieć, ze twierdzono tutaj ze AF w sony jest taki mega na długo przed pojawieniem się AF 3.0 dla sony wiec ten test tez pokazuje stan faktyczny na okres prze niedawna aktualizacja i szczerze nie sądzę żeby update w tj kwestii coś drastycznie zmienił, ale poczekajmy na ostateczny test z tym najnowszym AFem i obalenie pewnego mitu tutaj.

    Bardzo wartościowy test, bo obala pewne mity pojawiające się w tym wątku.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 28-04-2019 o 03:11
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #3449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Nie jestem pewien czy to jest lepiej jak łapie ostrość nie wiadomo gdzie.
    To co zaproponował kolega xavier to zwykłe auto. Zadziałałoby dobrze z fw 3.0 lub z wcześniejszym po dociśnięciu przycisku wykrywania oka lub twarzy. O ile udałoby się znaleźć oko lub twarz. Ale tak to aparat nie wie czego szukać i błądzi. Moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem jest ustawienie punktu elastycznego, bo wtedy to Ty masz kontrolę nad tym na co będzie ostrzone a jednocześnie nie trzeba później wprowadzać korekt, bo to aparat zajmuje się śledzeniem. To w teorii, bo jak ten rodzaj automatyki sprawdzi się akurat w takiej scenerii to nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Co do tego ze to nie był test na AF 3.0 to mogę tylko powiedzieć, ze twierdzono tutaj ze AF w sony jest taki mega na długo przed pojawieniem się AF 3.0 dla sony wiec ten test tez pokazuje stan faktyczny na okres prze niedawna aktualizacja i szczerze nie sądzę żeby update w tj kwestii coś drastycznie zmienił, ale poczekajmy na ostateczny test z tym najnowszym AFem i obalenie pewnego mitu tutaj...
    Problemem na tym forum jest to, że tu każdy widzi to co chce widzieć. Dla przykładu Kurcze skupia się na przykładach negatywnych i zupełnie pomija wasze opinie, co macie mu za złe, ale jednocześnie sami zachowujecie się dokładnie w ten sam sposób. Inna sprawa, że nie wydaje mi się by ktoś tu uogólniał, że AF Sony jest taki super. Jeśli już to konkretnych modeli, ale jak wiadomo ludzie nie lubią czytać o szczegółach. AF A7RIII różni się od AFu A9, A7III czy A7RII. Tak są nawet różne moduły AFu (dokładnie tak samo jak w lustrzankach Nikona). Ogólnie gdyby komuś z was serio zależało na takiej wiedzy i zerknąłby do tematu o A7 to by się dowiedział, że AFu A7 pierwszej i drugiej generacji generalnie nikt przesadnie nie zachwala. A raczej jest odwrotnie. I wracając do kwestii fw 3.0 to nie wiem jak to wpłynęło na A7RIII, ale na A7III wpłynęło pozytywnie. Ten soft właściwie dodaje real time AF dla oczu ludzi i zwierząt i w tym tkwi jego siła, ale "zwykły" af także zachowuje się lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Bardzo wartościowy test, bo obala pewne mity pojawiające się w tym wątku.
    Niestety nie dla mnie. Wczoraj przetestowałem sobie ciągły w ciemnicy 1/40 f/1.8 i ISO12800 i ISO25600 i AF nawet się nie zająknął. Mogę to nagrać i wrzucić do odpowiedniego tematu, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie ma to sensu. No, bo jak przekonać przekonanych? Ja tego aparatu używam tylko na co dzień. Co ja tam mogę wiedzieć przy tych wszystkich mesjaszach z doskoku? Przy okazji akurat nie chodzi mi dokładnie o test Darka, bo aparat dobrze jest przetestować w każdych warunkach, wtedy informacja jest pełniejsza. Chodzi mi ogólnie o tych, którzy wygłaszają swoje opinie po pobieżnym sprawdzeniu sprzętu, często nawet nie zagłębiając się w detale.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-04-2019 o 06:37

  10. #3450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ...
    Niestety nie dla mnie. Wczoraj przetestowałem sobie ciągły w ciemnicy 1/40 f/1.8 i ISO12800 i ISO25600 i AF nawet się nie zająknął. Mogę to nagrać i wrzucić do odpowiedniego tematu, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie ma to sensu. No, bo jak przekonać przekonanych? Ja tego aparatu używam tylko na co dzień. Co ja tam mogę wiedzieć przy tych wszystkich mesjaszach z doskoku? Przy okazji akurat nie chodzi mi dokładnie o test Darka, bo aparat dobrze jest przetestować w każdych warunkach, wtedy informacja jest pełniejsza. Chodzi mi ogólnie o tych, którzy wygłaszają swoje opinie po pobieżnym sprawdzeniu sprzętu, często nawet nice zagłębiając się w detale.
    Wrzuć. Tym, którym to może pomóc, to pewnie pomoże. Pozostali sprawiają wrażenie nieuleczalnych
    Mialem kiedyś w ręku, przez 10 minut , A73 i porównywałem z Z7. Dzień był słoneczny i różne rzeczy na temat A7 mógłbym powiedzieć, ale dla moich potrzeb, to AF w nim działał. Nawet bardzo dobrze.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 345 z 493 PierwszyPierwszy ... 245295335343344345346347355395445 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •