Close

Strona 244 z 493 PierwszyPierwszy ... 144194234242243244245246254294344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 431 do 2 440 z 4926
  1. #2431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    ... dla tych którzy się nie brzydzą...
    xD xD

    Jak słusznie zauważył kolega Top67, w erze bezlusterkowców fajne Sigmy i Tamrony trochę ucierpią na fajności bo będą projektowane pod najbardziej restrykcyjny bagnet na rynku (FE) i dostosowywane do reszty (R, Z, SL). Tym samym zalety dużych bagnetów R i Z będą wykorzystywać wyłącznie natywni producenci tychże.
    A możliwym jest, że to samo szkło będzie lepsze w rogach na większym bagnecie?

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Dokładnie Dlatego tak badziewne szkła jak, 35 1.8 pod Z, z af-em słabszym niż arty przez FTZ będą kosztowały
    Czemu uważasz Nikkora S 35mm f/1.8 za szkło badziewne?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #2432
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No ale patrzmy realnie. Najtańsza Zetka to niespełna 10 tyś. To nie jest body entry level - ergo jaki jest sens robić do niego tanie szkła? To dla kogo ono ma być w końcu? Jak chcesz tanio to albo kupujesz najtańsze dslr FF albo.... apsc. Bo tak to jakoś tak krążymy wokół tematu, że dla jednego za mało jasnych dobrych szkieł a dla drugiego mało tanich - coś tu jest nie tak.....
    Pierwsze A7 to chyba było coś 200$ mniej jedynie i trafiło w łapki amatorów podnieconych że to sony, że pełna klatka no i bezlustro, zrobili ciekawe rekordy sprzedaży całą pierwszą serią, a druga seria już pozwoliła sony wejść na pierwsz emiejsce w sprzedaży ( nie w obecności na rynku bo tu dominuje canon i nikon ).
    Nie będzie raczej nic tańszego z pełną klatką od Z6, a jeśli to będzie spora rewolucja na rynku, poziom ~1900$ za body FF to chyba jakaś umowna kwota dla wszystkich producentów.

    Ja liczę że panas pokaże pewien kierunek w jakim zmierza fotografia, najłatwiej w tym kierunku będzie podążać sony ale canon i nikon tez się dostosują, taką mam nadzieję.

  3. #2433

    Domyślnie

    W tej chwili Z6 jest sprzedawane wyłącznie w zestawie z przejściówką FTZ, ale biorąc pod uwagę że jest ona warta ok 1000zł, to można powiedzieć że samo body jest warte ok 8999 zł.
    Tyle samo kosztował D750 na premierze
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #2434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pierwsze A7 to chyba było coś 200$ mniej jedynie i trafiło w łapki amatorów podnieconych że to sony, że pełna klatka no i bezlustro, zrobili ciekawe rekordy sprzedaży całą pierwszą serią, a druga seria już pozwoliła sony wejść na pierwsz emiejsce w sprzedaży ( nie w obecności na rynku bo tu dominuje canon i nikon ).
    Nie będzie raczej nic tańszego z pełną klatką od Z6, a jeśli to będzie spora rewolucja na rynku, poziom ~1900$ za body FF to chyba jakaś umowna kwota dla wszystkich producentów.

    Ja liczę że panas pokaże pewien kierunek w jakim zmierza fotografia, najłatwiej w tym kierunku będzie podążać sony ale canon i nikon tez się dostosują, taką mam nadzieję.
    Ale że Panas pokaże coś taniego - czy źle zrozumiałem, bo jeśli to miałeś na myśli to zazdroszczę optymizmu .....
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #2435

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę ile Panasonic ceni sobie za zaawansowane M4/3 to można się domyślać ile wyceni FF

  6. #2436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    ... dla tych którzy się nie brzydzą...
    xD xD

    Jak słusznie zauważył kolega Top67, w erze bezlusterkowców fajne Sigmy i Tamrony trochę ucierpią na fajności bo będą projektowane pod najbardziej restrykcyjny bagnet na rynku (FE) i dostosowywane do reszty (R, Z, SL). Tym samym zalety dużych bagnetów R i Z będą wykorzystywać wyłącznie natywni producenci tychże.
    Kolega Top napisał dokładnie, że dla większości szkieł nie zrobi to różnicy, poza tymi ultra jasnymi. Tamron nie robi nawet szkieł jasnych typu f/1.4 a Sigma nie robi jaśniejszych niż f/1.4 więc możesz spać spokojnie. Jeśli zaś szukasz u niezależnych tańszej alternatywy dla Nocta od Nikona to może zainteresuje Cię Mitakon 50/0.95. Kosztuje prawdopodobnie ułamek tego ile sobie zażyczą za Nocta, a obrazek wbrew obiegowej opinii daje naprawdę miodny. Co z resztą udowadniał już nasz forumowy kolega Cichy. Dodatkowo na plus działa to, że zapewne będzie on dostępny pod mocowanie Z przed Nikkorem
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 16-11-2018 o 21:29

  7. #2437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    A możliwym jest, że to samo szkło będzie lepsze w rogach na większym bagnecie?
    Ekspertem nie jestem, być może kolega Top się wypowie.

    Sądzę że cały układ optyczny jest projektowany pod wielkość tylnej soczewki, a jej maksymalna wielkość jest ograniczona przez średnicę bagnetu.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #2438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale że Panas pokaże coś taniego - czy źle zrozumiałem, bo jeśli to miałeś na myśli to zazdroszczę optymizmu .....
    Może odwrotnie. Kolega koesh to nieuleczalny pesymista a Panas wraz z Lejką pokażą, że przyszłość fotografii leży w rękach rosyjskich oligarchów

  9. #2439
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale że Panas pokaże coś taniego - czy źle zrozumiałem, bo jeśli to miałeś na myśli to zazdroszczę optymizmu .....
    Chodzi oczywiście o szkła i kto wchodzi w to konsorcjum, jest potencjał, liczę że tam znajdą się ludzie, którzy zauważą na czym można zarobić, a nie dublować konkurencje, może jestem naiwny.

  10. #2440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chodzi oczywiście o szkła i kto wchodzi w to konsorcjum, jest potencjał, liczę że tam znajdą się ludzie, którzy zauważą na czym można zarobić, a nie dublować konkurencje, może jestem naiwny.
    Ale tak dokładnie to czego się spodziewasz?
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 244 z 493 PierwszyPierwszy ... 144194234242243244245246254294344 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •