Close

Strona 180 z 493 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190230280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 4926
  1. #1791
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Co cie obchodzi problem firmy Nikon? Użytkownik niech wybiera co chce. A jak wybiera to lepiej niech myśli. Bo może się okazać, że ta trawa co u sąsiada miała być bardziej zielona to taka nie jest...
    I jak się wybiera obiektywy do nikonów to tez trzeba myśleć. Np. czy do body DX kupować szkła DX, czy może czasami już warto FX, czy kupować kundelki itd.

    Post 1786 akustyka z wątku: http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...-Z7-oficjalnie
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-10-2018 o 14:48

  2. #1792
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    No i doskonale przedstawiłeś na czym problem polega.
    Będę linkował do tego postu

  3. #1793

    Domyślnie

    Rozumiem, ktoś może odrzucać system, bo w pełni nie działa kilka starych szkieł innego producenta poprzez FTZ. Ile jest takich osób?
    Część z nich zrobi aktualizację w serwisie lub zwyczajnie kupi inny obiektyw. Jakoś nie widzę niezastąpionych rarytasów sprzed kilku lat pod znakiem Sigmy i Tamrona. Nie jest to żaden przytyk.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #1794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do kundelków to z nimi są kłopoty wszędzie. W Canonie większe niż w Nikonie. U nas ludzie już kochają ARTy, w Canonie nadal są tak silne stereotypy o złej współpracy z kundelkami, że jeszcze się na te ARTy tak nie rzucają.
    Ale to nie są stereotypy tylko przykre doświadczenia z przeszłości. Ja miałem kiedyś sigmę 70-200 i po zmianie firmware w aparacie obiektyw zaczął fiksować - dosłownie. Kolega miał skądinąd świetnego optycznie sigmioka 100-300 u niego na 20D działał bez problemu, u mnie na 30D już były problemy. I to nie zniknęło, bo znajomi ciągle na coś narzekają.
    Nie wiem jak będzie w eRce ale jak znam Canona to może być jedna aktualizacja i nagle sigmy są od przestrojenia do "przycisku do papieru".
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #1795

  6. #1796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Albo Nikon moze miec problem, jak potencjalny user wybierze inna firme.
    Tu jest kwestia zasadnicza. Ilu, bo ja mam wrażenie że firmom się opłaca niekompatybilność. Po prostu więcej jest tych co kupią szkła systemowe, niż tych co z tego powodu odejdą. Czysta kalkulacja.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #1797

    Domyślnie

    Mistrze poczytajcie sobie trochę tej opinii, nawet facet wspomniał że AF nie jest gorszy od d850, to samo co pisał nasz kolega w forumowym wątku "w praktyce" i przeczytajcie o żywotności baterii. Jeśli to prawda to fajnie się wszystko zapowiada. Ja się zastanawiam jak to będzie wyglądało z Z6 czy oni tam wsadzili ta samą matrycę co w d750. ???

  8. #1798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale swietym prawem i obowiazkiem m.in Nikona jest utrudniacc zycie userow w uzywaniu szkiel niezaleznych producentow.
    Kiedys to bylo "troche" mniej oczywiste.
    Ja na to mam inne określenie...to jest ..........
    Widziałeś gdzieś auto, które można naprawiać tylko i wyłącznie w firmowym serwisie, używając wyłącznie częsci od producenta auta, pod groźbą unieruchomienia pojazdu?

    Ponoć żyjemy w gospodarce wolnorynkowej ... a skoro tak to producent aparatów, jeśli chce utrzymać przy sobie swoich klientów, powinien robić takie obiektywy, oczywiście jakościowo i cenowo abym nawet nie chciał spojrzeć w kierunku jakiegoś kundelka, a nie chwytać się jakichś , tak na prawdę nielegalnych metod utrudniania innym produkowania obiektywów. Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeśli kupisz telewizor marki x, to każda rzecz którą dokupisz do tego telewizora...., kable, głośniki, itd też muszą być według Ciebie od x? Nawet gdy są gorsze od pozostałych na rynku, lub są użytkowo porównywalne, ale są o wiele droższe?
    Dotyczy to moim zdaniem każdego urządzenia, które można kupić. Na przykład w branży audio jest to nie do pomyślenia. A ceny (lepszych ) klocków audio i kabli są generalnie troszkę większe od Z7 .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nikon to nie caritas. Mają zarabiać. I na body i na szkłach. Dla nich kundle to strata. W Canonie już dawno do tego doszli i jakoś egzystują .... Myślę że Twoje przekonanie o tym "interesie" jest mylne .
    Z racji że niezależni generują straty u C i N proponuję oficjalnie zabronić produkcji obiektywów i innych akcesoriów przez producentów niezależnych. A na wypadek nielegalnego importu jakiejkolwiek optyki z Chin, każdy kupujący będzie proszony o podpisanie oświadczenia, w którym zobowiąże się do nie używania korpusu danej firmy z akcesoriami i optyką firm niezależnych pod groźbą konfiskaty korpusu .....

  9. #1799

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że to trochę oderwane od rzeczywistości. To problem producentów niezależnych, a nie Nikona. Niech oni nadążają. Jaki ma mieć w tym interes Nikon? Jak Ci padnie pilot w telewizorze Sony, to kupisz sobie od Samsunga bo tańszy i ma więcej bajerów? I będzie działał? Porównania kulą w płot moim zdaniem. Wymień sobie komputer w samochodzie na nieoryginalny. Zobaczymy, czy pojedzie...
    Aparat-obiektyw, to nie zwykłe połączenie mechaniczne, tylko współpracujące oprogramowanie. Nie zwykły przesył danych w międzynarodowym standardzie.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  10. #1800

Strona 180 z 493 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190230280 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •