Close

Strona 175 z 493 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185225275 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 741 do 1 750 z 4926
  1. #1741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ostatnio więcej na temat Zetek czytałem i oglądałem z nudów na zagranicznych portalach i tam jakoś nie ma takiego hejtu jak u nas, można nawet odnieść wrażenie że są zadowoleni.
    Zawiść nasza narodowa, wrodzona

    Najwięcej mają do gadania Ci, co nawet na oczy nie widzieli. Znajomy właśnie odebrał, wyrwałem mu na chwilę z rąk i Z7 w pracy z 24-70/4S zarzucić mu nic nie można, jest szybki, celny.
    Po podpięciu 70-200/2.8FL trochę inaczej pracuje AF niż z lustrem w słabych warunkach, stabilizacja na plus.

    Byliśmy dziś na meczu rugby i mówił, że ma więcej nietrafionych fot. Ale powiedział też, że nie może się jeszcze przestawić na inną pracę wizjera i może tutaj leży problem.
    450 zdjęć - 50% akumulatora.
    Ogólnie rzecz biorąc - jest za wcześnie na kategoryczne opinie, trzeba poznać aparat i się go nauczyć po przejściu z DSLR.
    D814 | 12-300/1.4-4

  2. #1742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta


    I ze 70 szkieł pod bagnet F - rzeczywiście nic .
    A... to idąc tym tokiem rozumowania to do Sony mamy całą szklarnię Canona

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Nie zapominajmy że nie ma obowiązku kupować w dniu premiery. W ciągu najbliższych 2 lat, wiele najpopularniejszych szkieł będzie już z natywnym bagnetem. Jest roadmap i to wiadomo na pewno.

    A skoro już przy tym jesteśmy - zerknij na dostępne szkła Z - 24-70/4 kompletnie kasuje odpowiednik Sony, a odpowiednika 35/1.8S w systemie Sony nie ma, pomimo ze to rzekomo kompletny system jest.
    Samyang 35 1.4 FE, ponad tysiaka tańszy, 24-70 masz Zeiss Vario Tessar, już pomijam, że masz też jaśniejszego 28-75 od Tamrona ( który niewiele ustępuje 24-70 GM)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Zawiść nasza narodowa, wrodzona

    Najwięcej mają do gadania Ci, co nawet na oczy nie widzieli. Znajomy właśnie odebrał, wyrwałem mu na chwilę z rąk i Z7 w pracy z 24-70/4S zarzucić mu nic nie można, jest szybki, celny.
    Po podpięciu 70-200/2.8FL trochę inaczej pracuje AF niż z lustrem w słabych warunkach, stabilizacja na plus.

    Byliśmy dziś na meczu rugby i mówił, że ma więcej nietrafionych fot. Ale powiedział też, że nie może się jeszcze przestawić na inną pracę wizjera i może tutaj leży problem.
    450 zdjęć - 50% akumulatora.
    Ogólnie rzecz biorąc - jest za wcześnie na kategoryczne opinie, trzeba poznać aparat i się go nauczyć po przejściu z DSLR.
    Zarzucić mu nic nie można, a ma więcej nietrafionych fot. To jak w końcu jest? Nikt nie mówi przecież, ze to są złe aparaty . Po prostu Sony jest z przodu, wiem, że ciężko to przyznać, ale doświadczenie swoje robi.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #1743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta

    Zarzucić mu nic nie można, a ma więcej nietrafionych fot. To jak w końcu jest?
    Że należy czytać ze zrozumieniem oraz że Sony jest najlepsze i będzie najlepsze w przyszłości.
    D814 | 12-300/1.4-4

  4. #1744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Że należy czytać ze zrozumieniem oraz że Sony jest najlepsze i będzie najlepsze w przyszłości.
    Nikt nie twierdzi, że Sony jest najlepsze, tylko, że na obecnym etapie, przez pryzmat doświadczenia zostawia Nikona w tyle w mirrorlessach oraz, ze ma większy asortyment szkieł z natywnym mocowaniem. A jak będzie w przyszłości to pożyjemy zobaczymy. Ja wiem, że żólty znaczek to +100 do "imidżu", ale nie dajmy się zwariować
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #1745

    Domyślnie

    Ja na razie nie wyciągam wniosków, nie muszę jeszcze teraz kupować. Liczę jednak na to że AF będzie dobry.

  6. #1746
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Nikt nie mówi, że marny, ale umówmy się...Nikon w bezlusterkowcach raczkuje, Sony jest tam od dobrych kilku lat i stale robi postępy. Nie znam nikogo, kto by narzekała na af w A7iii, wręcz przeciwnie.
    Na naszym forum (inne systemy wątek o Sony A7) Waldek pytał czy kupić Sony A7mk 1 czy mk2. Użytkownicy (aktualnie Sony A) i to tacy którzy mają wiedzę i piszą z sensem, że w AF nie ma między nimi postępu (jest postęp, ale w innych kwestiach). Natomiast Cichy, też znany wielu z nas pisze, że AF MK2 i Mk3 jest taki sam. I jest taki jak Canona 6Dmk2.
    No to co ja mam myśleć? O AF Sony A7 mk1 czytałem że AF jest fatalny, ale potem go znacząco poprawiono. Jak poprawiono skoro AF w Mk1 jest taki jak w mk2 a w mk2 taki jak w mk3. Czyli mk1 = mk3? I jest jak Canon 6D? No to naprawdę to rewelacyjny ten AF.

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Że należy czytać ze zrozumieniem oraz że Sony jest najlepsze i będzie najlepsze w przyszłości.
    Ja jestem spokojny człowiek, ale też zaczynają mnie wkurzać promotorzy marki Sony.

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    .. Sony..... ma większy asortyment szkieł z natywnym mocowaniem.
    Tak. Ale … zapomniał wół jak cielęciem był? Argument za Sony (jak starował z ML) to było możliwość podpinania innych szkieł niż natywne. A teraz to nagle trzeba podpinac natywne? Może w Sony to był problem (jest - AF z Nikkorami - jest słabo), w Nikonie go nie ma, z tego co czytam.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-10-2018 o 00:34

  7. #1747
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    A... to idąc tym tokiem rozumowania to do Sony mamy całą szklarnię Canona
    Niestety nie ma tak pięknie, jest to alternatywa ale z tego co ludzie już dobrze i konkretnie opisują to jednak nikkory i większość sigm i tamronów działa bardzo dobrze z Z7.

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Po prostu Sony jest z przodu, wiem, że ciężko to przyznać, ale doświadczenie swoje robi.
    No i cały czas liczę że przyciśnięcie sony premierami nikon/canon zmusi ich do wypuszczania obiektywów "dla ludu" bo bujanie w obłokach absurdu o nazwie "pro" i "ciamciangi" psuje ten pięknie rozbudowany system.

    Wracając do hejtu u nas to widzę że sporo ludzi uprawia jakieś krucjaty w obronie "dobrego imienia" sony.
    Sam mam sony bo... jest tanio i bujam się z ciamciangami i manualami, wątpię tez żebym szybko wchodził bezlustra nikona, ceny na poziomie A7II zetki będą miały za ile, cztery lata ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-10-2018 o 23:38

  8. #1748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    A... to idąc tym tokiem rozumowania to do Sony mamy całą szklarnię Canona
    Szkła Canona to nie są szkła do Sony tylko do Canona . To raz, dwa że szkła te działają z Sony jak chcą - znaczy się jakoś tam działają ale nie zawsze i nie wszystkie (przy czym piszę to bo sprawdzałem a nie przeczytałem w necie). Jeszcze pół biedy krótkie ale z długimi jest problem np. potrafią zawiesić body podczas pracy. Wszystko dlatego że nie są to szkła natywne. I teraz chodzi o to żebyś w całym tym przekonywaniu jakie to Sony jest wspaniałe nie sprzedawał takiej niekonsekwencji, że podłączanie do Zetki szkieł systemowych przez adapter to to samo co podłączanie w ten sam sposób szkieł niesystemowych do Sony. Nie to nie jest to samo. Tu Nikon ma zdecydowaną przewagę, Canon zresztą też. Dla użytkownika systemu, który ma ciekawą szklarnię kupowanie Zetki nawet jak nie jest we wszystkich aspektach najlepsiejsza ma dużo większy sens niż Sony.
    Jaśniej już chyba nie potrafię ...

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ja wiem, że żólty znaczek to +100 do "imidżu", ale nie dajmy się zwariować
    Nie dajmy się też zwariować tym ustawicznym rozświetlaniem mroków niewiedzy na temat doskonałości Sony .
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #1749

    Domyślnie

    Sie niektorzy nie znaja wcale.
    Panasonic robi o wiele lepsze telewizory niz Sony.
    A ma sie jeszcze wziasc za bezlustra FF...to juz wogole Sony pograzy.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wszystko dlatego że nie są to szkła natywne. I teraz chodzi o to żebyś w całym tym przekonywaniu jakie to Sony jest wspaniałe nie sprzedawał takiej niekonsekwencji, że podłączanie do Zetki szkieł systemowych przez adapter to to samo co podłączanie w ten sam sposób szkieł niesystemowych do Sony. Nie to nie jest to samo. Tu Nikon ma zdecydowaną przewagę, Canon zresztą też. Dla użytkownika systemu, który ma ciekawą szklarnię kupowanie Zetki nawet jak nie jest we wszystkich aspektach najlepsiejsza ma dużo większy sens niż Sony.
    A co z podłączaniem szkieł niesystemowych F do Z ? Na YT niektórzy się ostro przejechali po Nikonie za problemy z Tamronami i Sigmami.... Póki co z dostępnych w necie testów wynika, że Nikon jest mocno w tyle za Sony i długo mu zajmie zbliżenie się w mirrorlesach. Sam AF jest słaby, szkieł brak, a te co są to w wysokich cenach (35mm 1.8 za 3800, 50mm 1.8 za 2300... porównując to z serią G dla FX to słabo...), jedna bardzo droga karta, brak normalnego gripa. Nie wiem do kogo Z jest kierowane, ale póki co to nie do zawodowców, a przez ceny także nie do amatorów. W chwili obecnej mimo sporej szklarni Nikonowej zastanawiam sie nad porzuceniem całkowicie tego systemu, bo N już od dawna leciał sobie w kulki w wielu sprawach wobec klientów, a teraz w mirrorlesach jest chyba ostatni[przynajmniej w opiniach youtubowych guru fotografii]. Jeśli Sigma dobrze się zgada z Panasoniciem(niedawno chwalili sie podpisaniem jakiś umów o współpracy.... na ile za tym pójdą prawdziwe czyny to zobaczymy) to kto wie... może Panasonic pożre kawał tortu na który spóźnił sie Nikon i Canon.
    Ostatnio edytowane przez petros ; 29-10-2018 o 02:29
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

Strona 175 z 493 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185225275 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •