To może i ja coś dodam.
Używam PD Slide oraz PD capture v3. Najcięższy zestaw jaki powiesiłem to D750 i N24-70/2.8.
Kiedyś myślałem że wydawanie kilkuset zł na coś co w zasadzie mam (oryginalny pasek) to zbędna ekstrawagancja.
Teraz wiem jak bardzo się myliłem. Ostatnio w maju zwiedzałem Wenecję po 11 godzin na nogach i aparat wisiał cały czas na pasku lub w uchwycie.
Nie wyobrażam sobie co kilka minut chować aparat do plecaka. Nie będę powtarzał argumentów wcześniej już przytaczanych, ale chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. W ciepłym klimacie noszenie aparatu w rękach przyspiesza odklejanie się gum i niepotrzebnie pot z rąk cały czas ma kontakt z body i obiektywami. W czasie kiedy nie fociłem aparat swobodnie wisiał sobie na pasku i w ogóle nie przeszkadzał w łażeniu po mieście.
Kiedyś nosiłem aparat na ramieniu co było dużo bardziej niebezpieczne, bo żeby przewiesić aparat przez głowę i nosić na drugim ramieniu oryginalny pasek jest za krótki. W sytuacjach kiedy miałem zamiar schować aparat do plecaka zawsze odpinałem pasek, co jest czynnością banalną w przypadku PD.