Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A co do wspomnianego Tamrona to 24-70 VC to chyba był to jeszcze etap przejściowy u Tamrona, zanim zaczęli robić porządne szkła (choć oczywiście nie było to już takie dziadostwo jak wspomniane wyżej T17-50 lub podobne). Pierwsze partie 24-70VC miały chyba nawet jakieś luźno latająco-odklejające się w środku soczewki. Gruchało to podobno jak marakasy.
    Naprawiałem jeden. Mogę tylko stwierdzić, że bagnet ma co prawda metalowy, ale wkręcony w plastik. I kolejne elementy na których wisi cała optyka też są plastikowe. Jedynie wewnętrzne helicoidy są metalowe.

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    ten lezy nienaprawialny w szufladzie z rozciagnietymi gumami i padnietym czyms czego zaden serwis nie chce naprawic...jakies sprzeglo i silnik
    Ale ten można z powodzeniem używać bez AF.

    Kilka lat temu serwis Tamrona bez problemów sprzedał mi silnik do 70-200/2.8, ale już w zeszłym roku odmówił bez robocizny.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #32
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    No wlasnie nie mozna bo pierscien ostrosci jest jakby odlaczony od reszty Pomine fakt ze serwis stwierdzil ze sam probowalem naprawiac...wtf

  3. #33

    Domyślnie

    aaa, to jest to sprzęgło. Jak leży, to mogę go obejrzeć. Ale po 23 lipca.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeszcze taka uwaga odnośnie gwarancji. W większości przypadków jeżeli nie we wszystkich przedłużona gwarancja jest udzielana przez towarzystwo ubezpieczeniowe które pobiera opłatę za udzielenie takiej gwarancji i ono ponosi ewentualne koszty naprawy.
    Dlatego sposób na przedłużoną gwarancję jest prosty.

    Kupuję rzecz. x% jej wartości (5-10) odkładam na osobne konto. I tak z każdą rzeczą z gatunku foto/komp/rtv/agd.

    Zepsuje się i bez problemu mam środki na naprawę/wymianę.

  5. #35

    Domyślnie

    Tu nie chodzi by odkładać na naprawę. Chodzi by jeszcze przed zakupem mieć świadomość, że zakup to nie jedyny koszt który może nas czekac. Także wszelkie zakupy powinno się rozpatrywać czy stać nas na zakup wraz z ewentualnymi kosztami "utrzymania"...

  6. #36

    Domyślnie

    Tutaj jednak rozmawiamy raczej nie o tym czy kogoś stać czy nie, ale o tym czy się opłaca. Dyskusja dotyczy tego, że gwarancja jest towarem bardzo drogim i na dodatek towarem o kiepskiej jakości. Zakładam, że co 1000 egzemplarz się psuje, to do ceny pozyskania dystrybutor powinien doliczyć jeden promil na koszty gwarancji (to i tak jest dużo, bo przecież taki przedmiot nie zamienia się w kupę złomu żeby należało go wymienić) natomiast dystrybutor lokalny dolicza sobie jak obserwuję rynek co najmniej 10% do ceny zakupu, a później jeszcze musimy się często użerać z nieudolnym i aroganckim serwisem żeby taką gwarancję wyegzekwować. Dlatego to co pisze @adming ma jak najbardziej sens bo statystycznie po zakupie 10-ciu przedmiotów 11-ty może zamienić się w kupę gruzu natychmiast po zakupie i finansowo wychodzimy na zero w stosunku do zakupów z gwarancją, a brak problemów z jakimś serwisem to już tylko przyjemny gratis takiego rozwiązania.
    Kiedy obserwowałem rynek w Szwajcarii to ze zdziwieniem zauważyłem, że w niektórych sklepach można kupić równolegle sprzet z gwarancją producenta lub z gwarancją sklepu i ten kupowany z gwarancją sklepu jest około 10% tańszy.Trudno sobie wyobrazić że w stacjonarnym sklepie w Szwajcarii powodem jest jakiś nielegalny obrót lub unikanie podatków. Podejrzewam, że tym sklepom po prostu udaje się zaopatrywać legalnie z pominięciem lokalnego dystrybutora z wszystkimi dobrodziejstwami udzielanej przez niego gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 07-07-2018 o 10:06

  7. #37
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Ale o czym mowicie...jesli producent sprzedaje sprzet i daje na niego 5 lat gwarancji a pozniej tej gwarancji nie uznaje autoryzowany przez niego serwis to jestem winny ja bo dalem sie zrobic w h... czy jak... w normalnym niemurzynskim kraju taka gwarancja po prostu dziala ake nie u nas bo w polandii mozna dymac klienta jak sie chce...i tak bedzie jesli bedziemy tolerowac takie praktyki... ja tamrona nigdy wiecej nie kupie a zmieniam sprzet srednio co dwa lata.... zasadzalem sie na tamrona do sony ale takiego wala...nie zobacza mojej kasy i mam nadzieje ze to co opisalem rowniez da do myslenia osobom ktore planuja zakup obiektywu

  8. #38

    Domyślnie

    A ja uważam, że nie ma reguły. Miałem Tamrony. Najbardziej intensywnie użytkowany był 70-200 którym zrobiłem przez 3 lata kilkadziesiąt tys. zdjęć. W dniu sprzedaży gumy były w świetnym stanie- ani nie wytarte, ani poodklejane. Wniosek po mojej lekturze tego wątku jest taki, że ryzyko problemów z gumami może wystąpić, aczkolwiek dla mnie to część zużywająca się eksploatacyjnie bez względu na markę, i koszty ewentualnej wymiany trzeba mieć na uwadze...

  9. #39

    Domyślnie

    Tylko, że tu nie chodzi o to, że gumy się odkształciły tylko o to jak firma na to reaguje. Zdarzyć się to może w każdym systemie (Nikon jest tego najlepszym przykładem), ale można to załatwić uczciwie albo jak patałach.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Tylko, że tu nie chodzi o to, że gumy się odkształciły tylko o to jak firma na to reaguje. Zdarzyć się to może w każdym systemie (Nikon jest tego najlepszym przykładem), ale można to załatwić uczciwie albo jak patałach.
    Ale dla mnie jedno wiąże się z drugim- jeśli nie chcą uwzględnić reklamacji na coś co się zużywa, i czego naprawa nie jest jakoś wysoce kosztowna, to wg. mnie nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. No ale ja nie podchodzę jakoś emocjonalnie do sprzętu...

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Serwis Tamrona - foto-technika
    By Kojocisko in forum Serwis
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 11:45
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 00:31
  3. Serwis Tamrona
    By nord in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 17:12
  4. Gwarancja - Serwis.
    By neonek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 15:58
  5. sigma a gwarancja eu i serwis w PL
    By kotleś in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •