Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Krakowskie wschody

    Czasem wschody nad coraz bardziej zabudowywanym Krakowem też są ciekawe.
    Dwójeczka bardziej dokumentalnie niż atrakcyjnie - została może jeszcze jedna szansa na takie ujęcie zanim szkieletor przestanie być szkieletem.

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf147.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	1,29 MB
ID:	10073

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf145.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	438,4 KB
ID:	10074

  2. #2

    Domyślnie

    masakra... ja nie mieszkam w takim Krakowie

  3. #3

    Domyślnie

    Domniemuję, że jest to wschód słońca zrobiony z okolic kopca. Czy tak ?
    Pomysł ciekawy. Rodzi się pytanie czy trochę inna obróbka i kadrowanie nie podniosło by walorów zdjęcia.

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie, jedynka fajna, z potencjałem, tylko 1/3 od dołu to zbędne krzaczory.
    ['O]

  5. #5

    Domyślnie

    Mi też 1 podchodzi, tylko nie wiem czy to wina mojego laptopa czy kompresji zdjęcia ale mam dziwny odbiór tej mgły na pierwszym planie po lewej
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Obydwa zdjęcia wywołują emocje i to jest najważniejsze. Oczywiście różne emocje.

    Pierwsza fota jest dramatyczna bo uruchamia podwójnie naszą uwagę. W końcu trzeba wpierw rozpoznać zagrożenie (czy pożar czy mgła) a dalej przyjrzeć się czy tam coś się nie skrada. zderzenie powiedziałbym Van Goghowskiich rytmów z minimalizmem architektonicznym - miodzio. Pewnie wolałbym troszkę więcej góry kosztem docięcia dołu (niewiele). Nie jestem tez do końca pewien tonalności - z jednej strony takie przyciemnienie koron dodaje drapieżności z drugiej jest jednak chyba za mocne. No cóż licencja poetica autorze! Kupuję.

    Za to druga fota to jest petarda - zrobiłbym ją tylko koniecznie w pionie. Góra dojście do czerwonej apli, dół czarnej. Do tego skromny tytuł - Niezapomniany Kraków. Albo jeszcze skromniej Kraków ad 2018. Prezydent nie zapłaci Ci za taką robotę ale chyba i tak Ci nie zapłaci! Istotna fotografia, zdecydowanie kupuję.

    pozdro
    Wiesiek

  7. #7

    Domyślnie

    1 bardzo ladnie t owyglada z tymi porannymi mglami i promieniami swiatla. Osobiscie pokazal bym troche wiecej gory a mnie jkrzaczorow na dole.
    2 tak powiedzmy...dokumentacyjna
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Pewnie wolałbym troszkę więcej góry kosztem docięcia dołu (niewiele)
    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Domniemuję, że jest to wschód słońca zrobiony z okolic kopca. Czy tak ?
    Pomysł ciekawy. Rodzi się pytanie czy trochę inna obróbka i kadrowanie nie podniosło by walorów zdjęcia.
    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Mi też 1 podchodzi, tylko nie wiem czy to wina mojego laptopa czy kompresji zdjęcia ale mam dziwny odbiór tej mgły na pierwszym planie po lewej
    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Dla mnie, jedynka fajna, z potencjałem, tylko 1/3 od dołu to zbędne krzaczory.
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    1 bardzo ladnie t owyglada z tymi porannymi mglami i promieniami swiatla. Osobiscie pokazal bym troche wiecej gory a mnie jkrzaczorow na dole.
    2 tak powiedzmy...dokumentacyjna

    Zgadzam się tymi krzaczorami. Ale zaczynając od dwójki...
    To jest z Bodzowa, okolice ulicy Winnickiej, Tyniecka. Pojechałem tam głównie po słońce na szkieletorze. Nie wiadomo ile jeszcze postoi w takiej formie a poprzednio mi nie wyszło. Są ciekawsze kadry z tego miejsca. Z mgiełkami na dole itp. Ale raczej ciut później jak światła jest więcej. No i robotę tutaj robi przejrzystość powietrza o co nad nagrzanym miastem nie jest łatwo.

    Dwójka strzelona z tego samego miejsca, zupełnie przypadkowo. Nie planowałem tej kładki, już miałem schodzić jak się odwróciłem i zrobiłem. Następnym razem skupię się na tym właśnie miejscu, postaram się wtedy bardziej to przemyśleć.
    Jest jeszcze wersja z przekadrowaniem, w sumie podobna.

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf148.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,18 MB
ID:	10176

  9. #9

    Domyślnie

    Mi się podoba taki kadr:

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf147.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	313,1 KB
ID:	10208
    ['O]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Mi się podoba taki kadr:[/ATTACH]
    Hm... Mi też jak teraz patrzę

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wschody
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 20:36
  2. [ Krajobraz ] 1 zima i 2 wschody
    By fotouser in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 02:00
  3. [ Krajobraz ] Wschody słońca
    By Pumexior in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 21:14
  4. [ Krajobraz ] Wschody nad Firlejem
    By Calme in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 21:57
  5. [ Krajobraz ] wschody i zachody słońca
    By rastafari in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •