Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jaki filtr ND ?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr ND ?

    Witam,

    Ma ktoś może do polecenia jakiś niedrogi filtr ND ? Potrzebuję czegoś głównie na wakacje do zabawy na plaży na gwint 82 mm.

  2. #2

    Domyślnie

    Haida. bardzo uczciwe cenowo i porzadne optycznie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Haida. bardzo uczciwe cenowo i porzadne optycznie
    Haidę ciężko dostać, czasem pojawiają się na allegro tylko trzeba trafić w rozmiar, w normalnych sklepach nie widziałem. Warto tego szukać, czy nie odstaje jakością na plus od bardziej popularnych Hoya ND Pro czy Marumi Super DHG (dostępne w podobnych cenach), i spokojnie można brać Hoyę albo Marumi?
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 22-05-2018 o 12:53
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruner Zobacz posta
    Haidę ciężko dostać, czasem pojawiają się na allegro tylko trzeba trafić w rozmiar, w normalnych sklepach nie widziałem.
    Amazon

    Cytat Zamieszczone przez Bruner Zobacz posta
    Warto tego szukać, czy nie odstaje jakością na plus od bardziej popularnych Hoya ND Pro czy Marumi Super DHG (dostępne w podobnych cenach)
    nie powiem. nie mam doswiadczenia z ND Marumi (ich UV/polary mam na kazdy obiektyw i bardzo sobie chwale), Hoye mialem ostatnio z 10 lat temu, pamietam umiarkowane buraczkowe zafarby (ND8 czy ND400)

    natomiast watpie zeby Haida z Amazona wyszla w podobnej cenie co Hoya czy Marumi. musialaby niezle podrozec

  5. #5

    Domyślnie

    Ja ostatnio trafiłem za 220zł ND1000 Hoya na 77mm. Póki co do zabawy więc wydaje się być ok, przed zakupem trochę pokopałem forum i wydawał się to w miarę rozsądny zakup. Pytanie jaki budżet i jakiej "mocy" ND?

  6. #6

    Domyślnie

    No własnie nie jestem pewien jakiej mocy szukać. Nigdy tego nie używałem. Chodzi o to, aby aby złapać ruch chmur czy uzyskać efekt gładkiej tafli wody.

  7. #7

    Domyślnie

    IMHO jak focisz w Polsce czy innym klimaicie (semi)kontynentalnym:
    ND64 spokojnie starczy do wygladzenia wody (juz i tak jest gladka)
    ND1000 bedzie za malo do rozmycia chmur, bo i tak stoja w miejscu

    w klimacie morskim:
    ND1000 nie wystarczy do wygladzenia wody jak jest troche wietrzny dzien (czyt. srednio 300 z 365 dni w roku)
    ND1000 bedzie dobry do uchwycenia ruchu chmur. ewentualnie w srodku letniego dnia moze byc za malo, zeby je porzadnie rozmyc

    nie wiem na ile to pomaga. wszystko zalezy od tematu i od ilosci wiatru w okolicy

  8. #8

    Domyślnie

    Ja używam obecnie Hoya ND1000. Do większości zastosowań wystarczy. Jeśli fotografuję jakiś wodospad w lesie, to nawet w jasny dzień jest ok. Przy lekkim mroku i domknięciu przysłony spokojnie można osiągnąć czasy od kilkunastu sekund w górę. Jakiś czas temu robiłem fotki na firmową stronę. Chciałem tuż przed zachodem słońca sfotografować drogę i osiągnąć efekt smug świetlnych. Wyszło tak, że po założeniu filtra w ogóle wycięło mi przejeżdżające samochody i miałem pusto na drodze. Poprzednio miałem ND500 i też był niezły, ale czasem za jasny jak dla mnie i przy wycieczkach dziennych musiałem ustawiac f22 żeby wyciągnąć czasy zbliżone do sekundy. Hoya jest o tyle ciekawa, że tych filtrów jest sporo na rynku i dość łatwo można kupić używkę. Co prawda, ja mam 77 mm, który jest tańszy, ale płaciłem za mój 180 zł z przesyłką, a był w stanie idealnym. No i trzeba się nastawić na manualne ustawianie ostrości. Przy dobrym świetle af łapie, ale przy zmierzchu, to już nie bardzo.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, rozejrzę się za tą HOYA. A może poszukać jakiegoś holdera z filtrami ?

  10. #10

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiałem, trochę poczytałem i duża większość użytkowników przy filtrach pełnych polecała jednak filtry okrągłe, ja zdecydowałem się na średnicę najbardziej uniwersalną plus redukcje na mniejsze średnice (na razie jedną ).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 21:39
  2. [FILTR FADER] jaki filtr zmienny 3-400 wybrać?
    By faust1985 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 10:24
  3. Jaki filtr UV
    By niezabitowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 10:06
  4. jaki filtr do D80 + ob. 18-135
    By mietek440 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 22:22
  5. filtr ale jaki??
    By Artur25 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •