Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    Ale ja się nie chce decydować na wybór jednej ogniskowej dlatego na samym początku pisałam, że samodzielną korekta przy zoomie nie ma sensu.
    Powtarzam- spróbuj wprowadzić korektę. Bo powyższe co napisałaś to bzdura niestety- za każdym razem udało mi się "skalibrować" w ten sposób każdego zooma który tego wymagał. I ostrzy poprawnie na każdej ogniskowej, każdej odległości. Gdybyś tego spróbowała, to od rana miałabyś już skalibrowaną całą optykę jeśli nie jest mocno "rozjechana".

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    Stąd panika, że czas goni, a ja więcej zepsuję niż naprawię. Pytałam czy coś mam kalibrować w puszce w Nikonie, a Wy każecie mi robić coś samej kiedy ja tego nie ogarniam i nie chce nic wybierać (w sensie mniejszego zła - jednej ogniskowej).
    Myślałam, że może uda mi się coś załatwić wcześniej, gdzieś poprosić, ewentualnie zapalić, ale ja nie wiem.nadal komu miałabym wysłać i w jakim celu (przeciez to muszę sprecyzować).
    Charakteru się nie wybiera, mnie takie kwestie spędzają sen z powiek - stresują maksymalnie i chce mi się ryczeć jak o tym pomyślę,bo<script id="gpt-impl-0.6499331767398648" src="https://securepubads.g.doubleclick.net/gpt/pubads_impl_199.js?v=203"></script> ja to odbieram tak jakbym miała nóż na gardle. Ale to chyba nie o mnie wątek.
    Jeśli mam nie mieć tego zrobionego na 23.05. to nie potrzebuję aparatu teraz. Mogę na spokojnie kupić za rok... Powodem zakupu była potrzeba drugiego body na wyjazd,a że wszysscy mówili kup D500, bo to roznica w stosunku do D7100/D7200 to kupiłam przekonana, że to rzeczywiście krok naprzód.
    Jak mam utopić długiego zooma na miesiąc w Nikonie to ja dziękuję za cały wyjazd, o którym marzę od jakichś 10 lat. To dla mnie jest powód stresu!
    Ps. Widzę Wasze odpowiedzi z opóźnieniem, dlatego odpisuję na starsze wypowiedzi.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

    obce obiektywy to u producenta obiektywu , nikona to u nikona

    ale najpierw rozeznaj na 100% Problem

    bardzo mozliwe , ze jesli dokonasz kalibracji na 600 mm , na pozostalych tez bedzie dobrze.

    gdyby sie okazalo ze na jednym koncu jest BF na drugim FF , to najpierw to rozeznaj prawidlowo , a pozniej powiedz tamronowi co jest problemem .
    Tak by dostroikli do kazdej ogniskowej.
    gdyby dostroili trylko do jednej ogniskowej jakiejs posredniej , to sama mozesz zrobic to samo a zostana pieniadze na lody .
    Ale tak nie musi byc.

    dobre dostrojenie samodzielnie to ok okolo godziny pracy , ale d500 te funkcje zautomatyzowal - trwa paredziesiat sekund, wcisnac dwa przyciski.
    za to zapalcilas .
    Masz jeden z najlepszych aparatow klasy DX na swiecie i nie ma powodu do paniki.
    fakt , dx jest mniej tolerancyjny na bledy AF od FX, dlatego to trzeba zrobic mozliwie starannie.


    ale przeczytaj - bez tego bedziesz wylamywac drzwi , ktore sa otwarte.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 04-05-2018 o 10:39

  3. #33

    Domyślnie

    Widzę, że kompletnie nie rozumiesz tego co wszyscy Ci tutaj radzą to primo. Secundo poprzez własnoręczną korektę AF w puszcze nic nie zepsujesz - jeśli stwierdzisz, że źle ją przeprowadziłaś i szkło ostrzy gorzej to po prostu resetujesz ustawienia dla danego obiektywu w aparacie i po kłopocie. Tertio miałaś już wyłuszczone jak wygląda sprawa kalibracji w serwisie ale jeszcze raz. Najpierw musisz wysłać samą puszkę do Nikona. Tam będzie siedzieć minimum 2 tygodnie. Później wraz z puszką musisz wysłać swoje szkła. Jeśli masz szkło Tamrona to wysyłasz je z puszką do Tamrona i oni tam ustawiają szkło pod skalibrowaną puszkę. To trwa góra tydzień czasu. Jeśli masz szkło Sigmy to znowu musisz wysłać tą Sigmę razem z puszką do ich serwisu. Jeśli masz obiektywy Nikkora to wysyłasz je na kalibrację wraz z puszką do serwisu Nikona.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 04-05-2018 o 10:40
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  4. #34

    Domyślnie

    znalazlem Taki opis na optycznech jak to zrobic :


    "Istotnym novum jest możliwość zautomatyzowania powyższej funkcji. W tym celu ustawiamy aparat na statywie, najniższą dostępną wartość przysłony i ostrzymy na dobrze oświetlony, kontrastowy obiekt, korzystając z trybu live-view w środkowym punkcie kadru. Następnie wciskamy jednocześnie przycisk trybu AF oraz nagrywania filmów i trzymamy przez ok. 2 sekundy. Aparat po chwili wyświetli komunikat odnośnie wprowadzonej korekty, który należy potwierdzić. Jeśli w menu mieliśmy włączoną funkcję mikrokorekty, zmierzona wartość będzie już aktywna."



    i nie mow ze tego nie potrafisz.

  5. #35

    Domyślnie

    Poproś kogoś bardziej doświadczonego z Krakowa o pomoc bo w „panic mode” sama tego nie załatwisz. Do tego trzeba podejść na spokojnie i metodycznie, tym bardziej ze zdjecia ogólnie wyglądają całkiem OK i raczej błąd leży po Twojej stronie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    No ale nadal pozostaje kwestia skalibrowania szkieł gdyby okazało się, że po korekcie body rozjazd w stronę FF/BF będzie jeszcze większy. I jak w takiej sytuacji wygląda sprawa gwarancji jeśli w puszce będą gmerać koledzy ze Studio5s?
    Oczywiście, jeżeli puszka jest na gwarancji, to najpierw body do wzorca dobrze jest kalibrować w serwisie Nikona, natomiast obiektywy osobiście kalibrowałbym w @Studio5s.
    Problem @ivonne polega jednak dodatkowo na tym, że za 3 tygodnie wyjeżdża i przed wyjazdem mam raczej marne szanse tak zrobić. Więc pisałem co ja bym zrobił pod presją takiej sytuacji, ponieważ wolałbym mieć pewnie skalibrowane obiektywy pod fabryczną kalibrację body niż nie mieć kalibracji wcale. Samodzielnie body do wzorca też nie skalibruje, a o tym czy w ogóle to body wymaga jakiejkolwiek kalibracji dowie się w @Studio5s jeżeli zleci tam kalibrację obiektywów. Nie jest też wykluczone że Studio5s robi kalibrację body bez naruszania gwarancji.

    Przy oczekiwaniach dotyczących kalibracji Tamrona150-600 (wszystkie ogniskowe i wszystkie odległości) samodzielna kalibracja jest nierealna, a wysyłanie obiektywów do firmowych serwisów ( poza Sigmą) raczej nie gwarantuje, że wrócą skalibrowane przed wyjazdem.

    Autorka pytania musi sama zdecydować czy chce wydać kilkaset złotych i mieć pewność, że wyjeżdża ze skalibrowanymi obiektywami, czy będzie kombinować coś innego.

  7. #37

    Domyślnie

    Obiektywy wysłane na kalibrację do Tamrona w poniedziałek wracały do mnie skalibrowane w czwartek, Studio 5s też jest negocjowalne.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #38

    Domyślnie

    Wzięłam kilka głębokich oddechów i wykonałam test w terenie https://www.dropbox.com/sh/z0aa2s9db...mNW5-Jroa?dl=0 Kilka pierwszych zdjęć to pierwsze pstryki przez okno, o których kiedyś wspominałam (jakość moim zdaniem fatalna), kolejne są ze statywu - ostrzenie na główkę mlecza bez "skrzydełek" (po lewej stronie) lub główkę pełnego po prawej stronie, miś ostrzony na jego prawe oko (patrząc od naszej strony lewe). Pierwsza seria misia przez wizjer, o ile dobrze pamiętam druga to live wiev. Ostatnie zdjęcie z ręki, ostrzone na pieprzyk.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    Wzięłam kilka głębokich oddechów i wykonałam test w terenie https://www.dropbox.com/sh/z0aa2s9db...mNW5-Jroa?dl=0 Kilka pierwszych zdjęć to pierwsze pstryki przez okno, o których kiedyś wspominałam (jakość moim zdaniem fatalna), kolejne są ze statywu - ostrzenie na główkę mlecza bez "skrzydełek" (po lewej stronie) lub główkę pełnego po prawej stronie, miś ostrzony na jego prawe oko (patrząc od naszej strony lewe). Pierwsza seria misia przez wizjer, o ile dobrze pamiętam druga to live wiev. Ostatnie zdjęcie z ręki, ostrzone na pieprzyk.
    Na moje oko jest wszystko OK, o tyle o ile da sie to ocenic na misiu, lepszy do testow bylby czlowiek. Jesli robisz zdjecia na 600mm to musisz sie liczyc z tym ze bedzie lekko miękko, wiekszosc zoom-ow dłuższy koniec ma lekko bardziej miękki i czasem lepiej przymknac o jedna przyslone, pierwsze 3 zdjęcia w ogóle trudno ocenić bo są poprostu słabe (bez obrazy), wygląda na 600 mm i nie wiadomo z jakimi czasami byly robione do tego strzelam ze byly robione z ręki? mały ptaszek na tle jasnego nieba, pojawiaja sie abbrebacje i to tez zabija jakość. Drugie zdjęcie to ptak w locie, to w ogóle bym tego nie oceniał, nie wiedząc w jakim trybie AF bylo robione (obstawiam błąd fotografa, a sytuacja w ktorej ptak porusza sie w kierunku aparatu lub przeciwnym jest bardzo trudnym testem dla AF-u i zwyczajnie nie każde szkło sobie z tym poradzi, obstawiam ze tutaj albo nie miałaś ciagłego AF-u, albo szkło nie dało rady, możliwe ze to szkło trafi w takiej sytuacji dwa na 10). Szkoda że zdjęcia nie zawierają EXIF-ow bo nie wiemy na jakich ogniskowych i z jakimi czasami byly robione, co też utrudnia ocenę. Ogólnie patrząc na te zdjęcia ja nie widzę nic niepokojącego, przynajmniej jesli chodzi o misia, jeśli chodzi o mlecz to nie jestem pewien czy dobrze rozumiem na które ostrzylaś...
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 06-05-2018 o 19:45
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  10. #40

    Domyślnie

    Tak, pierwsze zdjęcia "balkonowe" są bardzo słabe (były robione z ręki, ale z D7100 też tak fotografuję) i to one wpędziły mnie w panikę i chęć robienia testów (dachówki zamiast ptaka są ostre itp.). Dziwne, że nie ma exifu, ja go nie usuwałam, a i zdjęcia nie były niczym ruszane, więc dane powinny być.
    Ogniskowej 600mm i pełnej dziury unikam, użyłam ich na potrzeby testu. Zwykle przymykam do f8 na 500mm i jest ok.
    Ostrzyłam na prawy pełny mlecz i na środkowy zdmuchnięty.
    Ostatnio edytowane przez ivonne ; 06-05-2018 o 19:47

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 09:48
  2. Kalibracja gdzie wysłać??
    By Kamil1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 18:59
  3. Kalibracja drukarki. Gdzie?
    By skoras in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 14:32
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •