Close

Strona 84 z 208 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 2075
  1. #831

    Domyślnie

    ale, ale Panowie dofinansowanie z PUP nie starcza na lata, więc za ok 2 lata na allegro sie pojawią takie w przyjemniej cenie i niskim przebiegiem (dofinansowanie PUP jest OK )
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  2. #832

    Domyślnie

    Można dla wszystkich produktów sprzedawanych na Amazonie

  3. #833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    ale, ale Panowie dofinansowanie z PUP nie starcza na lata, więc za ok 2 lata na allegro sie pojawią takie w przyjemniej cenie i niskim przebiegiem (dofinansowanie PUP jest OK )
    sam tak kupowałem D4, ale wg mnie więcej straty niż pożytku. Wywalanie kasy na program który robi więcej szkody niż pożytku jest po prostu słabe.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #834

    Domyślnie

    "Dawanie" zawsze jest słabe... Lepiej jest mniej zabierać.

  5. #835
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    To co piszesz, to jest typowa zawiść i (za przeproszeniem) _ból tyłka. Ja rozumiem, że ktoś kiedyś zarabiał dużo, a teraz dużo mniej, ale nie wolno pisać tak, że "wolę, aby XYZ było drogie, bo ja wtedy mogłem zarobić".
    Jaka zawiść? Na kogoś czy na coś? Za co ? maja mi się wrzody na żołądku porobić? Nie, spoko. Ja to już brzydko mówiąc olewam. Fotografia to jakies 5-10 % mojego dochodu - celowo, bo nie widzę perspektyw w tym zawodzie. I super, może mi wróci chęć na fotografie artystyczną, wystawy, a nie rzemiosło.
    Ja podaje fakty. Potwierdziłem to co napisał Maciej.

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Może dzięki temu, że packshoty spadły to obecnej ceny, powstało dziś dużo e-sklepów z konkurencyjnymi cenami.
    No i ...??? Super, że powstały. Tylko czy fotograf musi mieć 3 tysiące miesięcznie, a właściciel sklepu 20 tysięcy? ja bym preferował 5 tys dla fotografa i 18 tys dla właściciela e-sklepu. Fotograf jest właścicielem firmy - tak jak sklepikarz. Musi kupować sprzęt za swoje, samochód, płacić podatki, nikt mu nie płaci w trakcie urlopu (co to takiego?).

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Twoje czy Macieja pisanie jest jedynie obroną przez wysoki próg wejścia do biznesu ślubnego. Nic więcej. Ciekawe, co byłoby, gdyby klucze/narzędzia mechanika było 10 razy droższe. Pewnie cieszyłbyś się z wymiany kół nie za 40 zł, a za 400 zł, prawda?
    Naprawdę trzeba wam tłumaczyć takie rzeczy?
    A tobie trzeba tłumaczyć, że narzędzie mechanika są drogie i nie ma w rok nowych 20 warsztatów, z czego 19 zbankrutuje. Powstaje jedne zakład, o ile dobrze sobie ktoś skalkulował, że mu się opłaca i istnieje latami. Z ceną 40 zł. Ile warsztatów samochodowych nie ma założonej działalności gospodarczej? Wszystkie mają. A ze 30 % robiących śluby nie ma działalności, nie ma ZUSu. To nie jest uczciwa konkurencja tak jak w warsztatach samochodowych (gdzie i tak jest spora szara strefa, ale nie czarna). Nie musisz mi tłumaczyć co to rynek i jak działa. Wiem. Przyjmij do wiadomości, że są różne rynki i ich różne specyfiki. Specyfika rynku foto powoduje, że dziś jest on fatalny dla osób, które na nim są. Kiedyś tak nie było i napisałem dlaczego. Widzę zmiany, potrafię je przeanalizować i ich fatalny skutek jest oczywisty - to jest dzisiejsza praktyka na rynku. Jest słabo. Nie zarobisz w 4 lata na prawie nowe BMW.
    Gdyby aparat, obiektywy, lampy kosztowały 100 tys to w mieście by było 20-30 fotografów ślubnych, biorących za imprezę 3 tys zł i by miało pełen kalendarz zleceń i normalną pensję, nieco wyższą niż średnia krajowa (ale to przedsiębiorcy, bez urlopu i w przyszłości z małą emeryturą). Teraz fotografów ślubnych jest 200, biorą za ślub 1500 zł i robią średnio 1 ślub w miesiącu. Niech te 200-30 czyli 170 osób pracuje w innych zawodach! (marzenie ściętej głowy, to se newrati ) Bo oni i tak pracują gdzie indziej, bo tam mają płacony ZUS, na swojej działalności foto ZUSu nie płacą.
    Tak powinno być, dla mnie to ewidentne. Problemem jest to, ze fotografia jest fajnym hobby, że sprzęt wystarczająco dobry jakościowo jest tani i że lubimy kombinować. Więc nie będzie tak, jak powinno być. Ja sobie zdaje z tego sprawę, absolutnie.
    Ludzie - bawcie się fotografią jako swoim hobby, nie wchodźcie w ten zawód. To moja porada. Będzie gorzej.
    Od lat pisze to samo i to się potwierdza. Ja przestzregam innych docxxx - bo ja wiem, że świata nie zmienię. Ja się dostosowałem.
    Aha - ja nie robię ślubów. By było śmieszniej - robię jeden, pierwszy od trzech lat i to .. jutro właśnie . Po znajomości, córka kolegi, z którym znam się ze 30 lat, też fotograf zresztą To się nie liczy.

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    To smutne, co piszecie...
    Smutne. Serio. Tak uważam.

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Wyjątkowo sięz tym nie zgadzam!!!!
    Hm, tylko, że to sa fakty. Możesz się nie zgadzać, ale to tak jakbyś się nie zgadzał z tym, że 2x2=4.

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Przekleństwem dla zawodowców są dofinansowania z PUP.

    Dlaczego?

    Osoba na rozpoczęcie dostaje 20 000. Do tego dochodzi ok 15 000 za obniżony ZUS przez dwa lata. Daje nam to 35 000 czystej gotówki.

    Zawodowiec będący VATowcem, żeby odłożyć na kupkę 35 000 musi wykonać usług na 51 000 brutto. Nie licząc wszystkich kosztów pobocznych.

    I gdzie tu jest sens? Sens by był, gdyby te pieniądze z urzędu były kredytem. Super nisko oprocentowanym, ale kredytem. Na który trzeba zarobić i tą kasę oddać. A tak? A tak mamy stada fotoziutków latających po weselach za 500 zł. W tym czasie zawodowiec zastanawia się skąd wziąć na ZUS, czynsz, rachunki...
    Niestety to prawda.

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    ale, ale Panowie dofinansowanie z PUP nie starcza na lata, więc za ok 2 lata na allegro sie pojawią takie w przyjemniej cenie i niskim przebiegiem (dofinansowanie PUP jest OK )
    I jest jeszcze gorzej, bo próg wejścia zamiast być wysoki to staje się niższy. A co ziutek psuje ceny na rynku to psuje. Wytłumacz klientowi że masz drożej bo nie chcesz zbankrutować. Co go to obchodzi? Dlaczego ludzie sprzedają ten sprzęt kupiony z dotacji PUP? Bo maja na tym fotograficznym biznesie kokosy? Nie, dlatego sprzedają bo jakakolwiek inna praca daje wyższą pensję, a praca z upierdliwym klientem to nie fajne hobby. Tak wygląda rozbrat z fotografią.

    Pewnie dalej będzie OT, ale nie bardzo chcę dalej brac w nim udział. To nie znaczy, że zabraknie mi argumentów i uznam rację innych. Proszę wziąć pod uwagę, że ja mam zakład od 1990 roku, czyli 27 lat i mam jakieś odniesienie do tego jak było 25, 20, 15, 10 lat temu. Natomiast ci co kontrargumentują to albo nie mają działalności wcale (piszą o tym, jak im się wydaje, że jest, a nie jak jest faktycznie), albo działają tak z 3 lata, może 5-6. Nie sądzę by działali przed epoką cyfry, bo by nie pisali tego co piszą.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-09-2017 o 00:09

  6. #836

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wytłumacz klientowi że masz drożej bo nie chcesz zbankrutować. Co go to obchodzi?
    Jeśli ma lepszą jakość w wyższej cenie to powinno go obchodzić. Jeśli tego nie widzi- spokojnie, znajdzie się taki co zauważy. Problem, jeśli jednak różnicy w jakości nie ma, a w cenie jest...
    A to co było 10-15 lat temu jest w obecnych czasach mało istotne. Niestety...

  7. #837
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A to co było 10-15 lat temu jest w obecnych czasach mało istotne. Niestety...
    Oczywiście. Zupełnie nieistotnie. Tak jak za 5 lat będzie nieważne co jest teraz. Mój wywód pokazuje różnicę oraz tłumaczy skąd się ona wzięła. To tyle. Upraszczając to jest tak: dawniej był sprzęt drogi, start był trudny, fotografów mało, ale zarobki były świetne. Teraz sprzęt jest tani, start jest łatwy, fotografów na tony, rynek jest nimi przesycony, zmieniają oni pracę, a zarobki fotografów są mizerne. Nie jest tak? Jest. A wyjątki tylko potwierdzają regułę (bo zaraz mi ktoś poda jakiś przykład sławnego fotografa).
    Maciej N dobrze napisał gdy o tym wspomniał. Jak zwykle dałem się wciągnąć w OT.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-09-2017 o 02:06

  8. #838

    Domyślnie

    Nie do końca zarobki są mizerne. Są większe, stąd więcej ludzi może sobie pozwolić na zabawę w fotografowanie. I to niekoniecznie najtańszym czy tanim sprzętem.
    Ps. Nie miałem na celu wciągać Cię w OT.

  9. #839
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Uścisliłem. Zarobki fotografów. Mizerne szczególnie w stosunku do tego co kiedyś. Bo generalnie pensje rosną, a w tej branży - odwrotnie.

  10. #840
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jaka zawiść? Na kogoś czy na coś? Za co ? maja mi się wrzody na żołądku porobić? Nie, spoko. Ja to już brzydko mówiąc olewam. Fotografia to jakies 5-10 % mojego dochodu - celowo, bo nie widzę perspektyw w tym zawodzie. I super, może mi wróci chęć na fotografie artystyczną, wystawy, a nie rzemiosło.
    Ja podaje fakty. Potwierdziłem to co napisał Maciej.

    No i ...??? Super, że powstały. Tylko czy fotograf musi mieć 3 tysiące miesięcznie, a właściciel sklepu 20 tysięcy? ja bym preferował 5 tys dla fotografa i 18 tys dla właściciela e-sklepu. Fotograf jest właścicielem firmy - tak jak sklepikarz. Musi kupować sprzęt za swoje, samochód, płacić podatki, nikt mu nie płaci w trakcie urlopu (co to takiego?).

    A tobie trzeba tłumaczyć, że narzędzie mechanika są drogie i nie ma w rok nowych 20 warsztatów, z czego 19 zbankrutuje. Powstaje jedne zakład, o ile dobrze sobie ktoś skalkulował, że mu się opłaca i istnieje latami. Z ceną 40 zł. Ile warsztatów samochodowych nie ma założonej działalności gospodarczej? Wszystkie mają. A ze 30 % robiących śluby nie ma działalności, nie ma ZUSu. To nie jest uczciwa konkurencja tak jak w warsztatach samochodowych (gdzie i tak jest spora szara strefa, ale nie czarna). Nie musisz mi tłumaczyć co to rynek i jak działa. Wiem. Przyjmij do wiadomości, że są różne rynki i ich różne specyfiki. Specyfika rynku foto powoduje, że dziś jest on fatalny dla osób, które na nim są. Kiedyś tak nie było i napisałem dlaczego. Widzę zmiany, potrafię je przeanalizować i ich fatalny skutek jest oczywisty - to jest dzisiejsza praktyka na rynku. Jest słabo. Nie zarobisz w 4 lata na prawie nowe BMW.
    Gdyby aparat, obiektywy, lampy kosztowały 100 tys to w mieście by było 20-30 fotografów ślubnych, biorących za imprezę 3 tys zł i by miało pełen kalendarz zleceń i normalną pensję, nieco wyższą niż średnia krajowa (ale to przedsiębiorcy, bez urlopu i w przyszłości z małą emeryturą). Teraz fotografów ślubnych jest 200, biorą za ślub 1500 zł i robią średnio 1 ślub w miesiącu. Niech te 200-30 czyli 170 osób pracuje w innych zawodach! (marzenie ściętej głowy, to se newrati ) Bo oni i tak pracują gdzie indziej, bo tam mają płacony ZUS, na swojej działalności foto ZUSu nie płacą.
    Tak powinno być, dla mnie to ewidentne. Problemem jest to, ze fotografia jest fajnym hobby, że sprzęt wystarczająco dobry jakościowo jest tani i że lubimy kombinować. Więc nie będzie tak, jak powinno być. Ja sobie zdaje z tego sprawę, absolutnie.
    Ludzie - bawcie się fotografią jako swoim hobby, nie wchodźcie w ten zawód. To moja porada. Będzie gorzej.
    Od lat pisze to samo i to się potwierdza. Ja przestzregam innych docxxx - bo ja wiem, że świata nie zmienię. Ja się dostosowałem.
    Aha - ja nie robię ślubów. By było śmieszniej - robię jeden, pierwszy od trzech lat i to .. jutro właśnie . Po znajomości, córka kolegi, z którym znam się ze 30 lat, też fotograf zresztą To się nie liczy.

    Smutne. Serio. Tak uważam.

    Hm, tylko, że to sa fakty. Możesz się nie zgadzać, ale to tak jakbyś się nie zgadzał z tym, że 2x2=4.

    Niestety to prawda.

    I jest jeszcze gorzej, bo próg wejścia zamiast być wysoki to staje się niższy. A co ziutek psuje ceny na rynku to psuje. Wytłumacz klientowi że masz drożej bo nie chcesz zbankrutować. Co go to obchodzi? Dlaczego ludzie sprzedają ten sprzęt kupiony z dotacji PUP? Bo maja na tym fotograficznym biznesie kokosy? Nie, dlatego sprzedają bo jakakolwiek inna praca daje wyższą pensję, a praca z upierdliwym klientem to nie fajne hobby. Tak wygląda rozbrat z fotografią.

    Pewnie dalej będzie OT, ale nie bardzo chcę dalej brac w nim udział. To nie znaczy, że zabraknie mi argumentów i uznam rację innych. Proszę wziąć pod uwagę, że ja mam zakład od 1990 roku, czyli 27 lat i mam jakieś odniesienie do tego jak było 25, 20, 15, 10 lat temu. Natomiast ci co kontrargumentują to albo nie mają działalności wcale (piszą o tym, jak im się wydaje, że jest, a nie jak jest faktycznie), albo działają tak z 3 lata, może 5-6. Nie sądzę by działali przed epoką cyfry, bo by nie pisali tego co piszą.
    Każdy był kiedyś fotoziutkiem,bo miał swój początek kaririery.Ja też prowadzę działalność ale zupełnie odleglą od foto i widzę że rynek się rozwija w stronę powszechnej dostępności do wszystkiego
    Taki mamy real i nie zmienimy tego.

Strona 84 z 208 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •