Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 76

Wątek: D3X czy D3s?

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ani D3 ani D3s nie ma wyższego ISO niż Hi1. Poszło PW z testowym zdjęciem...
    D3 nigdy nie miałem w garści, ale D3s ma na pewno ISO hi1, 2 i 3
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    D3 nigdy nie miałem w garści, ale D3s ma na pewno ISO hi1, 2 i 3
    Źle się wyraziłem- wszystko powyżej Hi1 w D3s jest bezużyteczne więc stąd napisałem, że tego nie ma. ISO programowe jest na prawdę słabe

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Źle się wyraziłem- wszystko powyżej Hi1 w D3s jest bezużyteczne więc stąd napisałem, że tego nie ma. ISO programowe jest na prawdę słabe
    A to się zgadzam zupełnie, Hi1 można potraktować jako ostateczność, ale można równie dobrze niedoświetlić o 1 czy 2 EV, a potem prześwietlić przy wołaniu rawa...
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  4. #54
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    No to szczerze jakoś nie widzę zastosowania do 51 pól...
    Hm, to co teraz zrobić z tym D5 gdzie pól jest "ciut" więcej

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm, to co teraz zrobić z tym D5 gdzie pól jest "ciut" więcej
    Zapewne ktoś znajdzie do tego zastosowanie A jak nie znajdzie to cóż- lepiej mieć za dużo niż za mało

  6. #56

    Domyślnie

    d5 ma w praktyce naprawdę ciut więcej sensorów AF które są dostępne dla użytkownika - 55 "sterowalnych" więc tylko 4 więcej niż multicam3500. Pozostałe to wspomagające - więc w praktyce poprawiają tylko pracę AF, ale nie wprowadzają większego zamieszania w wyborze trybu pracy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #57
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Owszem. Ale taka ilość dodatkowych jest po to, by wspomagać te 55. Do przeliczania jest więcej danych.

  8. #58

    Domyślnie

    zgadza się, ale ewidentnie dodatkowy procek do AF, mimo że ma dodatkowo 2x więcej danych niż w d4 i 180x wiecej danych niż d3 z matrycy pomiarowej RGB, nie ma z tym najmniejszego problemu
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #59

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad drugim body - mam obecnie D3s. Robię w zasadzie wszystko - od reportażu, poprzez nocne zdjęcia aż do przyrody (makro, krajobraz - robię tego sporo). Czasami brakuje mi drugiej puszki na koncertach, imprezach. Czy jest sens pakować się np. w D3X? Znam różnice w prazy AF i szumach, a jak jest z jakością obrazka w zestawieniu z D3S? Zastanawiam się nad kupnem drugiej takiej puszki, ale też ew. nad D700 którym też dobrze mi się pracowało, a jest mniejszy co w niektórych sytuacjach ma swoje plusy.

  10. #60

    Domyślnie

    D3x - da Ci na pewno bardziej elastyczny, piękny tonalnie i bogaty w detal obrazek na niskich czułościach i praktycznie niewiele gorszy - albo porównywalny do D700 na wysokich iso. Do tego wymienność zasilania i taką samą (prawie) obsługę jak D3s. Jeśli chciałbyś więc mieć na niskich iso możliwość uzyskania lepszego obrazka niż d3s - to d3x to super rozwiązanie.
    D700 da Ci poręczność lepszą niż d3s - całą resztę gorszą.
    Ty musisz ocenić na czym bardziej Ci zależy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •