Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85
  1. #1

    Domyślnie Prześwietlenie fotek w D80

    Witam,
    kupiłem D80 .... robi "przewalone"fotki na pomiarze matrycowym .... prześwietlenie jest rzędu +1EV ... sprawdzałem z D200 (kolegi) tym samym obiektywem z tymi samymi nastawami ... czy ktoś miał taki problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Gdybym był moderatorem dostałbys ostrzeżenie... Wiesz za co? Za nieużywanie wyszukiwarki...

  3. #3

    Domyślnie

    Szukałem, ale nie znalazłem ... jak masz jakąś radę to podrzuć ... bo nie jesteś moderatorem.
    Niech tą radą będzie wskazanie wątku ....

  4. #4

    Domyślnie

    Może słabo szukałeś albo nie tak jak trzeba... Czasem jak coś szukam to wyszukiwarka nie daje wyników albo daje nie to co chciałem...
    Z tego co wiem to przepalanie to standard... Ale niech się wypowiedzą fachowcy... bo ja takim nie jestem... ale jak czytam to forum to właśnie do takich wniosków doszedłem...
    D700 | D40 | N50/1.8 | N35/1.8 | N18-55 | SB900

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki - coś trafiłem na innych forach .... z tego wynika, że pokochać, albo .... do "serwisu". który na samą diagnozę zdiagnozowanych dawno problemów potrzebuje 4-5 tygodni .... NO CHYBA, żE MASZ LEGITYMACJę PRASOWą !!! ....wtedy TYLKO! TRZY .... zajefajnie!

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem zdziwiony czytając takie pytania, ponieważ nie zauważyłem tej przypadłości z D80 jak i w poprzednim modelu D70 którym również fociłem przez dłuższy czas. Musisz posiadać jednak wiedzę na jakiej zasadzie to działa. Jeśli bardzo jasne elementy stanowią niewielki procent to może się zdarzyć że prześwietli. Nikony te cyfrowe jak i analogi mają jedną zasadniczą zaletę nad innymi markami. Naswietlają na światła.
    Może niewłasciwie używasz tej opcji. Zastosuj w podobnej sytuacji pomiar cw lub punktowy. Sprawdż w jakich sytuacjach najbardziej się sprawdza. Poza tym masz mozliwość korekcji do -5.
    pozdr @ll
    Nikon D80 + 18-70, 80-200, 50 1,8, SB800

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fireboy Zobacz posta
    (...)
    Z tego co wiem to przepalanie to standard... Ale niech się wypowiedzą fachowcy... (...)
    Za fachowca się nie uważam. Ale... Jestem szczęsliwym posiadaczem D80. Przepala i to jak... W taką pogodę jak dziś (czyli bardzo ostre słońce, samo południe) przepala jakieś 0,7 EV. Jednak wszystko zalezy od ustawień optymalizacji zdjęcia. Głównie od ustawienia "Kompensacja tonalna" najlepsze efekty jak do tej pory miałem przez ustawienie tego na AUTO. Przedtem zawsze robiłem zdjęcia z ustawieniem korekcji naświetlania na -0,7EV a nawet na -1EV i na żadnym nie miałem przepaleń, a ciemne zdjęcia mozna potem rozjaśnic, tylko jeste jeden problem: Bardzo duzy poziom szumów (co jest normalne w takiej sytuacji). Od kilku dni zacząłem się bawić programem Camera Control Pro a tam jest taka ciekawa opcja (ktoś na tym forum apropos przepaleń w D80 pisał już o tym) Jak ustawienie "Kompensacji tonalnej" na ustawienie użykownika i za pomocą wyżej wymienionego programu można sobie wyedytowac krzywą i zapisać ją w aparacie. Troszkę żmudna robota (strasznie duzo testów w różnych warunkach oświetlenia trzeba zrobić) ale wyniki są zaskakujące.

    Pozdrawiam.
    Nikon D80 + śmieci, I jeszcze D300 teraz mam.

  8. #8

    Domyślnie

    PROSZĘ NIECH KTOŚ ZAMKNIE WĄTEK!!! Który już raz do cholery ktoś zaczyna płakać na temat matrycowego w D80 zamiast po prostu wpisać w sercza "matrycowy w D80" trudne to jest naprawdę?

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    nie za duże nie za małe
    Posty
    30

    Domyślnie

    Chyba o ten temat im chodzi: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12135 Miłego czytania, ja jak na razie dotarłam do jakiejś 20 strony... Chyba łatwiej się po prostu przyzwyczaić do automatycznego korygowania o min. -0,7
    pzdr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plumka Zobacz posta
    Chyba o ten temat im chodzi: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12135 Miłego czytania, ja jak na razie dotarłam do jakiejś 20 strony... Chyba łatwiej się po prostu przyzwyczaić do automatycznego korygowania o min. -0,7
    pzdr
    To tylko jeden z wielu tematow o matrycowym w D80

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •