Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question prośba o POMOC!!!

    witam wszystkich!!
    Mam prośbę, zacząłem interesować się zdjęciami i mam mały dylemat nie wiem, jaki aparat sobie na początek zakupić? Znajomy zaproponował mi żebym kupił NIKON F 70 albo F 50 tylko się zastanawiam czy to jest dobry wybór? Proszę o pomoc pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przeca było o tym już wielokrotnie.

    F 601 (nie "M")
    F 70
    F 801(s)
    F80
    F 90(x)
    F 100
    F 4
    F 5
    F 6
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    To dobre aparaty, aczkolwiek technologicznie nieco stare. Z tych które wymieniłeś sugerowałbym F70, jest trochę bardziej zaawansowany od F50 i nieco wygodniejszy w obsłudze. Sam jako pierwszego nikona miałem właśnie F50 i z autopsji wiem, że obsługę miał raczej denerwującą i mało intuicyjną. Co prawda po pewnym czasie przyzwyczaiłem sie ale jak przesiadłem się na aparat z "kółkiem" to już w życiu nie chciałbym wrócić do suwaczków i przycisków. Tak naprawdę to na początek polecałbym F80. Bardzo przyjemne body i na początek wręcz idealne. Niezbyt ciężkie, bardzo ciche (wręcz przysłowiowo), świetna ergonomia, dostępny BP. Z wad.. jedynie brak supportu do szkieł bez procesora (brak pomiaru światła), ale MZ na początek to bez znaczenia (zakładam że będziesz miał do niego obiektyw z AF), a i później ciężko porzucić.


    Ps.
    Ja tu taka tyrade napisalem a SZymony mnie uprzedził
    F100+MB15, D4s, N24/2.8D, N35/2.0D, N50/1.4D, N105/2.8VR, N28-70/2.8, N70-200VR/2.8, SY135/2.0MF, SY 85/1.4MF, SY14/2.8MF, Tokina ATX 300 f/4, SB900, Fuji x100s

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Wrocław/Warszawa
    Posty
    16

    Domyślnie

    Może pomyśl o F90X - świetny korpus, dobrze uszczelniony, współpraca z manualnymi szkłami. Obecnie do kupienia za grosze na Allegro, ebay i giełdzie.
    Pozdrawiam.
    Martin

  5. #5

    Domyślnie

    A co myślicie o:
    NIKON F75
    -MINOLTA DYNAX 40
    -MINOLTA DYNAX 505si
    -Minolta 404si Dynax
    -Canon EOS3000N
    -Canon EOS 300
    -Dynax 3L[/COLOR
    Proszę o szczerą wypowiedz??
    Ostatnio edytowane przez MielaS ; 30-05-2007 o 22:11

  6. #6

    Domyślnie

    Jak nie potrzebujesz współpracy z manualnymi szkłami to kup F80
    Jeśli chhcewsz mieć pomiar światła z tymi obiektywami, F90, F801, F70

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli nie będziesz korzystał z obiektywów AF-S tudzież z VRem to F801(s) jest do kupienia za niewielkie pieniądze. To, że już jest nieco stary technologicznie, nie wyklucza go (a przy okazji nie ma problemu korzystać ze szkieł bez procka). Szkoda trochę, że ma jedynie jeden punkt AF. No i moim zdaniem cholernie głośny śrubokręt. Jeśli możesz dopłacić to F90X. Seria jednocyfrowa jeśli naprawdę sporo więcej możesz dopłacić.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki wam za pomoc teraz tylko trzeba to zrobić kupić i do dzieła pstrykać

    Pozdrawiam i jeszcze raz wielke dzięki!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •