Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Zawsze mnie zastanawia proponowanie "używek" dla kogoś kto deklaruje, że jest "początkujący". Owszem zazwyczaj w lepszej cenie można dostać lepsze parametry niż w przypadku zakupu sprzętu nowego, ale jeżeli ktoś jest początkujący to jakie ma możliwości gruntownego sprawdzenia czyli wiedzy co i jak posprawdzać w używanym sprzęcie? Jakie ma możliwości dobrania sprzętu używanego jeżeli nie wie jeszcze co by to miało być?
    Jeżeli takowy neofita posiada jakiegoś zaprzyjaźnionego "speca od fotografii" to ok, ale czy w takim wypadku pytałby się na forum?

    @Corjaw, moja subiektywna propozycja, to sprzęt typu D3x00. Da posmak prawdziwej fotografii, jeżeli cię wciągnie to kiedyś zmienisz na lepszy model, ale na początek w zupełności wystarczy. Raczej nowy niż używany, chyba, że wiesz / umiesz sprawdzić co kupujesz. Nowy D3300 jest nieco droższy niż zakładasz budżet (ok.1700 zł, ew do poszukania). Większy problem jest z filmami, więc tu musiałbyś albo sprawdzić czy oferowane możliwości filmowe wystarczają. Jeżeli nie i filmy są dla ciebie priorytetem to proponowałbym któregoś z bezlusterkowców m43 (Olympus, Panasonic), szczególnie ten drugi producent mocno akcentuje możliwości filmowego swojego sprzętu.

  2. #12

    Domyślnie

    conio ma rację. Celowałbym w tym budżecie w D3300 z AP 18-55 VR są po 1630 zł w jednym z tańszych sklepów.

  3. #13

    Domyślnie

    Początkujący tez moze kupic z komisu foto.
    Uzywke.
    Taniej i lepiej ?

    Gwarancja wtedy tez bedzie. Jakby co...na jakies 3 miechy.
    Wystarczy chyba, zeby sprawdzic puszkę ?

  4. #14

    Domyślnie

    początkujący chce robić zdjęcia, a nie zaczynać od testowania czy puszka jest dobra o ile wie co i jak sprawdzać... zaczynałem od d5000 nówki tyle że byłem zdecydowany na lustro. Fakt faktem d90 750pln d300s 1200, ale kto pamięta że te aparaty też robią zdjęcia.

  5. #15

    Domyślnie

    W komisach też często wciskają jakiś badziew. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia i chce wejść w sprzęt używany to jest łatwym kąskiem dla tych wszystkich hien (nie piszę akurat o komisach ale ogólnie o nieuczciwych sprzedawcach). Nawet na tym forum były opisywanie przekręty dość znanego komiso-sklepu.

  6. #16

    Domyślnie

    Sony RX100 za ok 1500 właśnie. Jeśli lustrzanka to chyba tylko Nikon D3X00 (myślę o nowym).

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  7. #17

    Domyślnie

    Witam
    Komis to ostateczność. Lepiej poszukać i prywatnie gdzieś kupić.
    Zazwyczaj w komisach będą chcieli sprzedać co będą mieli na stanie.
    Ja w 2011 roku miałem też dylemat. Miałem kogoś kto mi doradził i wybrałem D90 z obiektywem 18-105.
    Pamiętam jak kupowałem aparat w Lublinie to powiedziałem sprzedawcy, że na pewno już nic więcej do aparatu nie dokupię.
    Dzisiaj już wiem z czego się śmiał
    Ja osobiście polecam: D90 + super obiektyw 18-105, stałkę 50 (35 mi nie podeszła).

    Pozdrawiam
    Jest: D7100 / Tokina 100 / Sigma 17-50 / SB-900 / N18-105
    Był: D90 N18-105

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 23:34
  2. Aparat kompaktowy do 1500 zł
    By abdul in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 08:02
  3. Aparat - 1500 - 2000 zł
    By mateusz1234 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •