Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92
  1. #1

    Domyślnie Anuluj mandat - ktoś próbował?

    Koledzy dzis w trasie zostałem zatrzymany do kontroli przez patrol z tzw. Suszarką. Wymierzone 89 na 50. Daje sobie tekę uciąć ze nie jechałem szybciej niż 80 ale ok. Policjant mierzył sprzętem który nazywa sie iskra. Jak powrzechbie wiadomo ten sprzęt sieje sygnał gdzie sie da. Oprócz mnie jechało sporo aut, nie wierze ze to mona prędkość. Odmówiłem mandatu i zdecydowałem sie na sąd. Czytałem opinie o anulujmandat.pl - ktoś korzystał? Co poradzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem dlaczego nie przyjąłeś mandatu jeśli, jak sam mówisz, mogło być 80 km/h przy dopuszczalnych 50.

  3. #3

    Domyślnie

    To teraz możesz liczyć tylko na to że się policjantom nie będzie chciało przygotowywać wniosku do sądu. Bo jak to zrobią to jesteś raczej na pozycji przegranej.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli była to Iskra, która nie robi fotek, nie ma tematu. Ponoć nawet wersja, która cyka foto nie zawsze jest dobrze skalibrowana (np. gość mierzy jedno auto a auto jadące obok będzie na zdjęciu) i co niektórym udało się wygrać w sądzie. Warto poczytać o różnych przypadkach w necie.

    Moim zdaniem, najlepszą metodą jest jeżdżenie po mieście maksymalnie 10 km/h ponad normę. Wtedy nawet Cię nie zatrzymają, bo raz że na granicy, dwa że się nie opłaca. Zbytni pośpiech zawsze kosztuje (mandaty, elementy zawieszenia) i bywa niebezpieczny, jeśli weźmiemy pod uwagę umiejętności i brak wyobraźni co niektórych "kierowców" i pieszych.

  5. #5

    Domyślnie

    Poszukaj adwokata,który specjalizuje się w takich sprawach. Oszczędzisz czas, nerwy (ale nie pieniądze) i nie powinno być problemu. Samemu łatwo się zniechęcić, przegapić terminy, itd, trzeba mieć sporo samozaparcia, w sądzie też inna rozmowa z adwokatem.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Najlepiej weź dwóch adwokatów, na wypadek gdyby jeden zachorował. I postaraj sie na własna rękę o jakieś dodatkowe opinie specjalistów/bieglych. I jak jedziesz to staraj sie jechać normalnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Koledzy tu nie ma co gadać ze jechałeś tyle i tyle - napewno nie jechałem tyle ile pokazała iskra. Urządzenie jest wadliwe i wie o tym każdy w Polsce bo jest masa artykułów które świadczą ze nie działa jak należy. Wniosek do sadu został sporządzony na miejscu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ale co ci da pójście do sądu? Udowodnisz, że jechałeś 80 zamiast 90?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #9

    Domyślnie

    W metrologii nie ma pomiarów idealnych - każdy jest obarczony jakimś błędem.
    Pytanie, jaki wg Ciebie był tutaj błąd? Tak jak kolega Kaarool, stosuje zasade + 10 i mam spokój od x lat.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  10. #10

    Domyślnie

    Po pierwsze w czasie zatrzymania powinieneś wszystko nagrywać, tj. jaki ruch w tym miejscu panował w danej chwili, jakim urządzeniem dokonywano pomiaru i w jakich warunkach - w takiej sytuacji masz sprawę wygraną, inaczej niczego nie udowodnisz. Oni też nie i tu jest słowo przeciwko słowu, loteria zależna od sądu. Jedynym świadczącym na twoją korzyść argumentem jest to że udowodniono iż iskry nie powinny być w ogóle użytkowane i są nielegalne wzlęgem Polskiego ustawodawstwa.

    Nie mów w sądzie ile jechałeś bo się sam pogrążysz!

    Aha, prawdopodobnie pierwszy wyrok dostaniesz wydany zaocznie(bez powiadomienia cie o sprawie) i będzie on skazujący, musisz się odwołać w ciągu 7 dni i wtedy wyznaczą kolejną sprawę na którą zostaniesz wezwany.
    Ostatnio edytowane przez kaefpe ; 23-07-2016 o 09:37
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 12:01
  2. Mandat z fotoradaru
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 21:29
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 13:37
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 20:02
  5. [ Foto-żart ] No to dostaniemy mandat :-)
    By KARIEL in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 08:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •