Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Sabina-800 prośba o wyjaśnienie funkcji

    Witam!

    Jako że nie zupełnie nie znam się na lampach a CLS to dla mnie czarna magia, proszę uprzejmie o wyjaśnienie następujących funkcji. Prośbę swą motywuję tym że nie lubię kupować kota w worku i nie wiem czy te funkcje będą mi wogóle potrzebne. Proszę jeszcze o pisanie własnymi słowami po ludzku a najlepiej na przykładach jak daną funkcję lampy można zastosować w praktyce. Proszę też o uwzgędnienie posiadanego przezemnie sprzętu czyli nikona d70s i T17-50.

    1. mozliwosc uruchomienia blysku modelujacego i jak to się ma do d70s
    2. błysk stroboskopowy
    3. AA - (EDIT: automatyka przysłony tylko w sb-800)
    4. wbudowana fotocela SU4 (czym różni się w praktyce wyzwalanie fotocelą a cls)
    5. GN - (EDIT: Tryb manualny z preselekcją odległości tylko w sb-800)
    6. A - (EDIT: Automatyka bez ttl tylko sb-800 w takim razie jakim sposobem dobiera błysk?)

    Zależy mi na dobrej współpracy radiowej z tym aparatem co zrobić, dokupić, żeby lampa była odpalana radiowo i żeby nie utracić ttla bo liczę się że te sterowanie błyskiem lampy wbudowanej w plenerze to może nie zdać egzaminu gdy będzie za jasno. Dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez worph ; 24-05-2007 o 10:17
    D70S l T17-50 l F717

  2. #2

    Domyślnie

    Wybacz poczucie humoru worph, taki dzień. Na pewno ktoś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez Radosso ; 24-05-2007 o 00:16
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  3. #3

    Domyślnie

    Gratuluję dobrego samopoczucia. Jak widać nie za wiele do powiedzenia w temacie (EDIT: wybaczam )
    Ostatnio edytowane przez worph ; 24-05-2007 o 10:20
    D70S l T17-50 l F717

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez worph Zobacz posta
    1. mozliwosc uruchomienia blysku modelujacego i jak to się ma do d70s
    możesz sobie zobaczyć po naciśnięciu podglądu głębi ostrości jak układają się cienie przy świeceniu lampą
    Cytat Zamieszczone przez worph Zobacz posta
    2. błysk stroboskopowy
    kilka błysków w ciągu jednego otwarcia migawki, na przykład czas naświetlania 5 sekund, błysk co sekundę
    Cytat Zamieszczone przez worph Zobacz posta
    3. AA
    nie wiem o co ci chodzi
    Cytat Zamieszczone przez worph Zobacz posta
    4. wbudowana fotocela SU4 (czym różni się w praktyce wyzwalanie fotocelą a cls)
    odpalisz ją błyśnięciem lampy z czegokolwiek
    Cytat Zamieszczone przez worph Zobacz posta
    5. GN
    nie wiem o co ci chodzi
    Cytat Zamieszczone przez worph Zobacz posta
    6. A
    nie wiem o co ci chodzi
    FX

  5. #5

    Domyślnie

    A czy kolega nie ma manualu do lampy?
    1. Błysk modelujący (niezależnie od rodzaju aparatu): naciskasz czerwony guzik i lampa wali serię błysków pozwalających zorientować się jak będzie wyglądało zdjęcie.
    2. Seria krótkich błysków do efektów specjalnych np. można w ten sposób rejestrować ruch.
    3. Chyba jakieś jaja! AA to bateria, t.zw. paluszek.
    4. CLS to system błysku (Creative Lighting System), natomiast wbudowana fotocela potrzebna jest do uruchomienia tego systemu (lampy lub grupy lamp).
    5. No nie: GN = guide number, czyli siła lampy, może być różny w zależności od obiektywu, czym steruje zoom head.
    6. A = tryb automatyczny, nie TTL.
    Chyba się wygłupiłem. Ale też lubię czasami zabawić się w żarty.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    5. No nie: GN = guide number
    6. A = tryb automatyczny,
    nawet nie wpadłem, że to może być takie proste
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    no właśnie nie mam ani manualu ani lampy jeszcze, tak naprawdę to szukam instrukcji w necie może ma ktoś?
    D70S l T17-50 l F717

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałem tobie przesłać, ale niestety wszystkie linki do angielskich wersji manualu zostały zdezaktywowane, a polskich nie znam. Może ktoś inny będzie coś wiedział.

  9. #9

    Domyślnie

    mam już , dziękuję jeszcze raz Jackowi. No ale temat aktualny bo właściwie to jak wykorzystujecie te super funkcje których nie ma sb 600 i czy wogóle je wykorzystujecie? Błysk modelujący pożera pewnie masę energii, stroboskop to jednak bajer raczej, przynajmniej dla mnie. Fotocela przydałaby się do mojego sony f717 ale on niestety wali jakieś przedbłyski których wyłączyć się nie da. SB 800 jest tylko nieco mocniejsza od sb-600 chociaż niewątpliwą zaletą byłaby szybkość ładowania ale czy ona faktycznie jest taka szybsza? itp. itd.
    D70S l T17-50 l F717

  10. #10

    Domyślnie

    Szybkość ładowania sb800 nawet nieco mniejsza niż sb600, jeśli nie używasz piątej baterii w specjalnym dodawanym pojemniczku. Ten pojemniczek kłopotliwie się dokłada. Jeśli chodzi o wyzwalanie sb800 z sony z pominięciem przedbłysków to można dokupić specjalną fotocelę z przełącznikiem, który pozwala na ominięcie przedbłysków. Były takie chińskie za ok. 100 zł (oryginalna nikonowska SU-4 dużo droższa). Muszę sprawdzić symbol tej fotoceli, bo zapomniałem.
    Już mam DS-1, stąd: http://www.funsports.pl
    Ostatnio edytowane przez markB ; 24-05-2007 o 11:14

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •