Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89
  1. #71
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2018
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dźwięk jakby minimalnie, bardzo nieznacznie się różnił, ale w sile błysku różnicy specjalnie nie widzę.

  2. #72

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w przypadku tego konkretnego modelu, ale lampy z regulacją mocy działają mniej więcej tak: sygnał wyzwolenia błysku powoduje podanie impulsu wysokiego napięcia na elektrodę zapłonową, dzięki temu zaczyna płynąć przez palnik prąd i palnik świeci. Później, gdy elektronika lampy uzna, że błysk już jest wystarczająco silny, tranzystor znajdujący się w obwodzie palnik-kondensator jest wyłączany, prąd przestaje płynąć, palnik gaśnie. Jeśli tranzystor jest przebity, albo jest uszkodzone sterowanie tego tranzystora, błysk się zaczyna (za impuls zapłonowy odpowiadają inne elementy), ale nie jest wygaszany w odpowiednim czasie, czyli zamiast słabego błysku pomiarowego TTL lampa wali tyle, ile potrafi (przed otwarciem migawki), i część tego błysku może się załapać na naświetlenie klatki (tryb TTL), a w trybie M nie ma możliwości regulacji mocy, niezależnie od nastaw.
    Poszukaj informacji o tej lampie na forum http://impulsite.ru/viewforum.php?f=10 - może znajdziesz jakiś schemat i ewentualne propozycje zamienników.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta
    Zdarza wam się, że YN685 losowo nie błyska? Mam 2 takie lampki i podczas pracy na aparacie w trybie TTL zdarza się, że raz na jakiś czas po prostu nie ma błysku. Jest to niezależne od tempa robienia zdjęć czy stopnia naładowania akumulatorów. Występuje zarówno z D600 jaki i z D750 i z 2 egzemplarzami yn685.
    Odkopię. Mam ten sam problem - 3szt. 685 i przy pracy na aparacie (D610) potrafi nie błysnąć w ttl. W każdej z lamp inny soft i na każdym sofcie ten problem się pojawia. Myślałem że może problem z aparatami ale w puszkach też dwa różne softy i niestety na obu to samo. SB 900 działa idealnie. Przy wyzwalaniu zdalnym przez 622ntx lampy odpalają za każdym razem.
    Uzależniony od B Ł Y S K A N I A

  4. #74
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2018
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mickanovi Zobacz posta
    Witam. Trafiła w moje ręce taka lampa z problemami. Na początek komunikat "HOT" - z tym sobie poradziłem. Po podłączeniu do d3100 zaczęły się schody - w trybie i-TTL lampa błyska, jednak zdjęcia wychodzą bardzo ciemne. W trybach M i Multi zdjęcia są mocno prześwietlone, niemal białe. Resetowałem ustawienia lampy, jednak nie pomogło. Mam drugą lampę YN565EX, z którą body współpracuje bez zarzutu. Z YN685 niestety nie chce. Może macie jakąś receptę na opisane powyżej problemy. Jeśli potrzeba więcej danych - proszę o info.
    Wracając do opisanego powyżej problemu i nawiązując do pytania r_m o moc światła - zrobiłem mały eksperyment bawiąc się aparatem w trybie manualnych ustawień i wykonałem serię zdjęć z różnymi czasami migawki i różnym otwarciem przysłony. Efekt wskazuje na stałą siłę światła, gdyż skracając czas migawki udaje mi się przyciemnić obraz do akceptowalnych poziomów (tzn nie jest już prześwietlone i nawet widać fotografowane obiekty). Podobnie zabawa przysłoną daje efekt. Stąd mój wniosek, iż lampa nie dostosowuje siły błysku do potrzeb zgłaszanych przez aparat(choć na wyświetlaczu lampy ustawione przeze mnie parametry wyświetlane są poprawnie, zgodnie z tymi ustawionymi w body.

    Edit:
    Być może znalazłem rozwiązanie problemu:
    https://www.youtube.com/watch?v=0CmuAT1lrhQ

    Z opisu pod nagraniem wynika, iż wadliwy tranzystor jest odpowiedzialny za notoryczne błyskanie lampy z pełną mocą. W wolnej chwili podejmę się jego identyfikacji i może wymiany (jeśli znajdę zamiennik).
    Ostatnio edytowane przez mickanovi ; 24-08-2018 o 23:29

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PabloC Zobacz posta
    Odkopię. Mam ten sam problem - 3szt. 685 i przy pracy na aparacie (D610) potrafi nie błysnąć w ttl. W każdej z lamp inny soft i na każdym sofcie ten problem się pojawia. Myślałem że może problem z aparatami ale w puszkach też dwa różne softy i niestety na obu to samo. SB 900 działa idealnie. Przy wyzwalaniu zdalnym przez 622ntx lampy odpalają za każdym razem.
    Nie znalazłem rozwiązania. Zakupiłem za to YN968 i tam wszystko działa jak należy. Lampa działa bardzo pewnie a na dodatek steruje radiowo pozostałymi. Rozważam wysłanie na gwarancję moich yn685 ale ze względu na specyficzne występowanie błędu nie wiem czy to coś da.

  6. #76
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2018
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mickanovi Zobacz posta
    Być może znalazłem rozwiązanie problemu:
    https://www.youtube.com/watch?v=0CmuAT1lrhQ

    Z opisu pod nagraniem wynika, iż wadliwy tranzystor jest odpowiedzialny za notoryczne błyskanie lampy z pełną mocą. W wolnej chwili podejmę się jego identyfikacji i może wymiany (jeśli znajdę zamiennik).

    rozebrałem lampę, a tu niespodzianka - yn685 nie ma w tym miejscu żadnego tranzystora. Na spodzie układu scalonego jest widoczny mniejszy, o oznaczeniu CR5AS 12A 61 OS. W kolejnej wolnej chwili poddam układ pomiarom i jeśli okaże się, że wymaga wymiany - podejmę próbę.

  7. #77
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2018
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tutaj możecie podejrzeć wnętrze górnej części tego modelu:

    https://www.dropbox.com/s/mc2xzkj5cf...44116.jpg?dl=0

    https://www.dropbox.com/s/m15b26k0bm...50357.jpg?dl=0
    Załączone miniatury Załączone miniatury 20180825_144116.jpg  


  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mickanovi Zobacz posta
    CR5AS
    Tyrystor wyzwalający błysk, w układzie zapłonowym, nie w układzie regulacji mocy.
    Przeglądnij http://impulsite.ru/viewtopic.php?f=10&t=1383
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 25-08-2018 o 19:58

  9. #79
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2018
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ok. Już znalazłem winowajcę TIG056 6A4. Był ukryty pod drugą płytką drukowaną w dolnej części lampy. Teraz tylko muszę znaleźć zamiennik.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5467.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	358,1 KB
ID:	13077

  10. #80
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2018
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tranzystor wymieniony na dostępny w lokalnym sklepie zamiennik. Lampa działa. Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shanny SN600 i SN600SN co lepsze do Yongnuo 622
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 01:23
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 13:53
  3. D750 i YongNuo YN-622/TX
    By Marek Bielski in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 06:53
  4. Jak lampa z HSS do nikona D7000 (Triopo, Voking, YonGnuo)
    By sebokra in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 21:59
  5. wyzwalacze Pixel King i Yongnuo 622
    By antebot in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •