Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Fajne miejsce na klamoty

    Panie, Panowie, macie może jakieś ciekawe patenty, gotowe rozwiązania, pomysły na trzymanie sprzętu w domu? Żeby było bezpiecznie (nie chodzi o sejf ), ale przede wszystkim ergonomicznie i optymalnie pod względem wykorzystanego miejsca? Oczywiście nie chodzi mi o trzymanie jednej lustrzanki z jednym obiektywem i lampą, bo to można mieć zwyczajnie w torbie czy plecaku, ani o wyposażenie studia fotograficznego, na to trzeba szafy albo nawet kilku. Mam na myśli "standardowy" zestaw hobbysty, np.: 1-2 lustrzanki, kilka obiektywów, lampa albo dwie, kilka filtrów, gripy, baterie, ładowarki, karty, kabelki, zaślepki, prześlepki, ulepki, nalepki itp.

    Mam do zagospodarowania dwie fajne, nowiutkie szuflady o wymiarach 74x43x15cm każda. Do wydania niewiele - najchętniej kilkadziesiąt złotych, ale jak macie jakieś wypasione rozwiązanie za kilka stów to też przemyślę. Ktoś coś podpowie? Może nawet zdjęcie pokaże?
    ['O]

  2. #2

    Domyślnie

    Szuflady wypełnić gąbką transportową, powycinać odpowiednie otworki, zamontować zamek (jeżeli masz dzieciaki lub inne osobniki które nie powinny tam zaglądać) i gotowe
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Szuflady wypełnić gąbką transportową, powycinać odpowiednie otworki, zamontować zamek (jeżeli masz dzieciaki lub inne osobniki które nie powinny tam zaglądać) i gotowe
    Ale jak otwory? Ta gąbka by miała mieć 15cm grubości? Możesz jakiegoś linka z wizualizacją zapodać? Inna sprawa, że słabo konfigurowalne to rozwiązanie. Czasem coś sprzedaję, coś kupuję, otwory od nowa wycinać? Co do bezpieczeństwa, w moim przypadku chodzi wyłącznie o zabezpieczenie (np. obiektywów) przy gwałtownym otwarciu lub zamknięciu szuflady - żeby się sprzęt o siebie nie obijał.
    ['O]

  5. #5

    Domyślnie

    Ja trzymam w dużej szufladzie w komodzie. Wnętrze mam podzielone takimi tekstylnymi, sztywnymi przegródkami z Ikei + plastikowe pudełka z wieczkami też z Ikei W przegródkach obiektywy, zasilacze itp., w pudełkach drobiazgi w rodzaju akumulatorów, zaślepek, filtrów. Sprawdza się to całkiem znośnie

  6. #6

    Domyślnie

    Przeglądam różne "szufladowe" rozwiązania, ale do sprzętu foto nie ma nic ciekawego...
    https://www.google.pl/search?q=organ...=u&source=univ

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Ja trzymam w dużej szufladzie w komodzie. Wnętrze mam podzielone takimi tekstylnymi, sztywnymi przegródkami z Ikei
    Brzmi interesująco... Idę szukać fotek...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Coś takiego: http://1.bp.blogspot.com/-RVYw4ygAHc...kea_zllele.jpg
    Czy takiego: http://bi.gazeta.pl/im/c8/61/bf/z125...9-cm--Blac.jpg

    ?
    ['O]

  7. #7

    Domyślnie

    A no w sumie nie wziąłem pod uwagę, że coś możesz sprzedać/kupić.
    W sumie można usprawnić pomysł kkokosza i na spód komór między przegródkami położyć taką gąbkę i ścianki też jakaś gąbką ewentualnie obić.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    W sumie można usprawnić pomysł kkokosza i na spód komór między przegródkami położyć taką gąbkę
    Albo położyć na całe dno i na tym układać przegródki... Będzie można konfigurować bez ponownego przycinania gąbek


    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    i ścianki też jakaś gąbką ewentualnie obić.
    Kurcze, ale to już będzie rzeźba...
    ['O]

  9. #9

    Domyślnie

    Drożej niż chciałeś, ale jako pomysł:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3418/comp/4534492

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Albo położyć na całe dno i na tym układać przegródki... Będzie można konfigurować bez ponownego przycinania gąbek
    a i owszem

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Kurcze, ale to już będzie rzeźba...
    Obij to skórą wypchaną gąbką i będziesz królem klasyki
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. G L I W I C E fajne miejsca na plener
    By Przemek Paśnik in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:24
  2. Fajne miejsca na plener Śląsk
    By tomik34 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •