Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka i obiektyw dla amatora do ~1,5K

    Witam,

    Przymierzam się do zakupu lustrzanki i obiektywu. Do tej pory jedyny aparat jaki znam jest po prostu tym w telefonie, więc w jeśli chodzi o temat foto jestem krótko mówiąc zielony. Planowanym głównym zastosowaniem aparatu będzie głównie robienie zdjęć w domu oraz możliwe, że co jakiś czas jakiś film (recenzje, video recenzje, vlogi). No a kto wie... może wkręcę się bardziej w samo foto.

    Przed napisaniem tematu trochę poczytałem i z używek myślałem nad Nikon D5100, choć nie wiem czy to jest najlepszy wybór, stąd przybyłem tutaj . Zależy mi na czymś łatwym do obsługi przez amatora.


    Edit.
    Chyba pomyliłem działy, więc prosiłbym moderatora o przeniesienie tematu do właściwego.

  2. #2

    Domyślnie

    To ja zadam przewrotne pytanie:
    dlaczego lustrzanka?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Ponieważ odradzono mi kompakty :P ...oraz widziałem kilka zdjęć zrobionych niedrogą lustrzanką jak 450d, które robią wrażenie.

    Mam nadzieje, że zrobienie przynajmniej przyzwoitego/dobrego zdjęcia lustrzanką nie jest takie trudne. No a w każdym razie raczej będzie z pewnością sporo lepsze, niż zrobione Samsungiem Galaxy S3.
    Ostatnio edytowane przez DyndaS ; 30-01-2016 o 00:41

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DyndaS Zobacz posta
    Mam nadzieje, że zrobienie przynajmniej przyzwoitego/dobrego zdjęcia lustrzanką nie jest takie trudne. No a w każdym razie raczej będzie z pewnością sporo lepsze, niż zrobione Samsungiem Galaxy S3.
    Nie, nie jest "takie" trudne, podobnie, jak nie jest trudne zrobienie dobrego zdjęcia Twoim Samsungiem.
    Zobacz te filmy https://www.youtube.com/playlist?lis...CB90D96DF59DE5 - można je traktować z przymrużeniem oka, ale w wielu z nich fotografowie mówią, w jaki sposób radzili sobie ograniczeniami sprzętu.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W cenie do 1500zł dla używanych lustrzanek alternatywa obecnie to nowe bezlusterkowiec olympus/panasonic/fuji/sony często nazywane kompaktem z wymienną optyką lub hybrydowy lub systemowy, dziwne nazwy ale nie o to chodzi.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja chce powiedziec, ze wybrałeś dobrze.
    D5100 i N18-105 do Twoich zastosowań bedzie ok. Lampe zaplanuj tylko zewnetrzna koniecznie.

    A bezlustra - Olek jest super. Ale ... nie bedzie różowo jak zechcesz lampami sie pobawić. Poza stopką Olka, nic nie bedzie działać nawet w manualu. Mam pare lamp. Sprawdzałem. Nawet błysnąć nie chce...

    Sony - na a6000 działa mi wszystko (Olka tez mam) i dokladka taka ze stare szkła lepiej śmigają. Te z analogów.

    Nikon - dobry system.
    niestety, zupełnie odpada jesli bedziesz chciał tanio zapiąć jakies szkła ktore albo masz albo kupisz za 100zł z analoga z innych systemów. Wizjer malutki w d5100 i nie ma ostrzenia na nieskonczonosc.
    Dyskwalifikacja ( w tym zastosowaniu zupełna).

    Portretówkę kiedys i tak dla checy bedziesz chciał kupic. I tu wlasnie bezlustro juz zaczyna miec same plusy...

    Sumując.:
    D5100 i 18-105 super zestaw.
    Jesli kasa jest na szkła na pozniej. System super.

    Bezlustro -
    Szkła kitowe w olku super. W sony tez.
    Dodatek extra: adapter i focisz na zabytkach bez ograniczeń.

    Olek/sony :
    Oba śmigają ze starociami. Ostrzenie bez porównania (ręczne) na korzyść sony.

    Matryca mała Olek/matryca wieksza sony:
    Nie zobaczysz jakis większych różnic. Na pewno nie na początku. Moze za jakis czas.

    D5100:
    Pomimo ze to entry level, matryca jest bardzo bardzo super. Miałem dwa czy trzy takie. Ale to koniec zalet...

    Video :
    Tu sie nie znam. Ale chyba sony zjada d5100 oraz Olka...poczytaj albo luknij w "inne systemy" jest wątek sony nex. Na pewno cos znajdziesz.

    Konkluzja:
    Kazdy zrobi fajne fotki. Video to chyba sony.
    Wybór (mój) do Twoich zastosowań: bezlustro - zdecydowanie - i jednak a6000.

    Ps.
    Ale zaraz "taliby" sie zlecą i mnie zakrzyczą pewnie hehe
    Pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DyndaS Zobacz posta
    Do tej pory jedyny aparat jaki znam jest po prostu tym w telefonie, więc w jeśli chodzi o temat foto jestem krótko mówiąc zielony.
    Myślę, że w pierwszej kolejności mógłbyś się przejść do którejś dużej sieciówki pokroju Fotojoker/Abfoto/Mediamarkt itd i na spokojnie pobawić się różnymi rodzajami sprzętu. Weź kartkę, długopis i spisuj na niej model i swoje wrażenia (np za mały/duży, wizjer ok/słaby, pokrętła itd). Nie przejmuj się, że nie będzie przykładowo wspomnianego d5100, będzie jeszcze pewnie 5200, na potrzeby takiego testu to bez różnicy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DyndaS Zobacz posta
    ........................
    Biorąc pod uwagę Twoje potrzeby oraz jakość zdjęć (jpeg) proponuję na początek Sony A3000 + 18-55 za 1300 zł ( nowy zestaw w sklepie ).
    Będziesz zachwycony.

  9. #9

    Domyślnie

    Moje dwie propozycje w twoim budżecie od których zaczynałem D90 + 50 1,8 G , a moja żona miała D5100 + 18-105 kit . Oba zestawy mogę polecić na początek
    D610 , D5100 ,N 35 1,8 , 50 1,8 , 85 1,8 ,70-200 2,8 VR , T 16-28 2,8 ,SB700

  10. #10

    Domyślnie

    Jak chcesz nowy to w tej kasie masz D3300 + 18-55 kit. Miałem 2 lustrzanki i jako 3 kupiłem D3300 + 35 1,8G. Mimo tego, ze coś już tam wiem o fotografowaniu, to wcale nie przeszkadza mi, że D3XXX to kastrat. Na potrzeby amatorskiego fotografowania tej puszce nic nie brakuje. Chociaż za chwilę ktoś wpadnie i napisze, że ta puszka nawet dla początkującego jest zbyt początkująca i należy kupić D7XXX

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę - lustrzanka i obiektyw dla amatora-fotografia dziecięca
    By Kinia83 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 00:49
  2. Body + obiektyw dla amatora.
    By Zoomiasty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 23:03
  3. Jaki obiektyw do D5100 dla amatora?
    By drmariusz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 11:38
  4. Analogowa lustrzanka dla amatora na początek
    By stanseba in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 14:31
  5. Obiektyw dla amatora
    By afi21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 18:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •