Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Kamerka samochodowa

    Cześć,

    planuję kupić taki sprzęt pod choinke ojcu - zacząłem przeglądać sieć w poszukiwaniu, ale tego wszystkiego jest po prostu od cholery, nie wiadomo co sensowne, a co jest badziewiem. Może ktoś ostatnio rozgryzał temat i może coś polecić? Budżet do 400zł. Widziałem w wątku obok (niestety temat ogólnie sprzed 1,5-2 lat, więc podejrzewam, że nieco nieaktualny) ktoś polecał SJ4000 - daje to rade? Widziałem linki do aliexpress, ale i na ceneo znajduje, więc dla zaoszczędzenia kilku dyszek nie będę się bujał, zresztą czasu już mało. Jako kamerka taka sportowa od biedy też ujdzie czy w porównaniu do GoPro jest kupą? Ew jakaś alternatywa (może być tylko samochodowa, bez dodatkowych ficzerów, ale jakby co to taka semi sportowa też git)?

  2. #2
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Ostatnio szukam dla siebie , z racji ze jetem świeżym kierowca a i wariatów nie brakuje . Wybrałem wideorejestrator MIO MiVue 538 . W necie jest masa filmow i opinii na temat działania tego urządzenia. Niestety troszkę przekroczysz zaplanowany budżet.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Prawie nad morzem
    Posty
    51

    Domyślnie

    postaram się coś wrzucić z jutra z mojej sj4000, bo przejrzałem aktualnie dysk i nie mam nic co mógłbym pokazać
    jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    ja używam DOD LS360W, jakość obrazu super, szczególnie w nocy. Na tył mam G1WHT i mimo, że wygląda prawie identycznie DOD jest zdecydowanie lepszy i pewniejszy (G1WHT czasem nie zaczyna sam nagrywać przy włączeniu zapłonu).
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  5. #5

    Domyślnie

    ja od lat używam G1WH kupiony za nie całe 200 zł i jeśli chodzi o jakość obrazu do zastosowań rejestratorowych - zdecydowanie polecam.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Ostatnio szukam dla siebie , z racji ze jetem świeżym kierowca a i wariatów nie brakuje . Wybrałem wideorejestrator MIO MiVue 538 . W necie jest masa filmow i opinii na temat działania tego urządzenia. Niestety troszkę przekroczysz zaplanowany budżet.
    No niestety nieco przekracza budżet. Na dodatek nie wiem na ile będzie to wykorzystywane więc też nie chcę szaleć.

    Cytat Zamieszczone przez eristoff Zobacz posta
    postaram się coś wrzucić z jutra z mojej sj4000, bo przejrzałem aktualnie dysk i nie mam nic co mógłbym pokazać
    A jak jest w ogóle z SJ4000 pod kątem wideorejestratora? Można normalnie podpiąć zasilacz? Ma nagrywanie w pętli (usuwanie starych plików)? Uchwyty na szybę łatwo dostać?

    Cytat Zamieszczone przez Daedric Zobacz posta
    ja używam DOD LS360W, jakość obrazu super, szczególnie w nocy. Na tył mam G1WHT i mimo, że wygląda prawie identycznie DOD jest zdecydowanie lepszy i pewniejszy (G1WHT czasem nie zaczyna sam nagrywać przy włączeniu zapłonu).
    DOD zdecydowanie przekracza budżet.

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    ja od lat używam G1WH kupiony za nie całe 200 zł i jeśli chodzi o jakość obrazu do zastosowań rejestratorowych - zdecydowanie polecam.
    G1WH cenowo wygląda bardzo przyjaźnie, widziałem jakieś filmiki na necie (tyle, że z bitrate 15mbps) i było całkiem przyzwoicie. Jak się spisuje w nocy? Nie masz takich problemów jak kolega wyżej?

  7. #7

    Domyślnie

    Zero problemów ogólnie, parę lat już używam i nic złego się nie działo, nagrywa zawsze (startuje), w nocy - IMO kamerka samochodowa ma być na tyle dobra, żeby było widać kto w kogo przypierdzielił, nic więcej i nic mniej. Oczywiście, że jak jadę przez las a z naprzeciwka jedzie BMW na długich to nic nie widać ale w mieście czy ogólnie bez światła w oczy nie ma problemu.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    No niestety nieco przekracza budżet. Na dodatek nie wiem na ile będzie to wykorzystywane więc też nie chcę szaleć.
    MiVue 528 budżetu nie przekroczy, a od 538 różni się chyba tylko brakiem rejestracji prędkości. W sądzie biegli i tak najczęściej sami określają prędkość.
    Mam i sobie chwalę. Jako kamerka sportowa raczej się nie nada, bo za długo nie pociągnie na baterii.
    Porównując modele popatrz jak nagrywają w nocy, bo w dzień większość nie ma problemu.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Prawie nad morzem
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    A jak jest w ogóle z SJ4000 pod kątem wideorejestratora?
    Jest bardzo fajnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Można normalnie podpiąć zasilacz?
    Można, ja mam na włącznik, co daje wolne miejsce w zapalniczce i możliwość nagrywania np pod marketem

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ma nagrywanie w pętli (usuwanie starych plików)?
    Oczywiście ma tryb samochodowy, ja mam 3 minutowe pętle, plik o najwyższych rozdzielczościach ma około 350 MB,

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Uchwyty na szybę łatwo dostać?
    łatwo, najlepiej od razu z kamerką kupić, ja wymieniałem bo mi się wyrobił taki plastik kontrujący i obraz się trząsł.

    Dodam jeszcze od siebie że ja kupowałem tutaj:
    http://www.aliexpress.com/item/1080P...rchweb201560_5

    wersję sj4000 bez wifi, ma język polski.

    Znajomemu ściągałem z WiFi, bardzo fajnie to działa.

    Obie mają sporo akcesorii, uchwyt samochodowy trzeba dokupić. Ładowarka ta w komplecie z uchwytem zakłócała mi radio, wymieniłem na jakąś używaną ładowarkę firmową, chyba samsunga.

    Generalnie polecam
    jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom

  10. #10

    Domyślnie

    Ja tak jak kolega kashpir mam MiVue 528. Jeżdżę już ponad rok czasu i jestem z niej bardzo zadowolony.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •