Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Skaner z funkcją skanowania negatywów

    Siemacie

    Czy moglibyście polecić jakiś ciekawy skaner z przystawką do skanowania negatywów ? Coś w cenie powiedzmy do 500 (ale wiadomo im taniej tym lepiej). Do użytku domowego z lapkiem na windowsie 8.1

    Czy takie coś jak EPSON SKANER PERFECTION V370 PHOTO oraz HP ScanJet G3110 ktoś z was zna/moze polecic ? A może coś innego?
    Ostatnio edytowane przez KUBACZ ; 02-12-2015 o 02:20
    A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie

  2. #2

    Domyślnie

    Mam wcześniejszy model Epsą czyli V300 i do negatywów, zwłaszcza w czerni i bieli jest bardzo spoko. Slajdy są dla nie za gęste.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Epson V300 od kilku lat i używam go głównie do skanowania starych zdjęć gdzie sprawdza się bardzo dobrze. Posiada on przystawkę do skanowania filmów ale nigdy wcześniej tego nie robiłem i postanowiłem dzisiaj zrobić próbę.
    Jeżeli chodzi o negatywy cz-b 35mm to jest bardzo dobrze a slajdy kolorowe 35mm trochę gorzej. Niestety tym skanerem nie można skanować negatywów i slajdów o szerokości 60mm a połowa mojego zbioru negatywów i slajdów było robione Pentaconem Six TL. Po włożeniu takiej klatki filmu skaner skanuje tylko wycinek o wymiarach ok. 33x53mm. Szkoda.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    płaski chcesz pod 35mm?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem że można to robić aparatem ale troche z tym zabawy jest, a sprawa idzie w setki zdjęć z lat 50-90 To ma być prezent dla starego lwa fotografii który oprócz robienia nowych zdjęć przerzuca swoje stare dzieła w świat cyfrowy.
    Większość negatywów to 35mm ale z tego co mi się wydaje miał też w swoich zbiorach średni format.

    Ostatnio pracował z tego co pamiętam na PLUSTEK OpticPro ST24, ale stracił wsparcie gdy wszedł na windowsa 8

    Dzięki za pomoc i w razie czego czekam na dalsze rady
    A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie

  7. #7

    Domyślnie

    Moze zamiast nowego skanera sprawdzic czy stary sprzet jest wspierany przez VueScan?

    Sterownik mojej Minolty tez sie poddal pod Windows10, ale VueScan radzi sobie z nia wysmienicie.

  8. #8

    Domyślnie

    Najtaniej i najszybciej zainstalować drugi system który obsługuje stare sterowniki. Ja mam ciągle obok Win8.1 zainstalowanego XP jedynie po to, ażeby skanować na DiMAGE Scan Dual II Minolty, ktory dalej świetnie skanuje negatywy i slajdy, a do tego ma dobre oryginalne sterowniki. Proponuję zastanowić się nad takim wariantem.

  9. #9

    Domyślnie

    Od około 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem EPSON V370. Kupiłem nowego za niecałe 400,00 zł.
    Naczytałem się o sposobach skanowania, czyli rozdzielczości, głębie itd.
    I zacząłem skanować swoje ... 260 amatorskich filmów
    Mam za sobą juz przeszło 60 i jestem naprawdę mega zadowolony.

    Miałem część filmów zeskanowanych przez laby, ale to jest zupełnie inna jakość.
    Do tego oprogramowanie, które dostałem wraz ze skanerem pozwala na naprawdę dopracowanie zdjęcia jeszcze przed skanem lub takie zeskanowanie, które pozwoli na spokojna edycję potem.

    Jedyna rzecz, która mnie zaskoczyła to wielkości plików, bo mały obrazek przy 48 bit i 4800 dpi daje plik około 165 MB.
    Na dysku robi się ciasno

    Ale jeżeli chodzi o jakość skanowania i możliwości edycji/ustawień - szczerze polecam.

    Jest dosyć głośny.

    Frajda ze skanowania własnych, starych zdjęć - mega przeżycie.

    Filmy instaluje się dość łatwo. Możesz zakładać paski po 6 klatek, bądź slajdy już w ramkach (3 szt. na raz).

  10. #10

    Domyślnie

    Polecę Epson V500 ale raczej do średniego formatu. Ze skanowania 35mm nie byłem zadowolony.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •