Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy wyborze obiektywu do zdjęć ślubnych

    Witam,
    Prosiłbym o porade w sprawie wyboru obiektywu, gdyż 31.12.2015r mam do wykonania ślub wraz z przyjęciem weselnym. Jest to mój pierwsze ślub do wykonania
    W swoim sprzęcie posiadam Nikon D3200 18-55mm, 50mm 1/8, sigma 10-20mm, 55-200mm, lampe SB-900 i zastanawiam się nad zakupem sigmy 17-50mm i co myślicie o tym?
    Z takim sprzetem dam radę wykonać porzadny reportaż ślubny?
    Proszę o doradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma 17-50 jest dobrym pomysłem, jest ryzyko, że będziesz musiał ją kalibrować pod body. Jest to wykonalne, a jakość będzie zależała od Twoich umiejętności. A Ty to raczej dla znajomych z prośby robisz, czy masz tzw. zlecenie?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli kupisz sigmę ze światłem 2.8, to powinieneś dać radę coś tam zdziałać. Choć z nikonem d3200 nie odważałbym się podjąć takiego zlecenia jako główny fotograf.
    Nie masz obaw o pracę af i wysokie czułości w tym aparacie?
    Chyba że masz pewność o idealnych warunkach w kościele i sali na weselu, czytaj: wiesz, że będzie jasno.

  4. #4

    Domyślnie

    jedno "plastikowe" body na slub ja bym sie nie odwazyl
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  5. #5

    Domyślnie

    Twój pierwszy ślub powiadasz? Hmmm
    Początki też "grałem na tanich skrzypcach"....

    Zalecał bym coś lepszego niż D3200...

    Owszem, dało by się, ale.....

    ....pod warunkiem że masz już doświadczenie w Ślubniakach i znasz ograniczenia sprzętu.
    Wtedy by stanął na wysokości zadania.(jak dobrze znasz swój sprzęt? Czy dopiero się uczysz?)

    Co do tego body to ma słaby AF i ergonomia (odczuwalny brak drugiego "kółka")..no i dość małe akceptowalne ISO. Będziesz musiał kompensować tę ciemność lampą...(nie wychodź z ISO ponad 1600-3200... Choć do błysku stykanie 200 ISO).
    Zalecam sporo Aku do tej lampy (tak 2 komplety dodatkowe) no i zapas do aparatu. +karty (rób w RAW+Jpeg )


    Ps. Może zrób sobie mały test. Idź do kościoła/Urzędu Stanu Cywilnego i pocykaj fotki obcej parze młodych...(dużo daje takie doświadczenie)
    Wybadasz jak ci idzie tym body...
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  6. #6

    Domyślnie

    Ps. Te szkła co masz to już dużo. Dasz nimi radę (jak na początek) ..
    Szkło że światłem 2,8 może dać Ci trochę "przewagę"(może Ci pomóc)
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  7. #7

    Domyślnie

    Pytam tak z ciekawość absolutne minimum na ślub jeśli chodzi o body to jakie ?

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedys ludzie focili starymi body i dawali rade, a teraz zawsze placz ze tym sie nie da, tym sie nie da. Wiadomo, ze bedzie Ci latwiej focic od razu lepszym body, ale spokojnie - nie musisz od razu kupowac body za 10tys i obiektywy za drugie tyle. W canonie nadal duzo osob foci canonem 5d, ktory da sie kupic za 2k.
    Zdecyduj sie czy od razu kupujesz pelna klatke czy chcesz na cropach pracowac.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja jak na razie robię zdjęcia jedynie narzeczonych i kobiet, ale jak na razie dopiero wchodze w temat fotografii. Na sam poczatek zakupiłem tylkoNikona D3200, bo na tyle mi pozwalał budżet, a chciałem posiadac dodatkowo 50mm 1/8.
    W linku można zobaczyc zdj jakie wykonuję (http://michalopoka.wix.com/photography). Ten ślub jest mojej znajomej i jej najbardziej zależało na niskiej cenie za reportaż. W przyszły krok zamierzam przejść na pełną klatkę i dlatego się zastanawiam nad zakupem tej sigmy 17-50mm.
    Dlatego nie wiem czy tym swoim D3200 wraz z moimi obiektywami podołam wyzwaniom i wykonam ładny reportaż z tego dnia.
    Ostatnio edytowane przez misiek20 ; 21-11-2015 o 14:01

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzasek Zobacz posta
    Pytam tak z ciekawość absolutne minimum na ślub jeśli chodzi o body to jakie ?
    Niestety jeśli chodzi o Body to będę posiadał swojego D3200 i siostra również posiada ten model i będę pracował na 2 body, tylko wiadomo szkoda, że ten sam model. Mam tez okazję pożyczyć D3000, ale z czym do ludzi... Więc wybieram te dwa D3200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •