Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    zduńska wola
    Posty
    133

    Domyślnie Jak uzyskac takie B&W

    Witam,
    Czy ma ktos pomysl jak uzyskac takie B&W
    ?
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 16-10-2015 o 12:44 Powód: Zdjęcie na zdjęcie a nie link

  2. #2

    Domyślnie

    Takie czyli jakie?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    zduńska wola
    Posty
    133

    Domyślnie

    Takie jak podeslalem w linku

  4. #4

    Domyślnie

    A co w nim takiego szczególnego?
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Albo obrazy wiszą krzywo, albo aparat krzywo trzymany
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    zduńska wola
    Posty
    133

    Domyślnie

    Mi nie chodzi czy zdjęcie krzywe badz co mi się w nim podoba. Poprostu interesuje mnie jak uzyskać taka czarno-biel

  7. #7

    Domyślnie

    daj jakieś jedno zdjęcie, które byś chciał tak mieć przerobione to ludzie obcykani w PS lub LR stworzą Ci przepis.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    zduńska wola
    Posty
    133

    Domyślnie

    https://www.dropbox.com/s/lvazkc9yu0..._3319.NEF?dl=0

    Czy może mi ktoś to zdjęcie obrobić w tym stylu B&W i dać przepis?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    daj jakieś jedno zdjęcie, które byś chciał tak mieć przerobione to ludzie obcykani w PS lub LR stworzą Ci przepis.
    Cytat Zamieszczone przez urbizdw Zobacz posta
    https://www.dropbox.com/s/lvazkc9yu0..._3319.NEF?dl=0
    Czy może mi ktoś to zdjęcie obrobić w tym stylu B&W i dać przepis?
    Spróbuję podtrzymać wątek.
    I cisza nastała. Ja się nie znam, więc sobie pogdybam, a może moje gdybanie ktoś zechce sprostować?

    Najpierw może tak. Czego używasz do konwersji do BW? Pokaż jaki uzyskałeś efekt i napisz dlaczego nie jesteś zadowolony.
    Obrobienie w pokazanym stylu. Do zupełnie innego kadru i światła. Nie wiem czy da się "przepis" znaleźć. Dla mnie obróbka BW jest dużo trudniejsza niż w kolorze i chyba tylko z jednej swojej konwersji (zresztą bardzo rzadko stosuję) byłem naprawdę zadowolony. Ale wracając do tematu. To co pokazałeś w przykładzie i chcesz u siebie wprost zastosować. Rozumiem, że Tobie odpowiada, ale mnie, patrząc na twarze, nie. Ponieważ twarze w centrum są szare i dość kontrastowe - mam wątpliwości czy takie coś by się sprawdziło przy zalinkowanym zdjęciu matki z bobasem plus w tle tylko las.
    Zdjęcie ściągnąłem, jakąś konwersję BW zrobiłem, ale raczej nie poszła ona w kierunku tego, co sobie upatrzyłeś. Ale na konwersji BW też się nie znam.
    Gościnnie.

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie, dobrze rawik prawi, inna scena, inne oświetlenie, ba nawet ciemne garnitury a nie jeansowa kurtka, to wszystko ma znaczenie. Nie ma jednego przepisu. Też się pobawiłem twoim plikiem ale to nie znaczy, że można otrzymać to samo co dałeś jako przykład.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •