Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak innym, ale mnie się linki do zdjęć nie wyświetlają.
    Jesteś pewny tych czasów ekspozycji? Czy może zamiast 40s jest 1/40s?

    Edit: teraz się wyświetlają

    Czasy (pomimo tego, że to jednak 1/40 itd) za długie jak zdjęcia z poruszającymi się obiektami.
    Tryb "sport" z tego co widzę nie wpływa na czas otwarcia migawki, więc faktycznie nie pomaga.
    Pozostaje podbijać ISO z menu w tego typu sytuacjach patrząc jakie czasy dobiera aparat.
    Ostatnio edytowane przez kashpir ; 19-11-2015 o 11:34

  2. #12

    Domyślnie

    Dane zdjęć odczytałem nie z aparatu lecz z zakładki właściwości/ szczegóły. Jeśli chodzi o fotki to mi się otwierają, jak coś to mogę wysłać na emalia. Potrzebuje tylko adresu

  3. #13

    Domyślnie

    Normalne zdjęcia (poza ostrością), kamień leży nieporuszony, samochód też.
    Na brykające dzieci - zbyt długi czas ekspozycji.

    Ostrość w zasadzie nie wiadomo gdzie.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 19-11-2015 o 11:59

  4. #14

    Domyślnie

    Dla mnie te zdjęcia nie są normalne. Przecież widać gołym okiem że są rozmyte. Nie rozumiem o co chodzi z tym czasem ekspozycji bo zdjęcia wychodzą źle przy krótkim czasie 8s ( foto 2) i przy długim 40s (foto1). Podeśle jeszcze 2 fotki: Pierwsza robiona moim P520 a druga Canonem ( oczywiście dużo lepszym). W pierwszym zdjęciu byłoby idealnie jakby nie lekko rozmyta ręka mojej pociechy: ISO 450, Czas ekspozycji 30s, jednostka przysłony F/3 , natomiast drugie jest idealne bez żadnych zamazywań: ISO 200, czas ekspozycji 125s, jednostka przysłony f/14. Kiedyś miałem jakiś malutki kompakcik Sony i powiem że w trybie automat robił naprawdę dobre fotki, a ten p520 jakoś w automacie sobie nie radzi. Jakościowo są ładna ale w większości rozmyte.Może coś jest uszkodzone, lub włączona bądź wyłączona jakaś funkcja? Kiedyś mi się wydawało że w trybie automat robił ładne zdjęcia ale ręki sobie nie dam uciąć.? Pobawię się jeszcze z ISO. Dzięki za odpowiedz.

    http://naforum.zapodaj.net/629b118a3ae4.jpg.html
    http://naforum.zapodaj.net/06a4f1b16342.jpg.html

  5. #15

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Do robienia zdjęć dzieciom czas 1/125 sekundy to maks.
    Maks znaczy jest to 1 dzielone przez 125.
    1/30 to 1 dzielone przez 30 czyli większy czas niż 1/125.
    z czasem 1/30 to można fotografować krajobrazy i ludzi którzy się nie ruszają (albo z lampą).
    Przy krótszym czasie ekspozycji (większy mianownik, zdjęcia mniej poruszone) trzeba użyć większego otworu przysłony (mniejsza liczba f, mniejsza głębia ostrości) i większej czułości ISO (większe szumy).
    I poczytać sobie o trybach P,S,A,M
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 19-11-2015 o 13:47

  6. #16

    Domyślnie

    Te czasy (1/8s i 1/40 - przy czasie 40s to te dzieciaki zdążyłyby parę centymetrów podrosnąć ) to nie są krótkie czasy i są zbyt długie do zamrożenia ruchu. Podbij ISO tak, żeby mieć przynajmniej 1/200 przy szybszym ruchu i zdjęcie będzie ostre.

    Co do dwóch kolejnych zdjęć - pierwsze to ta sama sytuacja.
    Drugie zostało zrobione z użyciem lamp studyjnych które zamroziły ruch (a raczej zamroziłyby, gdyby taki tam był ).

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pabloescobare Zobacz posta
    Nie rozumiem o co chodzi z tym czasem ekspozycji bo zdjęcia wychodzą źle przy krótkim czasie 8s ( foto 2)
    Człowieku z czasem 8s to się robi zdjęcia budynków wieczorem ze statywu. Zdjęcia "latających" dzieciaków to się na 1/500 robi.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #18

    Domyślnie

    I właśnie został obalony kolejny mit. Żeby zdjęcie było rozmyte już nie potrzeba szybkiej i drogiej szklarni.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pabloescobare Zobacz posta
    Może coś jest uszkodzone, lub włączona bądź wyłączona jakaś funkcja?]
    Funkcja "fotograf" działa niewłaściwie
    Po prostu nie potrafisz posługiwać się aparatem i tyle.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #20

    Domyślnie

    Tylko zastanawia mnie jedna rzecz jeśli nie umiem posługiwać się aparatem ( co nie powiem że to nie prawda) to powinien wyręczyć mnie w tym tryb automatyczny. A tak wcale nie jest (chyba że w atumacie przypisane są na stałe złe parametry, bo ruchy są zamazane)
    Ale nieważne, po otrzymaniu od was newsów strzele kilka sesji, korzystając z waszych rad i się odezwę. Nikoniarze dzięki za pomoc, miejmy nadzieje ze to pomoże!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •