Close

Strona 64 z 74 PierwszyPierwszy ... 14546263646566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 733
  1. #631

    Domyślnie

    W skautach plecak może mieć max 20 kg i nic więcej. Warto się trzymać tej zasady.
    O ile noclegi nie są w namiocie to wcale nie trzeba brać tak wiele. Byliście w Poznaniu na Śladami marzeń? oni często mają plecaki na parę miesięcy wyjazdu do 15 kg.
    P510 / P1000 - choć to już przesada i szaleństwo.

  2. #632

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomeh Zobacz posta
    W skautach plecak może mieć max 20 kg i nic więcej. Warto się trzymać tej zasady.
    O ile noclegi nie są w namiocie to wcale nie trzeba brać tak wiele. Byliście w Poznaniu na Śladami marzeń? oni często mają plecaki na parę miesięcy wyjazdu do 15 kg.
    No 20 kg to już dużo. Jeśli ten ciężar ma być noszony w stromych górach (Gorgany, Fagarasze itp) to może być problem.
    Nie do końca się da lekko i tanio, ale jak się jest w temacie, śledzi obniżki np. NGT, czasem zakupy grupowe z for tematycznych to można się systematycznie w sprzęt obkupić.
    Lekko to też wygodnie, tym bardziej się chce w góry wrócić, szybciej niż przeczeka się traumę związaną z ciężkim i niewygodnym sprzętem.
    Te 15 kg to moim zdaniem max, z jedzeniem na 3-4 dni.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  3. #633
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Widzę że wszędzie spamujesz nie ładnie

  4. #634

    Domyślnie

    Nie wiem jak zrobić aby zmieścić się w 15kg na kilka dni ?
    Ja na 1 dzień zimą to mi schodzi 10kg z plecakiem jak nic.
    Wchodzi 3kg picia, raki, czekan, dodatkowy ubiór + jedzenie i robi się 10kg. To gdyby wrzucić więcej żarcia, no nie wiem...ciężko.
    Nikon i podróże ...


  5. #635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Nie wiem jak zrobić aby zmieścić się w 15kg na kilka dni ?
    Ja na 1 dzień zimą to mi schodzi 10kg z plecakiem jak nic.
    Wchodzi 3kg picia, raki, czekan, dodatkowy ubiór + jedzenie i robi się 10kg. To gdyby wrzucić więcej żarcia, no nie wiem...ciężko.
    W domyśle wszyscy chyba piszą o lecie. Mało kto chodzi w zimie z noclegiem w naturze. Raki, czekan i dodatkowe ciuszki robią różnicę zima-reszta roku. Na zimę śpiwór cięższy, namiot cięższy, więcej ciuchów, więcej żarcia.
    Wyżej w górach brak wody. Pisałem o tych 15 kg jako plecaku na wędrówki bardziej, typu Bieszczady, Gorce, Żywiecki, Karpaty Ukraińskie, Rumuńskie itp. Czyli całodniowe marsze i spanie w namiotach blisko wody.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #636

    Domyślnie

    tak tu tylko zostawie tym co to nie znają (bloga i człowieka). Duzo przydatnych informacji od praktyka który niejedne buty w górach schodził.
    http://lukaszsupergan.com/blog/

  7. #637
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Znamy znamy idea sprzętu light bardzo przypadła mi do gustu co zresztą wykorzystałem w przejściu GSB

  8. #638

    Domyślnie

    Fajne rady daje Supergan, jest bardzo etyczny w korzystaniu z natury.
    Ma dostęp do wszelakiego sprzętu, również amerykańskiego, w wersjach hiperturbo light.
    Czuć tu oczywiście niewidzialną rękę sponsorów
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #639
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No raczej zwłaszcza że ceny wszystko co w nazwie light są z kosmosu

  10. #640

    Domyślnie

    no oczywiście że czuć rękę sponsorów - ale by pojawili się sponsorzy to człowiek cos musiał jednak wcześniej bez nich zrobić.

Strona 64 z 74 PierwszyPierwszy ... 14546263646566 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •