Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Konstantynów Łódzki
    Posty
    2

    Domyślnie Nikon D3100 kupno nowego obiektywu

    Witam.

    Jestem tutaj nowy, także chciałbym zaczerpnąć waszej rady

    Posiadam lustrzankę Nikon D3100 z obiektywem AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6 Do tego mam lampę błyskową Nikon SB-700. Sprzęt przeznaczony w szczególności do zdjęć w klubie. W końcu przyszedł czas na zakup nowego obiektywu, myślałem nad nową lustrzanką, ale doszedłem do wniosku, że nowy sprzęt nie da mi takich efektów, jak nowy obiektyw. Zastanawiam się nad zakupem obiektywu Sigma ART 18-35 F1.8, i ogólnie na ten zakup przeznaczone mam 3 tyś. zł I teraz pytanie do was: zakupić ten obiektyw? Czy może polecicie mi coś innego?

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że wziąłeś pod uwagę ciężar tego obiektywu? Waży więcej niż D3100 - 810g
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo fajny obiektyw, ale faktycznie ciężki i wielki, myślałeś o Sigme 17-50 2.8?

  4. #4

    Domyślnie

    Sigma 18-35 ART rzeczywiście jest dość ciężka, jej zestawienie z D3100 może być średnio wygodnie. Natomiast jeżeli ergonomia okaże się dla Ciebie do przyjęcia, zdjęcia będziesz miał piękne. Przypinam czasem Sigmę do D40, da się żyć a jakość obrazka wynagradza wszelkie niedogodności. Co do Sigmy 17-50 2.8 to faktycznie ciekawa alternatywa, ale też zupełnie inna liga.
    ['O]

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Konstantynów Łódzki
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Sigma 18-35 ART rzeczywiście jest dość ciężka, jej zestawienie z D3100 może być średnio wygodnie. Natomiast jeżeli ergonomia okaże się dla Ciebie do przyjęcia, zdjęcia będziesz miał piękne. Przypinam czasem Sigmę do D40, da się żyć a jakość obrazka wynagradza wszelkie niedogodności. Co do Sigmy 17-50 2.8 to faktycznie ciekawa alternatywa, ale też zupełnie inna liga.
    Wiadomo że z początku może to być lekki problem, tak samo miałem jak zaczynałem robić zdjęcia tym co mam, ale z czasem myślę że wszystko będzie ok I wiadomo jak inwestować to raz a porządnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •