Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dylemat, dodatek dla D7100

    Mam obecnie NX1000 ale to prosty model...
    Szukam czegoś w zamian głównie jako aparat dla laika (żona) i dla mnie gdy nie chce targać D7100
    Na oku mam NX500 z kitem ew. kompakt Sony Rx100 III...
    Który ew co innego budżet ok 2500 nie interesują mnie wymienne obiektywy, aparat ma być mały (torebkowo-kieszeniowy) i mieć ekwiwalent dla FF w granicach ok. 24-70mm.

    Za NX przemawia większa matryca, co za tym idzie lepsze ISO, ale zdecydowanie gorszy obiektyw od tego z Rx100 i Sony mniejszy co też jest zaletą.
    W NX500 ma coś czego mi brak w NX1000 pokrętło nastaw a nawet dwa
    Ostatnio edytowane przez siwyyy77 ; 13-08-2015 o 21:19

  2. #2

    Domyślnie

    W tym dziale to raczej D7100 to dodatek, więc chyba łatwo nie będzie
    bez przynależności

  3. #3

    Domyślnie

    Olek M5 z kitem? W fj akurat za 2500 zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej skupilbym się na nowych aparatach

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Sony RX100 II ew III jest wystarcząjący, bardzo fajny tryb auto+ oraz ew. przejście do manualnych zabaw, poręczne i bardzo dobre optycznie urządzenie

  6. #6

    Domyślnie

    Albo tańszy Canon G7X.

  7. #7

    Domyślnie

    Canona G7x nie miałem, ale miałem np. sony nex5n, 6 - i miałem sony rx100 I i II - to 2 mi by bardziej odpowiadała m.in. z uwagi na pilot i timelaps. Powiem tylko tyle - przez te soniaki zastanawiam się teraz w ogóle nad zmianą systemu, bo są rewelacyjne. rx 100 robi taką robotę, że "pała mięknie" - jako aparat na szybkie, ładne fotki do ew. edycji w domu.

  8. #8

    Domyślnie

    To czemu taki słaby ruch w wątku rx100?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem, czemu mały ruch, ale sam mam RX100 pierwszą wersję i daje świetny obraz. Jesli NX to tylko ze stałką, bo co to za dodatek z tak odstającym ciemnym kitem? Masz NX1000, mimo prostoty to bardzo dobry aparat - zdjęcia z niego linkowałem w wątku samsungowym. Poszukiwanie wyższego modelu - może rozczarować w praktyce. NX1000 jest bowiem bardzo mały i leciutki - ze stałką na prawdę niesamowicie przyjemny. Sam mam lustrzankę z lampą i zestawem obiektywów, NX300 i rx100. Najczęściej jest ze mną soniak - zawsze w plecaku i nawet jak coś musiałem na poważnie sfocić w pracy - dawał radę na luzie. RX100 jeździ też w plecaku na rowerze. Co do futerału to polecam taki na nawigację za 20 zł - pancerny a elastyczna siatka w środku aportyzuje. NX1000 a teraz NX300 jest na wycieczki i czasemk wejdzie w maleńk9imsaczku z 2 naleśnikami do plecaka jak czuję że mi się przyda. Lustrzanka na konkretne zdjęcia, ale i tak jest wypierana przez samsunga w takich sytuacjach. Wynika to z jednej strony z tego, że to pełnowartościowy aparat a jest lekkii mały a poza tym daje mi poczucie nonszalanckiego pstrykania z biodra w sytuacji gdy niby lustrzanka byłoby na miejscu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •